Anıtkabir, 360° Panorama 3D Görüntüyle Google Haritalarda

Anıtkabir, 360° Panorama 3D Görüntüyle Google Haritalarda

Dünyadaki milyarlarca internet kullanıcısının eli ayağı diyebileceğimiz Google, önemli bir günde (19 Mayıs) StreetView Special Collect kapsamında Anıtkabir’in kapılarını tüm dünya için araladı. Bundan böyle herkes, ‘StreetView Special Collect’ kapsamında Anıtkabir’i 360° panoramik görüntüyle 3D kalitesinde gezerken, sunulan bilgiler ile Anıtkabir’i ve Atatürk’ün bıraktığı değerli hatıraları öğrenme imkanına sahip olabilecek.

>> Yandex Panorama ile Çanakkale Şehitliklerine Sanal Tur

Hemen aşağıdaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz Anıtkabir 360 servisi ile ilgili resmi Google Türkiye blogunda yayınlanan yazıya da yine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

(5 Şubat 2017 Bağlantı değiştirildi)

Anıtkabir’i 360° panoramik görüntüyle 3D kalitesinde gezmek için:

https://goo.gl/maps/b7nZZRNeAfB2

Resmi Google Türkiye blog duyurusu:

Anıtkabir ‘StreetView Special Collect’ ile Kapılarını Dünyaya Açıyor

İnternet devrimi hayatımızda köklü değişimler yapmaya devam ediyor. İnternet ekonomisi, internet kültürü, internet haberciliği derken internet üzerinden keşifler yapmak da hayatımızı zenginleştiriyor.

Dünyadaki milyarlarca internet kullanıcısı için; keşfetmenin yeni sınırlarını belirleyen servislerimizle, bilgiye erişimde yepyeni ufuklar açacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. 50’nin üzerinde ülkeden merak edilen tarihi ve kültürel mekanları dijital ortamda bir araya getiren ‘StreetView Special Collect’ ile dünyanın önemli eserlerinin kapılarını kullanıcılarımıza açıyoruz. Büyük Kanyon’dan Tac Mahal’a, Galapagos’tan CERN’e merak edilen yerleri sanal tur ile 7 gün 24 saat ziyaret edebiliyorlar.

Bugün ‘StreetView Special Collect’ kapsamında Anıtkabir’in kapılarını dijital ortamda ziyaretçilere açmanın heyecanını yaşıyoruz. Ziyaretçiler; Anıtkabir’i 360° panoramik görüntüyle 3D kalitesinde gezerken; Anıtkabir hakkında sunulan bilgiler ile Anıtkabir’i ve Atatürk’ün bıraktığı değerli hatıraları öğrenme imkanına da sahip olacak.

Cumhuriyet döneminin ilk heykeltraşlarından Hüseyin Anka Özkan’ın heykelleriyle bezeli Aslanlı Yol’dan geçerek tören meydanına ulaşmak, ardından şeref holünü ziyaret etmek, mozolenin önünde saygı sunmak ve Anıtkabir Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi’nde Atatürk’ün eşyalarına göz atmak bu sanal ziyarette sunulanlar arasında. Ayrıca, Atatürk’ün özel kütüphanesi de sanal tur kapsamında ziyaret edilebilecek.

‘StreetView Special Collect’ kapsamında Anıtkabir’i dijital ortama taşıyarak, kapılarını tüm dünyadan ziyaretçilere açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Anıtkabir’i keşfetmek için linki tıklayabilirsiniz.

‘StreetView Special Collect’ Ekibi