Yazıya Yorum Gönder!
facebook share twittershare

Samsung Fotoğraf Makineleri İçin İ-Studio ve Pc Backup

Wifi özellikli Samsung fotoğraf makinelerinden birine sahip iseniz birazdan paylaşacağım iki yazılımı kesinlikle bilgisayarınıza kurmalısınız. Her iki yazılım normal şartlarda makinenizi usb kablo aracılığı ile bilgisayara bağladığınızda indirilebiliyor yada makinenizin kutusundaki cd’de bu yazılımları bulma şansınız var fakat adı yazılımları doğrudan internet üstünden aradığınızda bulmak baya zor.

Güncelleme: Ne yazık ki İntelli Studio Windows 10 sürümlerinde çalışmıyor, çalıştırılamıyor. Eğer Windows 10 öncesi bir işletim sisteminiz varsa fotoğraf makinanızı bilgisayara bağlayın, açın ve disk seçeneklerinde İntelli studio’ya tıklayarak yazılımın indirme işlemini başlatın.

Upload sitesi depositfiles’dan silinen dosyayı tekrar indirip sistemime kuramadığım için yeni bir indirme bağlantısı paylaşamıyorum.

İntelli Studio: İngilizce dilinde bir yazılım ve fotoğraflar ile videoları düzenlemenize, usb kablo bağlantısı aracılığıyla dosyaları aktarmanıza, makinenizin yazılımını yükseltmenize imkan sağlıyor. (Örneğin Wb150f için yeni sürüm yazılım buldu fakat yeni yazılımda Türkçe dili bulunmadığı için güncelleme yapmadım.)

Pc Backup Auto: Bu yazılımda ingilizce dilinde ve sadece wifi ağı üstünden makinenizdeki resimleri, videoları aylara göre klasörlerleyip bilgisayara aktarmanızı (toplu yedekleme) sağlıyor. Bu özelliği kullanabilmek için wifi ağına ihtiyacınız var ve fotoğraf makinesi wifi menüsünden Otomatik Yedekleme özelliğini kullanmanız gerekiyor. Diyelim cihazda 100 resim 5 video varsa hepsini oluşturuldukları tarihe göre klasörleyip kurulum sırasında belirlediğiniz klasöre kopyalıyor.

– Makinenizi Akıllı telefonlar ile kullanmanızı sağlayacak MobileLink ve Remote Viewfinder uygulamalarını ise aşağıdaki bağlantılardan telefonunuza kurabilirsiniz.

MobileLink Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsungimaging.filesharing

Remote Viewfinder Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.samsung.app

MobileLink Appstore:

https://itunes.apple.com/tr/app/mobilelink/id505414479?mt=8

Remote Viewfinder Appstore:

https://itunes.apple.com/tr/app/remote-viewfinder/id507930776?mt=8

facebook share twittershare

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2017