Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? Nasıl Silinir?

Facebook.com sahibi Mark Zuckerberg’in popüler foto paylaşım sitesi İnstagram’ı satın almasından sonra tepki amaçlı İnstagram hesabını kapatanlar çoğalmıştı, o aralar aklıma gelen ama sonradan unuttuğum konuyu araştırıp yazıya dökmek anca şimdi nasip oldu. Eğer sizde birgün İnstagram hesabınızı kapatmak isterseniz aşağıdaki bilgilerden faydalanabilir kolay bi şekilde hesabınızı kapatabilirsiniz.

Temmuz 2015: İnstagram’da Artık Hesap Dondurabiliyoruz.

>> İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Hesabını donduranlar! Hesap dondurma işleminden sonra tekrar hesabınıza giriş yapamıyorsunuz, 24 saat civarında bekleyeceksiniz ki sonrasında tekrar hesabı geri açabilesiniz. Ayrıca hesabı geri aktive edebilmek için İnstagram mobil uygulamasını kullanmalısınız. Web üzerinden giriş yapamaz, hesabı aktive edemezsiniz. İnstagram hesabınızı dondurmak değil, kapatmak (silmek) istiyorsanız öncelikle bilgisayar kullanmanız ve aşağıda paylaştığım linki kullanmanız gerekiyor. Çünkü link haricinde hesap silme seçeneğini bulma şansı (şimdilik) yok. Aşağıdaki bağlantıya tıklıyor ve açılan sayfada neden hesabınızı kapatmak istediğinize dair bir seçim yapıyorsunuz..

https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Normal şartlarda bilgisayarınızda İnstagram oturumu açık değilse karşınıza Giriş Yap ekranı gelecek, hemen silmek istediğimiz hesaba giriş yapıcaz ve aşağıda resimde gösterildiği gibi devam edeceğiz.

1- Hesap kapama için neden seçin. (Mesela Privacy concerns)

2- Devam etmek için şifrenizi tekrar girin.

3- Permanently deactivate my account (Hesabımı kalıcı olarak kapat) yazan butona basın.

4- Onay penceresinde Tamam’a tıklayın.

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? Nasıl Silinir?

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? Nasıl Silinir?

Are you sure you want to delete your account? (Hesabını silmek istediğinden emin misin?) sorusuna Tamam butonu ile cevap vereceksiniz ve artık İnstagram hesabınız tamamen silinmiş olacak.

Hesabınıza ait önbellek kayıtları 1-2 ay hem arama sonuçlarında hemde arkadaşlarınızda görünebilir. Daha sonrasında tamamen kaybolacaktır. Beklemeniz yeterli.

Konuyla ilgili sorularınız olursa konu altından yorum olarak yazabilirsiniz.

İnstagram için güncel destek talep formu;

https://help.instagram.com/contact/438525166257277

Hesap Dondurma Sonrası Silinen Resimler!

Hesabınızı silmek yerine dondurduysanız ve geri açtığınızda resimlerinizin bazıları kayıp ise 1-2 hafta bekleyin. Resimleriniz bir süre sonra geri gelecektir. Zaten konuyla ilgili geri dönüşlerde de arkadaşlarımız resimlerinin geri yüklendiğini belirtiyorlar.

Zafer; Merhaba. Silinen fotograflarim instagram tarafından bu sabah itibariyle yeniden yüklendi. Sizlere de bilgi vermek istedim.

Arife ÖZKAN; Merhaba ben daha önce fotoğraflarımın büyük çoğunluğunun silindiğini yazmıştım 98 fotograftan 82 si silinmişti. Şuan yüklenmesi gereken 17 fotoğrafım var geçici bir sorunmuş sadece biraz beklemek gerekiyor :)

Bsdnc; Bu gece butun fotolarım geldı bildireyim dedm yardımıız ıcın tesekkurler☺????

(Bsdnc’nin resimleri 3 ay sonra geri yüklendi.)

facebook share twittershare

  Lordiz 06 Nisan 2018, 23:19

  @Met; Silinen hesap geri alınabilseydi hesap dondurmanın bir anlamı olmazdı. Ayrıca herkes hesabını siler, tekrar açardı ve bu iş oyuncağa dönerdi. Hesap dondurma farklı bir şey, hesap silme farklı bir şey olduğundan silinen hesabı geri alamazsınız.

  Yeliz3747 01 Mayıs 2018, 18:00

  Yeliz3747 hesabinin kalkmasını istiyorum

  Lordiz 01 Mayıs 2018, 23:13

  @Yeliz3747; Yazımda anlattığım şekilde hesabınızı silebilir yada dondurabilirsiniz.

  Ahmet_k_a_r_a 25 Mayıs 2018, 21:58

  Çalındı

  Dilruba 07 Ekim 2018, 02:35

  Hesabımı dondurdum bu akşam geri açtım fakat rahatsız edildiğim için tekrar 1 hafta dondurmak istiyorum yeni açtığım için dondurmak zaman mı alır?

  Lordiz 07 Ekim 2018, 14:00

  @Dilruba; Merhaba. Hesabınızı haftaya bugün tekrar dondurabilirsiniz.

  Ramazan 16 Ekim 2018, 01:41

  Merhaba kiz arkadasmla 1hafya once ayrildik ve ortak hesap sil dedhm halde silmiyo ve benim resmim var hala hesabı nasıl kapatılır yada silebilirim şifresini degistirmis

  Lordiz 16 Ekim 2018, 15:07

  @Ramazan; Merhaba. Şifresini değiştirdiyse silemezsiniz. Yeni şifreyi öğrenmeniz gerek.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2018