LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Avatarlı, Detaylı Türkçe "Son Yorumlar Eklentisi" - web-master

WordPress için yapılabilecek en iyi son yorum eklentilerinden biridir desek yanlış yapmış olmayız.. Ne zamandır son yorumlar eklentisi arıyor ve wordpress.org sitesine girmiş plugin kategorilerinde geziniyordum.. Tek tek son yorumlar eklentilerini denerken sıra bu eklentiye geldi ve eklentiyi kurup denediğimde aradığım eklentiyi bulduğumu anladım..

DİKKAT! Yazı, 11 Mart 2009 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Eklentinin adı: WP-RecentComments. Eklentinin Türkçe olması en güzel yanlarından biri..

Not: Eklentiyi sitemde sağ sidebar da uzun süre kullandım ve cpu kullanımını azaltmam gerektiği için bu eklenti dahil birçok eklentiden vazgeçmek zorunda kaldım. Yoksa yazıyı yayınladığım dönemde sağ sidebarda eklentiyi canlı olarak görebiliyordunuz.

Eklentiye ait örnek resimler görmek istiyorsanız buradan eklentinin sayfasına gidip Screenshots sekmesine bakabilirsiniz.

>> EKLENTİ SAYFASINA GİT

Eğer eklentiyi beğendiyseniz üstteki bağlantıdan indirebilir yada WordPress admin panelinden aratıp kurabilirsiniz.. Temanız widget destekli ise tema bileşenleri kısmından plugini sidebarınıza yerleştirebileceksiniz, fakat temanızda widget desteği yoksa sidebar.php dosyasına eklenti indirme sayfasında verilen kodu eklemelisiniz.

Eklentinin JS dosyası sitenizde kullandığınız diğer eklentilerin (Lightbox, Yorum sayfalama gibi) JS dosyaları ile çakışırsa eklentinin Yükleniyor sayfasında takılı kalma ihtimali var. Böyle bir durumda diğer eklentileri pasif ederek hangi eklentinin çakışma yaptığını bulabilir ve buna göre çözüm ayarlayabilirsiniz.

>> Web Tasarım ile Uğraşanlar için Faydalı Bağlantılar

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 11 Mart 2009 tarihinde yayımlanmıştır.


  serhat kalkan 08 Ekim 2012, 21:34

  kardeşim s.a,kurdum ama sidabarda yükleniyor diyo çıkmıyo yorumlar böyle bi hata aldın mı sen

  admin 09 Ekim 2012, 15:35

  @serhat kalkan; Merhaba. Okumuş olduğunuz yazıyı 11 Mart 2009 tarihinde yayınlamıştım ve o zamanlar bu eklentiyi kullanıyordum, daha sonraları cpu kullanımını azaltmak için o eklenti dahil pek çok eklentiyi pasif hale getirdim yani şuan sidebardaki son yorumlar bu eklentiye ait değil.

  Sorununuza gelirsek, o sorunun kaynağı eklentinin kendi js dosyası ile kullandığınız başka bir eklentinin js dosyasının çakışması olabilir. Çünkü yazıyı yayınladıktan sonra bir ara yorum sayfalama eklentisinin js dosyası ile son yorumlar çakışmış ve dediğiniz gibi “yükleniyor” halinde kalmıştı bende yorum sayfalama eklentisinin yerine başka bir eklenti kullanmış ve sorunu halletmiştim.

  Sorun bundan mı kaynaklanıyor anlamak için mevcut eklentileri deneme amaçlı pasif hale getirin, genelde yorum sayfalama, lightbox eklentilerinin js dosyalarından çıkıyor bu sorunlar. Eğer sorun, eklentileri pasif hale getirince gidiyorsa buna yönelik yeni çözüm aramanız gerekecek.

  Mustafa 14 Ekim 2015, 00:37

  Teşekkür ederim elinize sağlık çok işime yaradı bu eklenti
  astropaycardal.gen.tr

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019