Şu anda Görüntülemektesiniz;  Google Play’in Kaliteli Araba Park, Yarış, Simülasyon Oyunları
Tarih: 
YukarıYazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Google Play'in Kaliteli Araba Park, Yarış, Simülasyon Oyunları

Yeni bir Android telefon veya tablet bilgisayar aldınız, araba oyunlarını seviyorsunuz fakat Google Play’e yabancısınız. Yada canınız sıkıldı güzel bir araba sürüş oyunu oynamak istediniz ama güzel birşeyler bulamadınız. O zaman bu listeye göz atın. Sizler için severek oynadığım araç sürüş oyunlarını listeledim, bakalım beğenecek misiniz?

ARABA PARK ETME OYUNLARI

Google Play’de bir sürü park etme oyunu var fakat geneli reklam çöplüğü, kalitesiz grafiklere sahip sallama oyunlar. Ben ise kaliteli ve az reklamlı olanları paylaşıyorum. Eksikler görürseniz yorum olarak gönderin.

– Backyard Parking 3D: Park etme oyunları arasında en sevdiklerimden birisi. Grafikler harika ve oynanırlıkta öyle.

– Parking Reloaded 3D: Bir üstteki oyunun geliştiricisinden, bu da diğeri kadar güzel.

– Streets Unlimited 3D: Waldschrat Studios’un en yeni oyunu. Üstteki iki oyundan daha da iyi.

– Driving School 2016: Tabiki üsttekilerden daha yeni olduğu için onlardan daha iyi. Level sayısı, araç seçeneği çok iyi. Tam bir sürücü kursu simülatörü. Kurallar ve trafik sayesinde de araba sürmek daha eğlenceli hale geliyor.

– Coach Bus Simulator: Bir önceki oyunun geliştirici ekibinden yepyeni bir oyun. Hem çok başarılı, hemde eğlenceli otobüs simülatörü. Bazı hataları olabilir ama genel itibari ile çok güzel düşünülmüş.

– Taxi Sim 2016: Yukarıdaki iki oyunun geliştiricilerinden yeni bir oyun daha. Bu seferki oyun görevimiz taksicilik. Google Play’de bu alanda birçok oyun vardı ama bu zamana kadar bunun kadar iyisi gelememişti. Denemenizi öneririm.

– Amazing Taxi Sim 1976: Grafiklerinden ötürü cihazınızda kasma yapabilir ama Taxi Sim 2016 kadar başarılı ve kaliteli bir oyun. Denemelisiniz.

– Taxi Driver 2017: Bir önceki oyunun geliştiricilerinden daha güzel, daha başarılı bir başka taksi sürüş oyunu.

– Car Parking Game 3D: Bu da en sevdiklerimin üçüncüsü. Diğerlerinden ayrılan özelliği uzun süre sıkmadan oynatması.

– Car Parking 3D HD: Bir önceki paylaştığım oyuna çok benzeyen yeni bir oyun. Ayar seçenekleri yeterince iyi, oynanış iyi, biraz daha geliştirildiğinde harika olacak.

– Mission Berlin: Warner Bros’un “The Man from U.N.C.L.E” isimli sinema filmine hazırladığı başarılı aksiyon oyunu. Oyunda tıpkı Gta’daki gibi birçok aracı alıp sürebiliyoruz.

– Truck Driver Crazy Road: Grafikleri ile Backyard parking kalitesini yakalayan kamyon sürüş oyunu. Kontrollerde gayet başarılı ama bazı seviyelerin epey zorladığını söyleyebilirim.

– Truck Driver Crazy Road 2: Bir önceki oyunun devam oyunu. Bu sefer serbest sürüş ve park modlarıda dahil edilmiş. Oyunun Apple Appstore’da olmaması büyük kayıp.

Mafia Driver – Omerta: Yeni ve kaliteli bir park oyunu. Orijinal Omerta oyunu ile bir bağı yok ama güzel.

– Car Driver 1, 2, 3, 4: Osman Elbeyi isimli Türk geliştiricinin hazırladığı park oyunları. Grafikler, kontrol ve eğlence gayet yerinde.

– Dr. Parker Parking Simulator: Osman Elbeyi ve arkadaşlarının en yeni park oyunu.

Classic Car Parking, Bus Parking ve Bus Parking 2: Hakan isimli Türk geliştirici tarafından hazırlanan park oyunları. Hem hafif sürümleri hemde yüksek kalite grafikli sürümleri bulunuyor.

– Real Parking 3D: Oynanışı keyifli, level çeşidi bol bir park oyunu. Ayrıca aynı geliştiricinin birden fazla park oyunu bulunuyor. Bu bağlantıdan onlarada ulaşabilirsiniz. Real Parking 3D Sezon 2 yayımlandı.

– Dirt Road Trucker 3D: Kasadaki emanetleri düşürmeden engebeli yollarda, sürenizi doldurmadan hedefe varmalısınız. Çok eğlencelidir, öneririm. Geliştiricinin diğer park oyunlarına da bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

– Extreme Hill Driving 3D: Yukarıda paylaştığım oyunun bir benzeri ama seviyeler bir süre sonra sıkabilir. Size kalmış.

Truck Simulator Offroad: Bir önceki versiyonunu sevmemiştim ama yeni versiyonu başarılı olmuş. Engebeli yollarda tır sürüyor ve varış noktasına sağ salim gitmeye çalışıyorsunuz.

– Truck Simulator Offroad2: Bir yukarıdaki oyunun yeni versiyonu. Şimdi oyun daha da iyi.

Classic Cars 3D Parking, 3D Parking Construction Site, Parking School Bus Mania: Birkaç oyun önce paylaştığım Mafia Driver Omerta’nın yapımcısı Transylgamia’nın diğer 3 park oyunu. Level sayısı çok az bu sebeple üç oyunu tek başlıktan paylaşıyorum.

3D Garbage Truck Parking3D Forklift Parking: Zojira Studio’nun kaliteli oyunlarından sadece ikisi.. Diğer oyunlarına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz ancak benim en sevdiklerim Çöp kamyonu park ve Forklift park oldu.

– Speed Car Escape 3D: Tapinator nickli geliştiricinin engel aşmalı sürüş oyunu. Bazı levellarda engeller zorlayabiliyor, genele bakınca grafikler çok iyi değil ancak oyun oynanabiliyor. (Ki tapinatorün daha önceki oyunları çok kötüydü.)

– HD Bus Parking: Bol bol park oyunları geliştiren Joga Loca Games’in park oyunlarından sadece biri. Bazılarında reklamlar abartılı, yada oyun sorunlu olabiliyor ama geneliyle güzel park oyunları yapıyorlar. Geliştirici sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

– Parking Jam: Üstten bakış oyunları sevmem ama bu oyunun oynanırlığı yüksek.

– Parking Mania: Bir başka üstten bakış park oyunu. Ama bu da diğeri gibi yüksek oynanırlığa sahip.

– Grand Park Auto: Üstten bakışlı diğer park oyunu. Diğerlerine göre daha çabuk sıkılabilirsiniz ama bellide olmaz.

– Real Car Parking: Bazı eksikleri giderilirse grafikleri ve oynanışı ile harika bir park oyunu.

– Trucker Mountain Delivery: Sağlam bir şekilde, engebelerde takılmadan teslimatı yetiştirmeniz gereken, eğlenceli bir oyun.

Park Frenzy 3D, Driving Academy: Games2Win isimli geliştirici hesabından iki park oyunu. Her iki oyunda gayet güzel. Sürüş hissi daha iyi olabilirdi ama olsun.

Valley Parking 3D: Daha önceki serilerde paylaşmamışımdır herhalde.. Waldschrat Studios geliştiricisinin en yeni oyunu. Keşke Appstore’da da olsaydı dediğim oyunlardan birisi.

Real Car Parking Simulator 2016: Google Play’in yokluk zamanlarında en iyi park oyunlarından birini geliştiren Symstudio Games’in yeni park oyunu. Oyun henüz Appstore’da yok.

ARABA YARIŞLARI

Liste karışıktır yani en iyiden en kötüye gibi bir dizilim yok. Gördüğünüz eksikler varsa yorum olarak gönderebilirsiniz.

 – Asphalt 8, Asphalt Overdrive ve Asphalt Xtreme Offroad Racing: Asphalt serisinin ücretsiz oyunları. Yüksek grafik kalitesi ve harika arabalar var.

– Need for Speed No Limits: Önceki Nfs serisi hep paralıydı, No Limits parasız olarak geldi ve bence harika bir oyun olmuş. Bağlantı hemen aşağıda.

GT Racing 2: Yarış oyunlarını sevenler için iyi bir seçenek.

Real Racing 3: Eğlenceli bir yarış oyunu. Real Racing 2’de var fakat ücretli.

Re Volt Klasik, Re Volt 2 Best Racing ve Re Volt 2 Multiplayer: Eskiden masaüstü bilgisayarımda oynardım, seneler sonra mobil cihazlara da geldi.

– Redline Rush: Sonsuz koşu tarzı ama bunda araba sürüyoruz ve engellere dayanmaya çalışıyoruz. Hiç sıkılmadığım keyifli ve kaliteli grafiklere sahip bir oyun.

– Traffic Tour: Yepyeni ve çeşitliği harika ayarlanmış bir oyun. Hem görev yapıyor, hem sonsuz sürüş seçeneklerinden faydalanabiliyorsunuz.

– Exion Off-Road Racing: Az bölümlü ama gayet kaliteli, gayet keyifli bir yarış oyunu. Kesinlikle oynamalısınız.

– Racing Fever: Traffic racer’dan esinlenilerek geliştirilen fakat onun bir adım önüne geçen oyun.

– Traffic Racer: Redline Rush benzeri bir oyun. Türk yapımı fakat grafikler Redline Rush kadar iyi değil.

– Blocky Highway: Minecraft ile Traffic Racer’ın başarılı harmanı. Traffic racer seviyorsanız bunuda denemenizi öneririrm.

– Blocky Traffic Racer: Bir başka harman fikir daha. Ama Blocky Highway kadar başarılı sayılmaz.

– Highway Sprinter: Bu da Traffic Racer’ın benzeri diyebiliriz. Oynaması biraz daha zor fakat kaliteli iş.

– Traffic: Furious Highway Run: Başarılı bir Traffic Racer taklidi ancak bakış açısı ve trafik yoğunluğuna alışamadım.

– Race The Traffic: Bir başka traffic racer taklidi daha. Grafikler başarılı ve oynanırlığı güzel. Ancak gece modu bana çok karanlık geldi.

Road Smash ve Road Smash 2: Grafik kalitesi güzel fakat bakış açısına alışamadığım bir oyun. Tabiki bu da diğerleri gibi sonsuz koşu tarzında.

– Tokyo Highway Race Drift: Harika değil ama güncellemeler ile diğer benzerlerine yetişebilir.

– On The Run: Miniclip’den Traffic Racer denemesi. Ama onun kadar başarılı değil ve enerji sınırlaması biraz sinir bozuyor.

Beach Buggy Blitz ve Beach Buggy Racing: Her iki oyunda gayet keyifli ama diğerlerine göre daha çabuk sıkılabilirsiniz.

– Angry Birds Go: Sinirli kuşlardan Beach Buggy tarzında yarış oyunu.

– Garfield Kart Fast & Furry: Bir başka kart yarışı. Belki Garfield sevenlerin hoşuna gider.

– Classic Car Racing: Bir süre severek oynadığım, klasik araba sevenlere hitap edebilecek bir oyun.

– Crazy Taxi City Rush: Sega’dan sonsuz koşu tarzında bir araç sürüş oyunu. Masaüstü bilgisayarda oynadığım ilk versiyonu Google Play’de paralı olduğu için paylaşmıyorum.

– Retro Future Racing: Eğlenceli bir başka yarış oyunu. Çok fazla oynadığımı söyleyemem.

– Rally Racer Drift: Az haritalı ancak eğlenceli bir oyun. Pek fazla kıymeti bilinmedi.

– Muscle Run: (Google Play’de erişime kapatıldı.) En sevdiklerimden birisi. (Redline Rush ve Traffic Racer’dan sonra)

– Sports Car Challange: Araç modellemeleri gayet güzel bir yarış oyunu. Ancak çevre modellemeleri çok da iyi değil.

– Gigabit Off-Road: Grafikleri çok harika olmasada kaliteli ve eğlenceli bir off road oyunu.

– Nitro Punch Car Game: Crash Day oyununun mobil taklilerinden birisi. Keşke grafikler onun kadar iyi olsaydı ama şimdilik o kaliteyi mobilde bulmak kolay değil. Oyunda rakip araçlarla savaşıyor ve yarışıyorsunuz.

– Rage Racing: Traffic Racer oyununa benzeyen bir başka oyun. Grafikler ve çeşitlilik açısından baya iyi.

– Cyberline Racing: Crash Day oyununun bence mobil sürümdeki en iyi alternatifi. Severek oynayacağınıza eminim.

– Racing Car: Traffic Racer benzeri bir oyun daha. Benzin ve zaman kısıtlaması olmasa aslında çok başarılı.

– MadOut Open City: Ücretli ancak başarılı bir yarış oyunu. Benzerine masaüstü oyunlarından örnek isterseniz Gas Guzzlers’ı örnek verebilirim. Apple cihazlar için Appstore’da farklı ve eski sürümleride bulunan oyunun Google Play’de sadece Open City versiyonu var.

– Carmageddon: Çok çok eski bir pc oyunu. Eski olması sebebiyle grafikleri şimdiye biraz geri kalıyor fakat nostalji yapmak isteyenler için harika bir seçenek. 15-16 yaşlarımdayken çok sever ve oynardım, hala arada açıp oynuyorum.

– 4×4 Off-Road Rally4: Grafikleri harika olmasada şans verilebilecek bir oyun. Geliştiricinin diğer oyunlarına da buradan bakabilirsiniz.

– Armored Off-Road Racing: Grafikleri harika olmasa da oynanabilecek bir yarış oyunu.

– Xform Games: Xform Games’in Rally Point serisi oyunlarını ve Burnin Rubber Crash n Burn isimli oyununu deneyebilirsiniz. Oyunlar aslında gayet başarılılar fakat tek sorun kontrolleri. Belki sonradan düzeltilirde ağız tadıyla oynayabiliriz.

– Russian Race: Parkurlar biraz zor olsada oynaması, kontrolü ve grafikleri gayet başarılı bir kamyon yarış oyunu. Geliştiricinin diğer oyunlarına buradan bakabilirsiniz.

– Offroad Car Driving: Grafikleri, oynanışı ile hoş vakit geçirtecek başarılı bir oyun. Ayrıca i6 Games‘in diğer oyunlarınada bakmayı unutmayın.

– Final Race Free: Crash Day benzeri bir yarış oyunu.

FARKLI TARZLAR

– GTA San Andreas & GTA Liberty CityGTA Vice City & GTA Chinatown WarsGTA 3: Google Play’deki Gta serisi oyunlarını satın alıp oynayabilirsiniz.

– Vegas Gangsteri: Ücretsiz GTA kopyası. Grafikler, oynanış gayet başarılı. Ama GTA hayranları bu oyunu yetersiz bulabilir. Ayrıca Gameloft’un paralı GTA kopyası Gangstar Rio oyununa da göz atabilirsiniz.

– Clash of Crime Mad City: Aynı şekilde bir başka GTA kopyası. Daha çok geliştirmeye ihtiyacı var ama yinede verilen emek görmezden gelinemez.

– Extreme Forklifting: Araba park etmiyorsunuz fakat bir forklift ile kasaları bir yerden başka yere taşıyorsunuz. Gayet eğlenceli bir oyun. Aynı oyunun yeni ve biraz daha gelişmiş versiyonu yakın zamanda yayımlandı. Extreme Forklifting 2’ye bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

– Construction Machines 2016 Mobile: Grafikleri ve oynanışı harika bir inşaat simülasyonu. Hemde ücretsiz.

– Hydro Storm 2: Üzeri silah donanımlı jet ski’ler ile hem yarışıyor hemde rakiplerini saf dışı bırakmaya çalışıyorsunuz.

– Fire Truck 3D: Kontrol noktalarına zamanında varmanız ve yangına müdahale etmeniz gerekiyor. Bakalım ne kadar hızlısınız.

– Airport Cargo Parking: Grafikler ve kontrol çok çok iyi olmasada bol levellı bir park oyunu.

– Demolition Derby: Bilgisayarlarda oynadığımız Crash Day oyununa benziyor. Tabi grafikler, oynanış o kadar iyi değil ve araçlarda silahlar yok. Ancak mobil cihazlar için güzel bir deneme.

– Demolition Derby Multiplayer: Bir önceki oyunun geliştiricisinden aynı oyunun online versiyonu. Bana kalırsa grafikler daha da başarılı ve Pratik mod’da offline botlarla pratik yapabiliyorsunuz.

– Russian Car Driver: Grafik olarak ve oyun içi çeşitlilik açısından başarılı bir oyun. Ama tabiki biraz daha modern araçlar eklenebilirmiş. Aynı geliştiricinin diğer oyunlarına buradan bakabilirsiniz.

– Car Driving Simulator: Hem park oyunu, hem yarış. Grafikler harika değil ancak oynanış bakımından şans verebilirsiniz.

– OffRoad Cargo Pickup Driver: Grafikleri ve çeşitlilik bakımından herşey düşünülmüş bir oyun. Zorluk bakımından eğer yolu kullanırsanız baya zorladığı oluyor fakat yol kenarlarından dolanır hile yaparsanız seviyeleri daha hızlı bitirebilirsiniz. Tabi o zamanda keyif almayabilirsiniz.

– Traffic Rider: Traffic Racer oyununun geliştiricisinden Traffic Racer’ın motorlu versiyonu.

– Highway Traffic Rider: Traffic Rider oyununun başarılı bir taklidi. Diğerini sevmeyenler bunu da deneyebilirler.

– Cafe Racer: Traffic Rider kadar başarılı olmasada yinede oynanabilecek bir başka motor oyunu.

– Tanktastic: Online Tank savaşları. Ayrıca helikopterde var fakat oyunun güzel olmasına karşın online’da oyuncu bulmak biraz zor.

– İron Tanks: Bir başka online tank savaş oyunu. Bunda neyseki hem oynanış daha keyifli hemde istemediğiniz kadar online rakip var.

– Tank Riders Free, Tank Riders 2, Tank Riders 3: 90 Tank oyununun modernleştirilmiş versiyonu diyebiliriz. Ve tabiki tank sürdüğümüz için bu serininde bu yazıda yer alması gerekiyor.

– Air Combat OL: Uçaklı oyunları uçak sürüşü açısından sevmem fakat bu oyun grafik ve oynanış açısından iyi olduğundan 15-20 dakika oynamışlığım var. Gayet güzel bir oyun. Deneyebilirsiniz.

– Farming Simulator 16: Traktörleri, biçer döverleri seviyorsanız ve çiftlik oyunlarından hoşlanıyorsanız bu oyunu satın alabilir veya ücretsiz versiyonu Farming Simulator 14‘ü indirip oynamaya başlayabilirsiniz.

– Oppana Games Oyunları: Park, simulasyon ve yarış tarzında birçok oyunu olan Pavel Gavrilyuk’un Google Play sayfasına bakmanızı öneririm. Tüm oyunları değil ama bazı oyunları gayet başarılı ve eğlenceli. (Appstore’da Pavel Gavrilyuk)

– Ultra Mad Entertainers Oyunları: Park, simulasyon ve yarış tarzında birçok oyun olan Mete Kaplan’ın Google Play sayfasına da bakmanızı öneriyorum. Birçok oyunu gayet başarılı, eğlenceli. (Appstore’da Mete Kaplan)

(Ücretli seçenekleri liste dışı bıraktım. Eğer ücretli oyunlardan da tavsiyeler isterseniz Need For Speed serisi ile Gta serisine bakabilirsiniz.)

Eğer ekleme yapmak isterseniz yorum olarak gönderebilirsiniz. Google Play’e yeni oyunlar eklendikçe güncellenecek..

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.

Reklamlar
 

Son Yazılar

Son Yorumlar
  • Lordiz @cuhukuba; Merhaba. Telefonu bilgisayara bağladığınızda üst bildirim menüsünde…

  • cuhukuba Merhaba Lineage şöyle bir sorun yaşamaktayım telefonu pcye taktığımda telefonun adını…

  • Cennetgozlerin Artik kullanmak istemiyorum…

  • Lordiz @Ali; Katkınız için teşekkürler. Logo ve imageobject hatasının kaybolması bende…

  • Ali http://techprezz.com/howto/how-to-add-adsense-code-in-wordpress-amp-post-without-plugin/…

Unutulmaz
 

Reklam
 

Reklam
 

Reklam
 

Lordiz.com v1 © 2016