Yazıya Yorum Gönder!

Ebru Yaşar ile evli iş adamı Necat Gülseven’e ait medya grubu 3N Medya, medya sektöründe büyümeye devam ediyor. Hali hazırda (Mart 2018’den beri) Tivibu üzerinden yayın yapan tematik kanal Bizim Ev TV’ye sahip olan, daha sonra (Ekim 2018 gibi) Balıkesir’in köklü medya kuruluşu TV100’ü satın alan ve sonrasında (Kasım 2018 gibi) Show radyo ve Radyo Viva’yı bünyesine katan 3N Medya, şimdi de TV100’ü ulusal bir haber kanalına dönüştürüyor. 

Yeni kanalın adı henüz bilinmiyor. Yeni kanalın uydu frekansı ve kanalın yayın kadrosu da bilinmiyor. Fakat kanalın mevcut frekansını koruyacağı yada Show radyo ve Radyo Viva’nın frekansından yayına başlayacağı tahmin ediliyor.

TV100 güncel uydu frekansı; 12729 Dikey/V 30000

Show radyo ve Radyo Viva‘nın güncel uydu frekansı ise; 11977 Yatay/H 27500

TV100, 1994 yılında Balıkesir’de Karesi TV adı ile yayınlarına başlamış, 2014 yılında ise Balıkesir’li iş adamı İsmail Uğur tarafından satın alınmıştı.

Son dönemde pek çok tv kanalı maddi sorunlar yüzünden kapanıyorken, benzer şekilde maddi sorunlar yaşayan TV100’ün satılmış olması hiç şaşırtıcı bir haber değildi. Fakat uydu üzerinden yayın yapan bir yerel kanalı satın alan 3N Medya’nın bu tv kanalı ile ne yapacağı merak konusuydu.

Bakalım yeni haber kanalının adı ne olacak?

Konuyla alakalı yeni gelişmeler olduğunda, yeni haber kanalı yayınlarına başladığında yazımda güncelleme yapacağım.

Güncelleme: 

Uzun süredir ekranlarda yer almayan Okan Bayülgen, TV100 ile anlaştı. Show Radyo’da “Kabareden Naklen Okan Bayülgen” programı ile dinleyicilere seslenen usta sunucu, TV100’de izleyicilerle buluşacak.

Güncel haberden anladığım, kanalın adı değişmeyebilir yada kanalın yeni adı “TV100 Haber” olabilir.

Güncel Türksat uydusu frekans listesi için aşağıdaki yazıma göz atabilirsiniz.

>> Türksat Güncel Kanal Frekans Listesi

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019