İnternetten Kahve Satışı Yapılan Online Alışveriş Siteleri

İnternetten Kahve Satışı Yapılan Online Alışveriş Siteleri

Ana vatanı Etiyopya (Habeşistan) olan kahve, ilk olarak 8. yüzyılda keşfedilmiş. Bir rivayete göre; Kaldi adında bir çoban, hayvanlarının kahve meyvelerini yedikten sonra daha enerjik olduklarını gözlemleyip, kendisi de bu meyveden yemiş. Sonrasında kahve çekirdekleri bugünlere kadar ulaşmış. Fakat ilk başlarda kahve, bizim bildiğimiz şekilde bir içecek olarak kullanılmamış, ilk başlarda çekirdekler un haline getirilip bu undan ekmek yapılıyormuş. Meyvelerin kaynatılması ile elde edilen su ise tıbbi amaçla kullanılıyormuş. 

Yaklaşık 300 yıl boyunca bu yöntem kullanılmış. Sonrasında, 14. yüzyılda bugünkü kullanım şekli keşfedilmiş ve kahve çekirdekleri önce kavrulup, sonrasında ezilip, toz haline getirilip, suda kaynatılarak servis edilmeye başlanmış.

Yani kahve ilk olarak Etiyopya’da keşfedilmiş, bugün ki haliyle kullanımı ise ilk olarak Yemen’de başlamış. Sonrasında kahvenin namı tüm dünyaya yayılmış..

Ben kahve sevmem, nadiren granül kahveyi sütle yumuşatarak içerim, Türk kahvesini ise asla içiremezsiniz. Çünkü telveyi, kahve tadını sevmem. Fakat içenlere saygı duyarım, evde ise her zaman kahvemiz bulunur. Misafirlerimiz için, sevdiklerimiz için. Malum “bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır!”.

Bu yazımda sizlere internet üstünden özellikle kahve satışı yapılan siteleri ve güvenerek kahve satın alabileceğiniz online alışveriş sitelerini listeleyeceğim. Çoğu zaman fiyatlar piyasaya göre daha uygun olduğundan internet üstünden kahve siparişi vermişliğim olmuştur. Ve yine bir kahve siparişi geçerken aklıma bu fikir geldi; neden faydalandığım siteleri kahve tutkunları ile paylaşmayayım ki?

İşte başlıyoruz!

Sıralamaya takılmayın, listedeki siteler açık kaldığı sürece hepsinden, ağız tadınıza ve bütçenize uygun kahve siparişi verebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

1. HEPSİBURADA.COM

Tabi ki internetten alışveriş denince akla ilk gelenlerden birisi. Hepsiburada.com’da her marka, her çeşit kahveyi uygun fiyatlarla satın alabiliyorsunuz.

https://www.hepsiburada.com/

2. AVANSAS.COM

Genellikle ofis malzemeleri satılan, iş yeri sahiplerinin sık sık tercih ettiği ve ürünleri toptan uygun fiyata alabildiği bir site Avansas.com. Siteden tek tek üründe alabilirsiniz, uygun fiyat yakalayınca stok da yapabilirsiniz.

https://www.avansas.com/kahveler-c-355254

3. N11.COM

Birçok marka ve çeşit kahveyi bulup, sipariş verebileceğiniz sanal pazar N11.com. Sitenin en cazip yönü, sık sık kupon dağıtmaları ve ekstra indirimler sunmaları.

https://www.n11.com/market11/gida-icecek/icecek/kahve

4. KAHVECİNİZ.COM

Bolca çeşit, uygun fiyat arıyorsanız sizler için harika bir kahve alışveriş sitesi! Bazı ürünlerin fiyatları piyasaya kıyasla daha uygun.

https://www.kahveciniz.com/

5. KAHVEDUNYASI.COM

Türkiye’de 150’den fazla mağazası bulunan Kahve Dünyası’nın online alışveriş sitesi. Sitede salep’de var, 3’ü bir arada ufak boy kahvelerde var, adını yeni duyacağınız marka marka kahvelerde var. Hatta siteden pasta siparişi bile verilebiliyor fakat şimdilik sadece İstanbul içine teslimat yapıyorlar. Yani diğer illerde yaşayanlar pasta siparişi veremiyor.

Sitenin en sevdiğim özelliği ise konuya özel hediye paketlerinin bulunması ve buradan seçtiğiniz paketleri sevdiklerinize hediye olarak gönderebilmeniz.

https://www.kahvedunyasi.com/

6. KAHVE.COM

Merkezi İstanbul’da bulunan Kahvesan gıda şirketinin dünya kahveleri ve kahve makineleri sattığı e-ticaret sitesi. Sitede bilindik markalar yerine pek fazla duymadığımız yabancı kahveleri bulabilir, bu ürünlerden yada özel paketlerden sipariş verebilirsiniz. Hatta abonelik sistemi ile siteye abone olarak her ay farklı tatlar tatmanızı sağlayacak sürpriz kahve paketlerine ulaşabilirsiniz. Tabi bunlar için her ay bir abonelik ücreti ödemeniz gerekir.

https://www.kahve.com/

7. TCHİBO.COM.TR

Almanya’nın en çok tüketilen, en güvenilen kahve markalarından biri olan ve Türkiye’de de bir çok mağazası bulunan Tchibo’nun resmi web sitesi. Sitede Tchibo markalı kahveler, kahve makineleri ve daha birçok ürün sizleri bekliyor.

https://www.tchibo.com.tr/

8. KAHVEFABRİKASI.COM

Hayatını kahveye adayan Şerif Başaran’ın kurduğu online kahve satış sitesi. Şimdilik sitede çok fazla çeşit olmasa da yinede farklı markalarda kahve çeşitleri bulup, sipariş verebileceğiniz bir site.

https://www.kahvefabrikasi.com/

9. GÜNLÜKKAHVE.COM

Merkezi Kayseri’de bulunan bir kahve satış sitesi. Sitede çok fazla çeşit yok fakat farklı tatlar denemek isteyenlerin işine yarayabilecek bir seçenek.

https://gunlukkahve.com

10. TAHMİS.COM.TR

Merkezi Gaziantep’de bulunan ve ürünlerini orada üretip internet üzerinden satışa sunan 400 yıllık bir marka Tahmis Kahvesi. Sitede sadece kendi marka ürünleri yer alıyor ve fiyatlar için gayet makul diyebiliriz.

https://tahmis.com.tr

11. TAFTCOFFEE.COM

Türkiye’nin en güçlü kahvesi ve dünyanın en yüksek kafein oranına sahip kahvesi olarak lanse edilen Taft’ın resmi satış sitesi. Marka yabancı ama ürün yerli üretim. Kahveler haftalık olarak kavruluyor ve en taze haliyle kargolanıyor. Fakat fiyatlar biraz yüksek.

https://www.taftcoffee.com/

Yukarıdaki listenin gayet yeterli olacağını umut ederek yazımı bitiriyorum. Belki henüz keşfetmediğim sitelerde olabilir fakat yeni keşifler yaptıkça listede güncelleme yapmaya çalışacağım. Ayrıca sizlerde yorum yazarak eklemeler yapabilirsiniz.

Son olarak coffeehaus.com.tr, kafeingo.co, dolce-gusto.com.tr sitelerine de göz atmanızı öneririm. Fazla çeşit olmasa da zevkinize uygun kahveler bulabileceğinizi düşünüyorum.