Aynı Anda Birden Çok Resime Logo Basma

Aynı Anda Birden Çok Resime Logo Basma

Bundan bir önceki yazımda paylaştığım yazılım her ne kadar başarılı olsa da arkadaşımın isteklerini karşılamadığı için (resimlere yazı yazmak değil logo basmak istiyordu) araştırmaya devam ettim ve birkaç forum sitesinde paylaşılmış olan şuan tanıtacağım programa denk geldim..

DİKKAT! Yazı, 17 Aralık 2009 tarihinde yayınlanmış ve 20 Şubat 2017 tarihinde güncellenmiştir. Yinede yazıya erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Program bir klasör içindeki tüm resimlere sizin belirlediğiniz logoyu damgalıyor tarafımdan denendi ve gayet başarılı bulunmuştur güvenebilirsiniz.. Programın adı Arles Image Web Page Creator. Programı aşağıda verdiğim linkten indirdikten sonra kurun ve kullanmaya başlayın.

>> Arles Image Web Page Creator İndir

(Alternatif indirme)

Link kırılırsa da yorumla bildirin.

Programın kullanımını kısaca özetlersek programı başlattıktan sonra üst menülerde Web Pages var ona basıyoruz, açılan menüde (Files) Source Folder kısmına logo basılacak resimlerin olduğu klasörü gösteriyoruz. Ardından başka bir şeyi ellemeden İmages yazan sekmeye geçiyoruz. Orada Resize İmages tikini kaldırıyoruz (yoksa tüm resimleri otomatik belirtilen boyutlara ufaltacak) bizim istediğimiz sadece logoyu basması için…

Bunu yaptıktan sonra sağdan options butonuna basıyoruz (yeni bir pencere açıldı) burada add > logo butonuna basıyoruz ve sağda beliren yerden logoyu belirtiyor, logonun duracağı yeri belirliyoruz. (Alttaki watermark tikini koyarsak logo su damlası gibi üstüne işlenmiş olacak, isterseniz öylede deneyin beğenirseniz öyle kullanın. İstemezseniz direk logonuzu basacaksanız.) Tik koymadan Close butonuna basın, bir önceki pencereye geri dönün, bir önceki pencere karşınızda ise; üstteki butonlu bağlantılarda bir images butonu daha var, ona basın resimlere logo basımı ile ilgili soru gelirse evet tıklayın. Yazdırma başlayacak (eğer klasör bulunamadı gibiler de hata alırsanız, resimlerin olduğu klasör adında hata vardır. tr karaktersiz ve arasında boşluk olmayan bir isim verilmiş klasör gösterin. Sonrada logo basımı gerçekleştirin..)

Örnek verelim resimlerin olduğu klasörün adı “Lordiz resimleri” ise klasör bulunamadı hatası alırsınız. Aradaki boşluğu kaldırın “Lordizresimleri” yapın hata almazsınız.. 2. detay ise şu; üstüne logo basılacak resimler hiç bir zaman orijinal resimler olmayacak. O klasör altına logo basılmış resimlerin kopyalanacağı özel bi klasör program tarafından oluşturuluyor…

Aynı Anda Birden Çok Resime Logo Basma

Çok büyük resimlerle çok küçük resimlere logo basarken logonuzun uygun büyüklükte olması yeteri. Sakın birinde büyük, birinde küçük oldu gibi düşünmeyin.Çok büyük resimlerde resim boyutundan ötürü resme zoom yapmadığınız sürece logo ufak görünür. Ama aslında logo resimde uygun boyutta basılmıştır ve eğer isterseniz watermark yaparak logoyu resmin tam ortasına basar, çalınma sorununun önüne geçebilirsiniz..

Benden bu kadardır hepinize kolay gelsin..