LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Youtube Hesap Kapatma - Üyelik Silme - internet-siteleri

Youtube.com sitesi Google tarafından satın alındıktan sonra üyelik sisteminde değişiklik yaptı ve Youtube üyeliklerini Google hesaplarına bağladı. Daha önceden Youtube üyesi olanlara Google hesabı sağlanırken, yeni üyelik alanlara Google hesabı ve buna bağlı Youtube hesabı sağlandı.

Bu değişiklikten sonra sistemde ufak tefek birçok değişiklik oldu ve yazımız için tekrar tekrar güncelleme ihtiyaçları doğdu.. Youtube’un yeni sistemi ile Youtube hesap kapatmayı aşağıda resimli olarak bulabilirsiniz.

GÜNCELLEME // 19 HAZİRAN 2017:

2017 itibari ile geçerli yöntemi kısaca özetlersek;

>> Youtube’da hesabınıza oturum açtıktan sonra sağ üst profil resminizden dişli simgesine tıklayın veya Account bağlantısına tıklayın.

>> Profil resminizin sağında, mail adresinizin altındaki Gelişmiş bağlantısına tıklayın.

Youtube Hesap Kapatma - Üyelik Silme - internet-siteleri

>> Gelişmiş seçenekler sayfasında en altta Kanalı Sil butonunu göreceksiniz. Tıklayın.

Youtube Hesap Kapatma - Üyelik Silme - internet-siteleri

>> Gmail şifrenizi tekrar girerek işlemi onaylamanız istenecek.

>> Son onay ekranında “İçeriğimi Kalıcı Olarak Silmek İstiyorum” başlığına tıklayıp, karşınıza çıkan seçeneklere tik koyarak İçeriğimi Sil butonuna tıklayın.

Youtube Hesap Kapatma - Üyelik Silme - internet-siteleri

Google+ hesabınız hariç Youtube’a ait her şeyiniz silinmiş olacak. Belki sunucu kaynaklı önbellek kayıtları hala görüntüleniyor olabilir ancak birkaç gün içinde tamamen silinecektir.

Şimdi eski bir videonuzun linke giriş yapıp videoyu izlemeye çalışın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecek ve ekrandaki uyarıda “Bu video görüntülenemiyor çünkü video yükleyici hesabını kapatmış” yazan bir uyarı mesajı görülecek.. (Yada benzeri..)

Youtube Hesap Kapatma - Üyelik Silme - internet-siteleri

Sorularınız olursa konu altından yorum olarak sorabilirsiniz..Lütfen yazıyı kaynak belirtmeden başka sitelerde paylaşmayalım!

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 10 Kasım 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  admin 14 Haziran 2015, 01:00

  @Speedy Oyuncu; Youtube üzerinden hem mail sahibi hemde Youtube hesap sahibi olabilirsin. 

  büşra taştepe 31 Temmuz 2016, 02:34

  Benim çok eskiden açtığım bir YouTube kanalı var.Şifresini ve e posta adresini unuttum.O hesabı kapatmak istiyorum,yardim eder misiniz?Acil

  Lordiz 31 Temmuz 2016, 15:53

  @büşra taştepe; E Postayı hatırlamıyorsanız şifre sıfırlama yapamazsınız. Çok eski hesap olmasaydı cep telefonu numaranızın ekli olduğu gmail hesabı olabilir diyecektim ama eski hesaplarda Gmail zorunluluğu yoktu.

  Onur jdjdjd 06 Ağustos 2016, 01:59

  Eski bir youtube hesabım var google öncesi ve kapatmam gerekiyor. E posta adresini biliyorum fakat e posta şifresi ve youtube şifresini unuttum o zamanki telefon numaramı da kullanmıyorum yardımcı olur musunuz? Mail’ime bilgi gönderirseniz çok memnun olurum.

  Lordiz 07 Ağustos 2016, 20:31

  @Onur jdjdjd; Çok eski bir hesap ise mail adresini de uzun zamandır kullanmıyorsanız adres kapatılmış veya boşa düşmüş olabilir. Mail servis sağlayıcı üzerinden aynı adresi tekrar almayı deneyin, alınmıyorsa şifre sıfırlamanız lazım. Aksi halde Youtube hesabına da ulaşamazsınız. Bir ihtimal destek maili atabilirsiniz ama yardım ederler mi bilmiyorum.

  Şeyma minho 14 Ağustos 2016, 23:53

  Ben youtube da ücret alan bi kaç kanala abone olmuşum bunları iptal etmek istiyorum hiç bi kanala abone olup ücret ödemek istemiyorum

  Lordiz 15 Ağustos 2016, 16:25

  @Şeyma minho; Merhaba. Abonelikleri Yönet sayfasına bir göz atın. Orada görüyorsanız ücretli kanalı. Takipten çıkın. Ayrıca hesabınızda kredi kartı tanımlıysa geçici olarak onuda silin.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019