Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? Nasıl Silinir?

Facebook.com sahibi Mark Zuckerberg’in popüler foto paylaşım sitesi İnstagram’ı satın almasından sonra tepki amaçlı İnstagram hesabını kapatanlar çoğalmıştı, o aralar aklıma gelen ama sonradan unuttuğum konuyu araştırıp yazıya dökmek anca şimdi nasip oldu. Eğer sizde birgün İnstagram hesabınızı kapatmak isterseniz aşağıdaki bilgilerden faydalanabilir kolay bi şekilde hesabınızı kapatabilirsiniz.

Temmuz 2015: İnstagram’da Artık Hesap Dondurabiliyoruz.

İnstagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Hesabını donduranlar! Hesap dondurma işleminden sonra tekrar hesabınıza giriş yapamıyorsunuz, 24 saat civarında bekleyeceksiniz ki sonrasında tekrar hesabı geri açabilesiniz. Ayrıca hesabı geri aktive edebilmek için İnstagram mobil uygulamasını kullanmalısınız. Web üzerinden giriş yapamaz, hesabı aktive edemezsiniz. İnstagram hesabınızı dondurmak değil, kapatmak (silmek) istiyorsanız öncelikle bilgisayar kullanmanız ve aşağıda paylaştığım linki kullanmanız gerekiyor. Çünkü link haricinde hesap silme seçeneğini bulma şansı (şimdilik) yok. Aşağıdaki bağlantıya tıklıyor ve açılan sayfada neden hesabınızı kapatmak istediğinize dair bir seçim yapıyorsunuz..

https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/

Normal şartlarda bilgisayarınızda İnstagram oturumu açık değilse karşınıza Giriş Yap ekranı gelecek, hemen silmek istediğimiz hesaba giriş yapıcaz ve aşağıda resimde gösterildiği gibi devam edeceğiz.

1- Hesap kapama için neden seçin. (Mesela Privacy concerns)

2- Devam etmek için şifrenizi tekrar girin.

3- Permanently deactivate my account (Hesabımı kalıcı olarak kapat) yazan butona basın.

4- Onay penceresinde Tamam’a tıklayın.

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? Nasıl Silinir?

İnstagram Hesabı Nasıl Kapatılır? Nasıl Silinir?

Are you sure you want to delete your account? (Hesabını silmek istediğinden emin misin?) sorusuna Tamam butonu ile cevap vereceksiniz ve artık İnstagram hesabınız tamamen silinmiş olacak.

Hesabınıza ait önbellek kayıtları 1-2 ay hem arama sonuçlarında hemde arkadaşlarınızda görünebilir. Daha sonrasında tamamen kaybolacaktır. Beklemeniz yeterli.

Konuyla ilgili sorularınız olursa konu altından yorum olarak yazabilirsiniz.

İnstagram için güncel destek talep formu;

https://help.instagram.com/contact/438525166257277

Hesap Dondurma Sonrası Silinen Resimler!

Hesabınızı silmek yerine dondurduysanız ve geri açtığınızda resimlerinizin bazıları kayıp ise 1-2 hafta bekleyin. Resimleriniz bir süre sonra geri gelecektir. Zaten konuyla ilgili geri dönüşlerde de arkadaşlarımız resimlerinin geri yüklendiğini belirtiyorlar.

Zafer; Merhaba. Silinen fotograflarim instagram tarafından bu sabah itibariyle yeniden yüklendi. Sizlere de bilgi vermek istedim.

Arife ÖZKAN; Merhaba ben daha önce fotoğraflarımın büyük çoğunluğunun silindiğini yazmıştım 98 fotograftan 82 si silinmişti. Şuan yüklenmesi gereken 17 fotoğrafım var geçici bir sorunmuş sadece biraz beklemek gerekiyor :)

Bsdnc; Bu gece butun fotolarım geldı bildireyim dedm yardımıız ıcın tesekkurler☺????

(Bsdnc’nin resimleri 3 ay sonra geri yüklendi.)

facebook share twittershare

  Lordiz 09 Aralık 2017, 19:13

  @Tuğçe; Hesabınızı siz kapatacaksınız. Ben şifrenizi, üyelik bilgilerinizi bilemem.

  Zeliha 24 Aralık 2017, 21:34

  Mehraba Bene Yardımçı Olmanızı istiyorum Lütfenn Allah Xatirine Hayır Demeyin instagramda iki Hesabb Açdım Şiffremi E-Postumu Her Şeyi Unutdum Ve Hesabbımı Çalmışlar Geri Qayıtması Mümkünsüz Arkadaşlara Sordum Spamladılar Kapanmadı Şikkayetleri Değendiriyorlar Ama Silinmiyor Benim Adımdan Arkadaşlarıma Mesay Atıyor Ve Şimdi Çaresizim Lütfenn O iki Hesabbımı Silin Lütfenn Kulancı ismimi Size Verecem

  Lordiz 25 Aralık 2017, 17:37

  @Zeliha; Merhaba. İlgili hesabı taklit hesap veya çalınmış hesap olarak bildirdiyseniz inceleme sonucu hesabı silerler. Aksi halde ben bir şey yapamam.

  ebrar34347887 25 Aralık 2017, 21:51

  İnstagramımı kaptmak istiyorum

  edacosanay07 28 Aralık 2017, 13:42

  edacosanay07 instagram hesabım çalındı lütfen spam atarmısınız ACİL !!!

  Lordiz 28 Aralık 2017, 14:40

  @edacosanay07; Merhaba. Şifre sıfırlamada çıkan sonu 65 ile biten telefon numarası size ait değil mi yani?

  Ahmet 10 Ocak 2018, 20:53

  Kapatmak istiyorum

  Ibrahim 14 Ocak 2018, 19:20

  güzel bir program

  ESENGUL KOC 06 Mart 2018, 20:30

  recelci_eso diye bir instagram hesabim vardı sildim oyle sanıyorum.. girmeye calisiyorum giremiyorum..silemiyorumda…şifremi de unuttum..kullanıcıyida..sizin anlayacaginiz zor durumdayim..bana yardım edebilir misiniz..kapansın istiyorum..

  Lordiz 06 Mart 2018, 21:21

  @ESENGUL KOC; Sonu 39 ile biten bir telefon numarası ekli hesabınızda. Eğer o numaraya erişiminiz varsa İnstagram’dan gelen sms üzerinden şifre yenileme yapıp sonrasında hesabınızı tümden silebilirsiniz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017