Waldschrat Studios Araba Park Oyunları Artık Google Play’de Yok!

Waldschrat Studios Araba Park Oyunları Artık Google Play'de Yok!

Google Play’in en sevilen oyunları savaş aksiyon, açık dünya ve araba park oyunlarıdır. Araba park etme diyince, aklımıza ilk olarak Waldschrat Studios’un oyunları; Backyard Parking 3d, Parking Reloaded 3d, Streets Unlimited 3d, Valley Parking 3d ve Backyard Parking Stage Two gelir. İşte bu oyunlar artık yoklar! Çünkü oyunları geliştiren şirket kapatıldı. Şirket kapatılınca da, Google Play’deki tüm oyunlarını yayından kaldırdılar!

Şirket Kapatıldı, Peki Oyunlar Neden Kaldırılıyor?

Hepinize tuhaf geldiğini biliyorum, oyunlar gayet güzel ve artık güncelleme istemeyen, hatta düzenli reklam geliri sağlayabilecek oyunlardı, neden yayında tutmak veya oyunları satmak yerine yayından kaldırdılar?

Muhtemelen oyunlar eski cihazlarda, eski Android sistemlerde sorunsuz, yıllarca oynanabilecekti fakat her yeni cihaz, her yeni Android sürümü ve her yeni Google Play politika güncellemesi, ilgili oyunlar için yeniden güncellemelere ihtiyaç doğuracak, güncellemeler için uğraşan ekibe bir ücret ödemesi yapılması gerekecekti. Belki geliştirici ekibin şirketten tamamen kopmuş olması, belki de geliştirici ekibin bir süre sonra kendi şirketleri ile farklı bir şekilde geri dönmeyi planlıyor olması nedeni ile, yıllardır severek oynadığımız oyunlar Google Play’den kaldırıldılar.

Belki uygulamaların hepsi iyi bir fiyattan farklı bir uygulama yapımcısına satılabilirdi fakat böyle bir yol izlenmedi ve yılların emeği çöpe atıldı.

İşin garip tarafı, aynı şirketin Steam üstünde erken erişim olarak satışa sundukları Mission: Driver isimli oyunları halen satışta görünüyor. Muhtemelen güncelleme almayacak fakat satış başına 14,99 $ kazandıracak olan bu oyunun maddi kazancı nereye gidecek çok merak ediyorum..

Yayından Kaldırılan Oyunların APK Dosyaları!

Dikkat: Oyunlar, yeni cihazlarda siyah ekranda kalabiliyor. Hangi cihazlarda sorun var veya yok bilmiyorum. Fakat 5 oyun içinde en yeni olan Backyard Parking Stage Two yeni cihazlarda da düzgün oynanabiliyor.

Oyunlar Google Play’den tamamen kaldırıldı fakat büyük tanınmış apk paylaşım sitelerine baktığımızda, halen tüm apk dosyaları ile paylaşımda olduklarını görüyoruz. Yani buradan şunu anlıyoruz; ilgili oyun şirketi, tüm ücretsiz oyunlarını Google Play’den kaldırdı fakat oyunların oynanmasını tamamen engellemek gibi bir niyetleri yok. Yani oyunların apk dosyalarını bulup, indirip, telefonlarımızda, tablet bilgisayarlarımızda oynamaya devam edebiliriz. Muhtemelen oyun içi reklamlar yine birilerine kazanç sağlayacak fakat ortada bir şirket olmadığı için bu reklam gelirleri kime gidecek bilemiyoruz..

Sonuç olarak, Google Play’in şimdiye kadar ki en iyi araba park oyunları artık Google Play’de yoklar. (Apple Store’da hiç olmamışlardı..) Benzer oyunlar yok mu? Var fakat bu oyun serisinin kalitesini henüz yakalayabilmiş değiller.

Eğer daha önce bu seriyi oynamadıysanız veya yıllar önce oynadınız ve şimdi nostalji yapmak istiyorsanız, oyunların apk dosyalarını indirebileceğiniz bağlantıları hemen aşağıda bulabilirsiniz.

https://apkcombo.com/tr/developer/Waldschrat%20Studios/
https://apkpure.com/tr/developer/Waldschrat%20Studios
https://mega.nz/file/D1pi3AKI#a7DYYI73iE1VipyJMGh59S7nd99GdA_0L9QjLR7SIGE

Daha fazla araba park oyunu için, ilgili şu yazıma da göz atabilirsiniz..

>> Google Play’in En İyi Park, Yarış, Simülasyon Oyunları