LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Numaramı Nasıl Taşırım? Numara Taşıma Sorgulama - cep-telefonu-teknoloji-haber

Mobil numara taşınabilirliği uygulamasıyla, numarasını başka bir operatöre taşımak isteyen abonenin, kimlik fotokopisi ile bir alıcı şebekeye şahsen başvurması gerekiyor. İşte 6 aşamalı süreç… İlk aşamada abone, kimlik fotokopisi ile bir alıcı şebekeye şahsen başvuruyor ve başvuru esnasında taşıma talep formu, abonelik sözleşmesi doldurularak, müşteri tarafından imzalanıyor.

– İkinci aşamada abone yeni SIM kartını alırken, alıcı şebeke, talebi “Merkezi referans veritabanına” iletiyor.

– Üçüncü aşamada Verici şebekenin abone bilgilerini kontrol ettiği , Merkezi referans veritabanı, talebi diğer operatöre gönderiyor. Diğer operatör gelen bilgilerle, kendi sistemindeki bilgileri kontrol ederek, “onay” veya “ret” veriyor.

– Dördüncü aşamada, aboneye transfer saati ve mesajı ile ilgili bir mesaj gönderiliyor. Onay verilmesi durumunda, alıcı şebeke sistemine bilgi ulaşıyor ve müşterinin mevcut numarasına SMS ile taşıma tarih ve saat bilgileri iletiliyor.

– Beşinci aşamada, yeni SIM kart telefona takılıyor. Geçiş sürecinde iletişimin kısa bir süre kesilebileceği uyarısında bulunuluyor.

– Altıncı aşamada abone, alıcı şebekeden hizmet almaya başlıyor. Taşıma sonrasında müşteriye gelen aşamalarda arayan kişi, farklı bir ton duyuyor ve böylece taşıma yapıldığını anlıyor.

Faydalı bağlantılar:

>> Turkcell Numara Taşıma Nedir?

>> Turkcell Numara Taşıma Ön Başvuru Formu

>> Avea Numara Taşıma

>> Vodafone NumaraTaşıma 

KURUMSAL ABONELER İÇİN SÜREÇ

Numaralarını taşımaya karar veren kurum, operatörün müşteri hizmetlerini, kurumsal kanal bayisini veya kurumsal satış yöneticisini arayarak, şirket numaralarını taşımak istediğini belirtiyor. Söz konusu yönetici, kurum yetkilileri ile randevulaşarak, bu kişiler tarafından doldurulan talep formunu ve abonelik evraklarını teslim alıyor ve şirket numaralarının taşınma talebi, diğer operatöre iletiliyor.

Diğer operatörün, şirket bilgilerini kontrol edip geçiş onayını vermesinin ardından şirkete, numarasını taşıdığı operatörden hizmet almaya başlayacağı zaman bildiriliyor. Şirket elemanları, belirtilen tarih ve saatte yeni SIM kartlarını cep telefonlarına takarak, hizmet almaya başlıyorlar. Ayrıca, aynı anda birden fazla sayıda hat için veya kurumsal hatlar için toplu başvuru yapılabiliyor.

>> Numara Taşıma Durumu Sorgulama

>> Numara Taşınabilirliği Yönetmeliği

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 9 Kasım 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  seyda yilmaz 04 Şubat 2016, 16:30

  Ben numaramı aveaya taşımak istiyorum Ama numara eşimin üstüne kayıtlı işten vakti kalipta degistiremiyor ne yapmam lazım

  Lordiz 04 Şubat 2016, 20:18

  @seyda yilmaz; Merhaba. Eşiniz size vekalet verirse numara taşıma işlemini başlatabilirsiniz. Konuyla ilgili sosyal medya kullanıyorsanız TT destek hesabına yazın veya 444 1 444 numaralı telefonu arayın.
  Avea, Türk telekom markasına bağlandığından iletişimde muhatabınız Türk Telekom olacak.

  Rabia 02 Ağustos 2017, 19:37

  Merhaba hattımı türkcell’den vodafone’a taşımak istiyorum hat babamın üzerine ama fırsarı olmuyor ne yapmam gerek ?babam olmadan nasıl halledebilirim?

  Lordiz 03 Ağustos 2017, 19:23

  @Rabia; Merhaba. Vekalet vermesi gerekiyor vekalet olmadan ve onun kimliği olmadan taşıma yapamazsınız diye biliyorum.

  Kawa 19 Ağustos 2017, 21:29

  avea bi sim karti var turkcell taşicam

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019