Bilgisayarınızın Yazıları Gözünüze Çirkin Mi Görünüyor ?

Bilgisayarınızın Yazıları Gözünüze Çirkin Mi Görünüyor ?

Bilgisayarınızın yazı stili gözünüze güzel görünmüyor ancak arkadaşlarınızın ekran yazıları çok güzel görünüyor ise bilgisayarınızda ufak bir ayarlama yapmanın zamanı demektir.. Bilgisayar temanızı değiştirdiğinizde yazı stilide değişir ancak her yazı stilini herkesin sevmesi gerekmiyor ayrıca bilgisayardaki ufak ayarlamalar sonrasında yazı stiliniz artık eskisi gibi güzel görünmüyor olabilir..

Yapılacak ufak değişiklik ile bilgisayar yazı stili ince ayardan geçer ve daha pürüzsüz net bir yazı stiline kavuşursunuz.. Ufak değişiklik nasıl yapılacak ona gelelim..

> Masaüstünde sağ tık “Özellikler
> Özelliklerde “Görünüm” sekmesine tıklayın.
> Görünümde “Efektler“e tıklayın.
>Ekran yazı tipi kenarları için aşağıdaki yöntemi kullan” seçeneğini aktif edin ve açılır pencereden “Clear Type” seçin.
>Uygula” “Tamam” dedikten sonra yazı stiliniz ince ayardan geçmeye başlayacak..

Windows 8 için;

Windows 8 için masa üstünde sağ tık “Kişiselleştir“, sol alttan “Görüntü“, sol üstten “ClearType metnini ayarla“, aşama aşama “İlerleyerek” gözünüze en iyi gelen ekranları seçip işlemi tamamlayın.

Windows 10 için;

Windows 10’da ClearType için masa üstünde sağ tıklayıp “Kişiselleştir“e tıklayın.

Açılan pencerede sol taraftaki arama kutusuna Clear yazın, karşınıza öneri olarak “Cleartype metnini ayarla” seçeneği gelecek. Bu seçeneği seçtiğinizde de karşınıza Cleartype açma sihirbazı gelecek. Devam ederek fontlarınızı elden geçirebilirsiniz.