Amazon Prime Video’nun Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı Dizi-Film Arşivi!

amazon prime video turkce arsivi - Amazon Prime Video'nun Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı Dizi-Film Arşivi!

Herkes Netflix’e odaklanmış iken alternatif seçenekler gözümüzden kaçıyor ve hiç araştırmıyoruz. Mesela Hulu, mesela Amazon Prime Video, yakın zamanda hizmete açılan Apple TV Plus, Disney Plus ve diğerleri.. Bunların hangisi Türkiye’den kullanılabiliyor? Hangisinin arşivi daha iyi yada Netflix kadar arşivi iyi olan bir seçenek var mı?

>> Amazon Prime! Türkiye’de Kullanıma Açıldı
>> Discovery Grubu Dijital Yayın Platformu “Discovery Plus”

İlk merak edilen sorunun cevabı şu; Şimdilik sadece Amazon Prime Video servisi Türkiye’den kullanılabiliyor ve Türkçe dublaj + Türkçe altyazı desteği ile arşivi ne yazık ki Netflix’in gerisinde kalıyor.

Diğer seçeneklerde ise bildiğiniz üzere; Apple TV Plus, henüz çok yeni ve hizmet verdiği ülkeler arasında şuan için Türkiye yok. Disney Plus, henüz yayında değil fakat 1 hafta içinde Amerika kıtasında yayına başlayacak ancak Türkiye’ye gelmesi biraz uzun sürecek.. Hulu TV ise bakmaya bile değmez..

Güncelleme: Amazon Prime Video’nun 2020 senesi sonuna kadar Türkiye için daha fazla içerik üreteceği, sunacağı söyleniyor. Şimdilik yerli yapım şirketleri ile ön görüşmeler yapılıyormuş.

İkinci sorunun cevabı ise şöyle; Ne yazık ki dünya genelinde hizmet verip Netflix kadar geniş arşive sahip bir hizmet henüz mevcut değil. Belki Disney Plus ülkemizde hizmete açıldığında Netflix’e sağlam bir rakip olabilir fakat onunda ülkemize gelmesi için en az 6-7 ay beklememiz gerekecek. (Disney Plus, batı Avrupa ülkelerine 2020’nin ilk yarısında, doğu Avrupa ülkelerine ise 2021’in ilk yarısında gelecek.)

Amazon Prime Video Türkçe Arşivi!

Yazımızın başrol oyuncusu olan Amazon Prime Video, Türkiye’de aktif hizmet sunuyor ve Türkiye üzerinden üye olup, Türkçe arayüz ile Türkçe dublaj yada Türkçe altyazılı içerikleri rahatlıkla izleyebiliyoruz. Fakat yukarıda da belirttiğim gibi Netflix arşivi kadar Türkçe içerik yok. Hele ki dublaj yönünden biraz fakirler. Türkçe dublajlı dizilerin geneli çocuk içerikleri, Türkçe altyazılı yapımların büyük bölümü sinema filmlerinden oluşuyor.

Ortaya bir rakam koymak gerekirse, toplamda en az 500 civarı Türkçe altyazılı ve dublajlı yapım olduğunu, bunların 425 tanesinin sadece Türkçe altyazılı yapımlardan oluştuğunu söyleyebilirim.

Bazı filmler Türkçe dublaj görünmesine rağmen dublaj sorunları var.

Peki Amazon Prime Video’ya üye olursak kaç tl öderiz? 

Amazon Prime Video servisinin aylık üyelik ücreti 5.99 Euro. İlk altı ay kampanyasından yararlanırsanız, hizmeti 7 gün ücretsiz deneyebilir, toplam 6 ay boyunca ayda 2.99 Euro öder ve üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. İnternet üzerinden banka kartı kullanmayı sevmiyor musunuz? İninal üzerinden ücretsiz sanal kart oluşturabilir, başlangıçta hiç bir bedel ödemeden 7 günlük denemenizi başlatabilirsiniz.

Servise abone olarak Türkçe arşivden neler izleyebiliriz? 

Yukarıda belirtmiştim, Amazon Prime Video servisi arşivinde en az 500 civarı Türkçe dil desteği sunan yapım var. Ancak bunlar neler? Üye olup ücret ödememizi gerektirecek yeterli, kaliteli yapımlar mevcut mu?

Bu sorunun cevabı sizin zevkinize göre değişiyor.. Bana sorarsanız Türkçe altyazı okumakla sorunu olmayanlar için 6 ay boyunca 2.99 Euro ödemeye değecek bir çok yapım var. Ancak Türkçe dublaj takıntılıysanız, Amazon Prime Video servisine üye olmak için özellikle izlemek istediğiniz bir dizi yada film olmalı ki verdiğiniz paraya değsin.

İşte bu nedenle sizlere yol gösterecek bir listeleme yaparak Amazon Prime Video arşivindeki Türkçe yapımların isimlerini paylaşmak istiyorum.. Mekana adım atmadan önce bizi ne beklediğini bilelim..

Amazon Prime Video’nun Türkçe Dublajlı Dizi Arşivi:

Arınma Gecesi, Amerikan Tanrıları, The Expanse, Pati Devriyesi*, Just add Magic*, McMafia, Dino Dana*, Kung Fu Panda (Dizi)*, Kokulu & Pasaklı Şov*, İtfaiyeci Sam*, Sünger Bob Kare Pantolon*, Meraklı George*, Kaşif Dora*, The Kicks*, Caillou*, H2O – Sadece Su Ekle*, Sanat Evreni*, Slugterra*, Oz’un Derinliklerinde*, Nicky Ricky Dicky ve Dawn*, Çılgın Robbie, My Little Pony*, Müfettiş Gadget*, Amerikalı Kız*, Hokus Pokus*, Gortimer Gibbons Life On Normal Street*, Sabrina The Animated Stories*, Transformers Rescue Bots*, We Bare Bears*, Kedi Pete*, Bob Usta*, Sigmund ve Deniz Canavarları*, Yaprak Adası*, Dance Akademisi*, Niko ve Işık Kılıcı*, Karlı Gün*, The Adventures of Chuck and Friends*, Clifford the Big Red Dog*, Victorious*, Johnny Test*, Bir Fareye Kurabiye Verirsen*, Küçük Dev Müthiş*, Kurtkan, Pound Puppies*, Tehlike ve Yumurta*, Pokemon Serisi*, Araba Devriyesi*, Minik Kamyonlar*, İnşaat Ekibi*, Tren Ted*, Dinazor Dino*, Tren Troy*, Tom’un Oto Yıkamacısı*, Çekici Tom*, Limon ile Zeytin*, Tom’un Boyacı Dükkanı*, Damperli Kamyon Ethan*, Süper Kamyon Carl*.

Sonunda yıldız olan yapımların tamamı çocuklara, genç kardeşlerimize hitap edecek yapımlar. Diğer 5-6 tanesi ise yetişkinlerinde izleyeceği kaliteli yabancı diziler. Mesela Arınma Gecesi, Amerikan Tanrıları, The Expanse, McMafia, Kurtkan.. Bu yapımlar Türkçe dublajlı olarak izlenebiliyorlar.

Amazon Prime Video’nun Türkçe Dublajlı Sinema Film Arşivi: 

Oflu Hoca’nın Şifresi, Sümela’nın Şifresi: Temel, Sümela’nın Şifresi 3, Yok Artık 2, Kadın İşi Banka Soygunu, Güvercin Uçuverdi, Sağ Salim, Sağ Salim 2, Kötü Anne, Dünyanın En Güzel Kokusu 2, Deli Ormanlı, Mavi Gece, Gece, Deniz ve Güneş, Vicdan, Kan Çay ve Kırmızı Dize, Senin Hikayen, Şrek*, Çılgın Hırsız 2*, Gazap Ateşi, Alvin ve Sincaplar*, Alvin ve Sincaplar2*, Alvin ve Sincaplar: Eğlence Adası*, Dövüş Kulübü, Süpürgede Yer Var Mı?*, Monte Carlo, Pulp Fiction, Arınma Gecesi Anarşi, Geçmişi Olmayan Adam, Komşu Kızı, Jumper, Mariah Carey’s All I Want For Christmas is You*, Senden Önce, Gece ve Gündüz, Medusa Darbesi, The Purge, Ace Ventura: When Nature Calls, Lego Marvel Süper Kahramanları*, Lego Marvel Süper Kahramanları: Avengers Yeniden Bir Arada*, Aşk Sarhoşu, Gruffalo*, Gruffalo’nun Çocuğu*, Gelinlerin Savaşı, Çılgın Köpek*, Son Ultimatom, Sadakatsiz, Şansa Bak, This Is 40, Transformers: Ayın Karanlık Yüzü, Bourne’un Mirası, Büyük Lebowski, Zamana Karşı, Bir Çılgının İçinde, Elektra, Vay Anam Vay, Vay Anam Vay 2, Vay Anam Vay: Babasının Oğlu, Tatil, Sokağın Kralları, Aşk Her Yerde, Göster Gününü 2, Tigerland, Legend, Yaman Tilki*, Marley ve Ben, Büyük Günahlar, Los Angeles Sırları, Deck the Halls, The Duke, The Negotiator, Aynalar, The Darkest Hour, Lego City Sunar – Derleme 1*, Lego City Sunar – En İyiler 2*, Kate and Leopold, Yıldız Köpek İşbaşında, Biri Beni Isırdı, Evimde Uzaylı Var, Spy Kids 2, Starsky & Hutch, The Faculty, MXP: Most Xtreme Primate, MVP2: Most Vertical Primate, Oblivion, Assasins Creed, Jüri, Sakın Konuşma, Büyük Kumar, Malena, Amerikalı Kız: Yaz Kampı, Wes Craven Presents Dracula 2, Kaynak, Yaşam Kürü, Reindeer Games, Russell Madness*, Air Buddies*, Monkey Up*, Transpotting, The Final Cut, Chestnut*, Ezberbozan, Air Bud*, Air Bud: Seventh Inning Fetch*, Air Bud: Golden Receiver*, Air Bud: World Pup*, Pup Star: World Tour*, Pup Star: Better 2Gether*, Origin, Rango*, Şapkalı Kedi, Son Hava Bükücü, Görevimiz Tehlike, Görevimiz Tehlike 2, Görevimiz Tehlike 3, Görevimiz Tehlike: Hayalet Protokol, Jack Reacher, Top Gun, Indiana Jones serisi (4 Film), Lara Craft: Tomb Raider, Korkunç Bir Film, Grease, The God Father serisi (3 Film), Diktatör.

Yine sonunda yıldız olan yapımlar genç kardeşlerimize hitap eden yapımlardan oluşuyor ve en baştaki birkaç sinema film ise Türk yapımı sinema filmler. Yani onların Türkçe dublaj olmaması imkansız.

Amazon Prime Video’nun Türkçe Atyazılı Dizi Arşivi:

Tom Clancy’den Jack Ryan, Modern Aşk, The Boys, Arınma Gecesi, Good Omens, Downton Abbey, Yüksek Şatodaki Adam, Fleabag, Karnaval Sokağı, Sergio Ramos’un Yüreği, Golyat, The Grand Tour, Amerikan Tanrıları, The Expanse, Dul, Muhteşem Bayan Maisel, Mr. Robot, This is Us, The Magicians, Hanna, Undone, House (8 Sezon), The Terror, Just Add Magic, Ofis, Homecoming, Taken, McMafia, Heroes, Patriot, Kene, Bosch, Fear the Walking Dead, Preacher, Düzenbaz Pete, Defiance, Masal, Startup, Philip K. Dick’s Electric Dreams, Covery Affairs, Dino Dana*, Monk, All or Nothing: Manchester City, Psych, The Exorcist, Hawaii Five-O, Kung Fu Panda*, Savage X Fenty Show, Kokulu & Pasaklı Şov, Jean Claude Van Johnson, Karakol, The Good Wife, The Romanoffs, Community, Aile Babası, Emerald City, Dawson’s Creek, The Good Fight, Gece Müdürü, The Kicks, Law & Order (20 Sezon), NCIS (9-17 Sezon), Sanat Evreni*, Heroes Reborn, Oz’un Derinliklerinde*, Beat, The Nanny, You Are Wanted, Curcuna İçindeki Mozart, Sonsuz, Damages (5 Sezon), Seinfeld (9 Sezon), The Gymkhana Files, Z: Her Şeyin Başlangıcı, Parks and Recreation, CSI: Olay Yeri İnceleme (9-16 Sezon), Absentia, Into the Badlands, Şeffaf, Tanrı’nın Eli, Gece Nöbeti, Amerikan Playboyu: Hugh Hefner, Blue Bloods, Korunaklı Kale, 30 Rock, Amerikalı Kız*, Hokus Pokus*, Gortimer Gibbons Life On Normal Street*, Dawson’s Creek (6 Sezon), Karakol, Genç Ölmek için Çok Geç, Bahamut’un Öfkesi, Justified, Ya Hep Ya Hiç (Seri Halinde), Dietland, This Is Football, Dororo, Grand Prix Driver, Evli ve Çocuklu (11 Sezon), I Love Dick, The Nanny, Son Kodaman, The Baker and the Beauty, Parenthood, Hap and Leonard, Sanat Evreni*, Kedi Pete*, Friday Night Lights, Tanrı’nın Eli, Sigmund ve Deniz Canavarları*, Yaprak Adası*, Dans Akademisi, Gortimer Gibbons Life On Normal Street, Demir Kale Kabanerisi, Flesh and Bone, Amerikalı Kız, Komşular,Wotakoi: Otaku İçin Zor Aşk*, Niko ve Işık Kılıcı*, Le Mans: Yarışmak Her Şeydir, Yıldızlar Kadrosu, Lodge 49, Kırmızı Meşeler, The Big C, Falling Water, Karlı Gün, 4 Blocks, Muz Balığı*, Deustchland, Küresel Ekonomi Denen Şu Dev Canavar, /Drive, Rescue Me, The Missing, Franklin & Bash, Koruyucu Şeytan, Büyük Mavi Rüya, Bir Fareye Kurabiye Verirsen*, Pistorius, Küçük Dev Müthiş*, Ye. Yarış. Kazan., Kurtkan, Free Meek, Loreno, Lodermilk, Uzun Tuhaf Yolculuk, Six Dreams, Jay Leno’nun Garajı, Altın Kartal: Savaş Kayıtları, Inside Jokes, El Bulli: Bir Hayalim Tarihi, Tehlike ve Yumurta*, The Tudors (4 Sezon), Üç İçenlere Scotch Whisky Keşfetmek.

Bazı dizi isimlerini tekrar yazmış olabilirim fakat fazlası var, eksiği yok. Yukarıdaki tüm yapımlar Türkçe altyazılı olarak izlenebiliyorlar.

Amazon Prime Video’nun Türkçe Altyazılı Sinema Film Arşivi: 

Son olarak geldik Türkçe altyazılı sinema film arşivine.. Amazon Prime Video’nun sinema film arşivinden Türkçe altyazı seçeneği ile izleyebileceğiniz yapımlar şunlar;

Addams Ailesi, The Upside, Çılgın Hırsız, Gazap Ateşi, Soysuzlar Çetesi, Otel Transilvanya 2, Genç Çıraklar, Gladyatör, The Wall, Hellboy 2, Alvin ve Sincaplar: Eğlence Adası*, Dövüş Kulübü, Süpürgede Yer Var Mı?, E.T., Monte Carlo, Bridesmaids, Pulp Fiction, Geleceğe Dönüş, Geleceğe Dönüş 2, Geleceğe Dönüş 3, Komşu Kızı, Jumper, The Only Living Boy in New York, Mariah Carey’s All I Want For Christmas Is You, Ace Ventura: Pet Detective, Ace Ventura: When Nature Calls, Senden Önce, Uncle Drew, Gece ve Gündüz, Başkanın Kızı, Beautiful Boy, Alvin ve Sincaplar*, Alvin ve Sincaplar 2*, The Good Shepherd, Sır, Aşk Sarhoşu, Daha Yaklaş, Gruffalo*, Gruffalo’nun Çocuğu*, Sharkwater Extinction, Uzatmalı Nişanlım, Korkunç Bir Film, Taksi Şoförü, Gelinlerin Savaşı, Çılgın Köpek*, Apollo 13, Sadakatsiz, Gattaca, Serenity, Şansa Bak, Mumya, Transformers: Ayın Karanlık Yüzü, 8 Mil, Küçük Kardeşim 2*, Zamana Karşı, Generation Wealth, Guava Adası, Bir Çılgının İçinde, Paul, Battleship, Shutter, Büyük Hesaplaşma, Şaşkın, Zombilerin Şafağı, Kefaret, Elektra, Les Miserables, Hayatın Hakkını Ver, Vay Anam Vay, Vay Anam Vay 2, Vay Anam Vay: Babasının Oğlu, Hulk*, Don’t Worry, He Won’t Get Far On Foot, Burada Olan Burada Kalır, Crown Heights, Büyükler 2, Sıkı Aynasızlar, The Break-Up, Wanted, Sokağın Kralları, Hancock, Kara Şövalye, Tigerland, Kurda Tuzak, Amerikan Gangsteri, Legend, Bak Kim Gelmiş, Bir Zamanlar Amerika’da, Buluşma Olayı, The King of Comedy, Yaman Tilki*, Marley ve Ben, Incredible Hulk, Büyük Günahlar, Los Angeles Sırları, Suspiria, İnanılmaz Örümcek Adam, Eski Süper Sevgilim, Mutluluk Peşinde, Deck the Halls, Son Vurgun, İşte Spartalılar, The Negotiator, Sokak Dövüşçüsü, Tehlikeli Güzellik, Kuşatma Altında 2, Hayat Sana Güzel, Aynalar, Goodbye Lover, Coldplay: A Head Full of Dreams, Aşka Veda, Look Who’s Talking, The Darkest Hour, Kazanma Sanatı, Kuşatma Altında, Öldürme Zamanı, Kate and Leopold, Kader Ajanları, İnternette Av, Yıldız Köpek İşbaşında, Kopya Cinayetler, Make Us Dream, Mavi Göl, Fedai, Su Dünyası, Az Şey Bilen Adam, Switch, Devlet Oyunları, Biri Beni Isırdı, Doğuştan Katiller, Evimde Uzaylı Var, Sahtekarlar, Mavi Göl: Uyanış, Spy Kids 2, Spy Kids 3, Chi-Raq, 40 Yıllık Bekar, Click, Büyükler, Starsky & Hutch, The English Patient, Tahsilat, Godzilla, Sommersby, Otel 2, Otel 3, Ben Casus, The Client, Assasins Creed, Virüs, Jüri, Benim Adım Joe, Çarli’nin Melekleri: Tam Gaz, Asla Yabancılarla Oynama, Stripper, Gerçeğin Peşinde, Ruhlar Bölgesi 2, Şöhrete Bir Adım, Sakin Konuşma, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Scott Pilgrim Dünyaya Karşı, 21, Yılın Öğrencisi 2, Bu Çocuğun Hayatı, Bunker77, The Babysitter, Across the Universe, Amerikalı Kız: Yaz Kampı, Stuart Little*, Q & A, Finding Oscar, Hayal Arkadaşım, Yaman Çelişki, The Next Karate Kid, Anaconda, Pirana 2, Wes Craven Presents Dracula 2, Sokağın Sesi, Aşkın Sınırları, Kaynak, Bir Zamanlar Meksika’da, Empire Records, That Night, Mambo Kralları, Yaşam Kürü, Tehlikeli Yürüyüş, Pass Over, Cobb, Sessiz Kötülük, Hanna, Second Best, Yeşil Yaban Arısı, Yolculuk, Gleason, Gazap Ateşi, Beyond JFK, Vahşi Şeyler, Cennet ve Yeryüzü, Donnie Brasco, Aile Bağları, Sui Dhaaga, Umut Mevsimi, The Sunchaser, The New Age, Nightbreed, Hayalet Sürücü, Noriega: God’s Favorite, Şüphe ve Ceza, Foxfire, Higherlander IV, Trainspotting, Aptallar Çağında, Everybody’s Fine, The Brothers Grimm, She’s All That, Kollek, Turtle Beach, Enough, İlk Pazar, Julie & Julia, Harbour of Hope, Girl Interrupted, Pinocchio, Terminator 2, Return to the Blue Lagoon, Todo Cambia, Manyak Çiftçi, Yasak Aşk, Bes Ölmeli, Ezberbozan, American Citizen, Kutsal Savaşçı, 2101, Düşmüş Melek, Johnny Ghost, Are We Done Yet?, Burlesk, MMA: Bitmeyen Tutku, Tutulmayan Söz, Bir Melek Sevdim, Vanished, Trench, Sekiz, Virüs, Yüzleşmek, Lady X’in Öpücüğü, Kötü Anne, Evol, Kurt, Mason Kardeşler, Sınır Ülkesi, Sharknado 3, Varant Olmadan, Stanley Ağzı, Mangore, Bir Ölüyle Hayatı Paylaşmak, Sahara’nın Çocuğu, Umutlar, Loraks*, Sevimli Hayalet Casper*, Kanca, Falcı, Top Gun, Lara Craft: Tomb Raider, Van Helsing, Godzilla, Ted, Gladyatör, Jurassic Park serisi (3 Film), Grease, The God Father serisi (3 Film), Hannibal, Daredevil, Miami Vice.

Kasım 2019 itibari ile güncel liste böyle. Fakat zamanla listeden çıkanlar, listeye eklenenler olacaktır. Bu kadar uzun, tek tek, isim isim paylaşmamın sebebi ise Amazon Prime Video’daki arşiv hakkında net bir bilgi edinebilmeniz.

Türkçe dublaj yada Türkçe altyazı, hangisi tercihiniz ise yukarıdaki listeye bakarak Amazon Prime Video servisine abone olup olmama kararını rahatlıkla verebilirsiniz.

Son kararı verdiğinizde aşağıdaki bağlantıdan Amazon Prime Video servisine üye olabilir, sanal kartınızı ekledikten sonra hizmeti denemeye başlayabilirsiniz.

https://www.primevideo.com/

Daha önceden Amazon.com yada Amazon.com.tr’ye üye olduysanız, oradaki üyelik bilgileriniz ile Amazon Prime Video’da oturum açabilirsiniz.

Konuyla alakalı sorularınız, eklemek istedikleriniz olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

NOT: Bazı yapımları Türkçe dublaj listesine yazıp altyazı listesine eklememiş olabilirim ancak Türkçe dublajlı yapımların neredeyse hepsinde Türkçe altyazı desteği var.  Ve Amazon Prime Video listelerinde görünmeyip araştırdığınızda bulabileceğiniz bir çok Türkçe dublaj ve Türkçe altyazılı yapım var. Bu nedenle tüm arşivi taramadan tüm Türkçe arşivi bulmak imkansız. Benim paylaştıklarım sadece kolayca bulabildiklerim.

– Reklamlar –