Avatarlı, Detaylı Türkçe “Son Yorumlar Eklentisi”

Avatarlı, Detaylı Türkçe "Son Yorumlar Eklentisi"

WordPress için yapılabilecek en iyi son yorum eklentilerinden biridir desek yanlış yapmış olmayız.. Ne zamandır son yorumlar eklentisi arıyor ve wordpress.org sitesine girmiş plugin kategorilerinde geziniyordum.. Tek tek son yorumlar eklentilerini denerken sıra bu eklentiye geldi ve eklentiyi kurup denediğimde aradığım eklentiyi bulduğumu anladım..

DİKKAT! Yazı, 11 Mart 2009 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Eklentinin adı: WP-RecentComments. Eklentinin Türkçe olması en güzel yanlarından biri..

Not: Eklentiyi sitemde sağ sidebar da uzun süre kullandım ve cpu kullanımını azaltmam gerektiği için bu eklenti dahil birçok eklentiden vazgeçmek zorunda kaldım. Yoksa yazıyı yayınladığım dönemde sağ sidebarda eklentiyi canlı olarak görebiliyordunuz.

Eklentiye ait örnek resimler görmek istiyorsanız buradan eklentinin sayfasına gidip Screenshots sekmesine bakabilirsiniz.

>> EKLENTİ SAYFASINA GİT

Eğer eklentiyi beğendiyseniz üstteki bağlantıdan indirebilir yada WordPress admin panelinden aratıp kurabilirsiniz.. Temanız widget destekli ise tema bileşenleri kısmından plugini sidebarınıza yerleştirebileceksiniz, fakat temanızda widget desteği yoksa sidebar.php dosyasına eklenti indirme sayfasında verilen kodu eklemelisiniz.

Eklentinin JS dosyası sitenizde kullandığınız diğer eklentilerin (Lightbox, Yorum sayfalama gibi) JS dosyaları ile çakışırsa eklentinin Yükleniyor sayfasında takılı kalma ihtimali var. Böyle bir durumda diğer eklentileri pasif ederek hangi eklentinin çakışma yaptığını bulabilir ve buna göre çözüm ayarlayabilirsiniz.

>> Web Tasarım ile Uğraşanlar için Faydalı Bağlantılar