Şu anda Görüntülemektesiniz;  Format Sonrası Disk Hatası: “Bu dosya eylemi gerçekleştirmek için..”
Tarih: 
Google Özel Arama Yükleniyor..
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Format Sonrası Disk Hatası:

Format sonrası Disk hatası:Bu dosya eylemi gerçekleştirmek için ilişkilendirilmiş bir programa sahip değil..

Bu hatayı alıyorsanız Autorun.inf solucanınız hayırlı olsun diyerek nasıl kurtulacağınızı anlatalım..Önce giremediğimiz diske bakalım bunun için firefox veya internet explorer’ı açın ve adres kısmına D:\ yazın eğer sizde açılmayan disk C veya F ise C:\ F:\ yazıp entera basın diskinizi bir web sitesi içeriği gibi görüyor olmalısınız ancak bilgisayarımdan diske tıklayınca yukarıdaki hatayı alıyorsunuz gelin soluncandan kurtulalım…

Solucandan kurtulmak için Combofix isimli programı yüklüyoruz..

Buradan ComboFix indir (Yada buradan)

Combofix programı nedir ? Disklere yerleşen Autorun.inf soluncanından kurtulmaya yarar bir kere kurup virüsten kurtulduktan sonra bilgisayar yeniden açılır disk kontrol edilir eğer artık hata yoksa combofixi kaldırabilirsiniz..

Bir malware temizleme yazılımı olan Combofix flashdisk ve nadir de olsa dikkatsiz yazılan CD’lerden bulaşan amvo.exe adlı zararlı autorun dosyasını başarılı bir şekilde bilgisayarınızdan siliyor.

Amvo.exe Nedir?

Popüler antivirüs yazılımlarının neredeyse hiçbirinin tam çözüm sunmadığı bu zararlı uygulama kendini system32 klasörünün altına atıyor. En tehlikeli özelliği ise sisteminize bulaştıktan sonra kendini kopyalaması ve gizlemesi.

Amvo.exe‘nin Zararları Nedir?

Yerleştiği sistemin performansını fazlasıyla düşüren bu zararlı uygulama aynı zamanda “Gizli” durumda olan klasörlere erişilmesini engelliyor, yazılım bulaştıktan sonra “Klasör Seçenekleri > Görünüm” bölümünden tüm klasörleri görünür yapsanızda sonuç değişmiyor.

Amvo.exe‘den Nasıl Kurtulurum?

ComboFix’i bilgisayarınıza indirin ve masaüstüne aldıktan sonra çalıştırın (Vista kullnıcıları programın üzerine sağ tuş ile tıkladıktan sonra “Yönetici Olarak Çalıştır” seçeneğini kullanmalıdır). Eğer bilgisayarınız “Güvenli Kip”te değilse aktif olan tüm güvenlik yazılımlarını ve pencereleri kapatın. Karşınıza çıkan yönergelere “Evet/Yes” diyerek ilerleyin, hızlı bir taramadan sonra ComboFix gerekeni yapacak ve sonuçları C:’nin içerisine attığı log dosyasında size bildirecektir.

Not: ComboFix ile temizlik yaptıktan sonra alternatif olarak Dracula Virüs Temizleyici yazılımı ile tarama yaptırıp mevcut autorun.inf dosyalarını sistemden temizlemenizde fayda var.

Tavsiye: Autorun şeklindeki bu tip zararlı yazılımlardan kısmen de olsa korunmak için bilgisayarınıza taktığınız flashdisk ve CD’leri Otomatik Başlangıç Seçeneğinden değil “Bilgisayarım”dan ilgili sürücünün üzerine sağ tuş ile tıklayıp “Araştır sekmesinden açmanızda fayda var.

GÜNCELLEME: Combofix şuan için Windows 10 işletim sistemini desteklemiyor. Uyumluluk modunu kullansanız dahi yazılım çalışmıyor. Bu sebeple Windows 10 kullanıcılarının alternatif yazılım Malwarebytes veya Ccleaner’a yönelmesi gerekiyor. Malwarebytes’ın ücretsiz sürümüne buradan, Ccleaner’a buradan ulaşabilirsiniz.

Linkte sorun yaşandığında yorum yazarsanız link yenilenecektir..

facebook share twittershare

  caner 27 Aralık 2016, 19:26

  merhaba,ben combofix indiriyorum ama açamıyorum masaüstünden açılmıyor.

  Lordiz 27 Aralık 2016, 20:03

  @caner; Merhaba. Combofix henüz Windows 10 işletim sistemini desteklemiyor. Uyumluluk modunu bile açsanız yazılım çalışmıyor. Eğer Windows 10 kullanıyorsanız Malwarebytes veya Ccleaner yazılımlarına yönelmenizi öneririm. Ama sorunu kesin olarak çözerler mi deneme şansım olmadı.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.

Reklamlar
 

Son Yazılar

Son Yorumlar
 • Lordiz: @caner; Merhaba. Combofix henüz Windows 10 işletim sistemini desteklemiyor. Uyumluluk modunu bile açsanız yazılım çalışmıyor. Eğer Windows 10 kulla
 • caner: merhaba,ben combofix indiriyorum ama açamıyorum masaüstünden açılmıyor.
 • pasa: teşekkürler çok işime yaradı
 • Lordiz: @Ecem; Yazıya eklediğim yeni alternatif yöntemi dener misiniz?
 • Lordiz: @emre; Oyun içi para zaten parayla satıldığından yasal olarak para hilesi yok. Mod kurup bazı modların açıklarından yararlanabilirsiniz yada çekici
Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Lordiz.com © 2016