Biletli Sohbet Odaları ile Twitter X Üzerinden Para Kazanılabilecek!

Biletli Sohbet Odaları ile Twitter X Üzerinden Para Kazanılabilecek!

Facebook’tan sonra en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biri olan, fakat para kazanma ve reklamlar konusunda çok fazla aksiyon üretemeyen Twitter, beta erişime açtığı Biletli Sohbet Odaları ile kullanıcılarına para kazandırmaya hazırlanıyor. Biletli sohbet odalarından yararlanabilmek için 3 adet koşul getiren Twitter, sohbet odası açan kullanıcılara bilet satış rakamları üzerinden para kazandırmayı planlıyor.

Biletli Sohbet Odaları Nedir?

Biletli Sohbet Odaları, kullanıcıların Twitter Sohbet Odalarında sağladığı deneyim ve sohbet için, hedef kitlelerinin bilet satın alarak desteklerini göstermelerine olanak tanıyan yeni bir kazanç sistemidir. Oluşturucular, en sadık hayranlarıyla atölyeler, sohbetler veya tanışma toplantıları düzenlemek için Biletli Sohbet Odalarını kullanabilir, Sohbet Odalarını yöneterek para kazanabilirler.

Koşullar Nelerdir? 

Biletli sohbet odası oluşturmak ve bilet satışlarından kazanç sağlayabilmek için Twitter’ın ön koşulları şunlardır;

  • En az 1000 takipçiye sahip olmak,
  • Son 30 günde en az 3 sohbet odası açmış olmak,
  • 18 yaşını doldurmuş olmak.

Bu koşullar size uygunsa Twitter uygulamasında açılır menüden Gelire Dönüştürme > Biletli Sohbet Odaları yolunu izleyerek ilk biletli sohbet odanızı oluşturabilir, kazanç sağlamak için bilet satışına başlayabilirsiniz.

Biletli Sohbet Odaları ile Twitter X Üzerinden Para Kazanılabilecek!

Biletli Sohbet Odası düzenlemek için şu anda yalnızca minimum gereklilikleri karşılayan ilk test grubu katılımcıları başvuruda bulunabilir.

Kazançlar Ne Zaman Tahsil Edilebilir?

Eğer Amerika’da yaşıyorsanız minimum para çekme miktarı 50 Dolar’dır.  Muhtemelen Türkiye içinde bu miktar 400 TL olacaktır. (Belki de 200 TL olur?)

Bu rakamı aştığınızda ödemenizi talep edebilir, 45 gün sonra ise ödemeyi hesabınızda bulabilirsiniz.

Vergi Durumları! 

Youtube üstünden gelir elde edenlerin durumu malum.. Peki Twitter’da nasıl olacak?

Şuan için bu konuda sadece Amerika’daki kullanıcıların durumu biliniyor, diğer ülkeler için bir bilgi yok.. Eğer Amerika’da yaşıyorsanız ve bu hizmetten geçen vergi yılında 600 Dolar üstü kazanç sağladıysanız vergi beyannamesi için form 1099 alırsınız.

Tabi bu bir beta hizmet olduğundan ileride neler olur bilemiyoruz. Belki popüler olur devam eder, belki de kullanımdan kaldırılır.

Şimdilik, Türkiye’deki kullanıcılar için pek kazançlı gibi görünmese de ilerleyen süreçte daha fazla yenilik ve genişleme sağlanarak başarılı, popüler bir sisteme dönüşebilir.

İzleyelim, görelim.