Anket: İşiniz Düşse Hangisini Arardınız? (118’li Hatlar)

Anket: İşiniz Düşse Hangisini Arardınız? (118'li Hatlar)

118 bilinmeyen numaralar hizmetinin ticari kullanıma yani özel şirketlere tahsis edilmesi ile bir sürü 118’li hat türedi. Durum öyle bir hale geldi ki televizyon kanalları resmen 118 işgaline uğradı.. Birde reklamları güzel olsa yine bir derece katlanabileceğiz ama nerede?..

Reklamlarının iticiliğine göre bir anket yapmak isterdim ama hepsi birbirinden itici, hepside ne olur beni arama diyor.. Aşağıdaki ankette ziyaretçilerimizin nabzını yokluyoruz, işiniz düşse ve bilinmeyen numaraları aramak zorunda kalsanız hangisini arardınız ?

Yada hiçbirini aramaz mıydınız ?

Anket: İşiniz Düşse Hangisini Arardınız? (118'li Hatlar)

Anketimiz kapanmıştır, anket sonucunu yukarıda bulabilirsiniz.

Konuyla bağlantılı haber;

Türk Telekom’un ucuza satışı sonrası ücretsiz 118 servisi ticari amaçlı birden çok parçalara ayrıldı. Peki yeni doğan 118 numaraları hangileriydi? En başta 118 11 numarasını tuşladığınızda Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisine ulaşabiliyorsunuz. Bunun haricinde özel şirket olan 118 18, 118 33, 118 80 ve birkaç numarayı daha arayarak bilinmeyen numaralara ulaşabiliyorsunuz..

Avea, Turkcell ve Vodafone’da Var

Bu arada, GSM operatörleri bu rekabete sessiz kalmadı ve kendi bilinmeyen numaralarını hizmete geçirdiler. O numaralar neler diyorsanız; Avea’nın bilinmeyen numaralar servisi 118 55, Turkcell’in bilinmeyen numaralar servisi 118 32 ve Vodafone’un bilinmeyen numaralar servisi 118 42

Bu servislerin ücretleri baya kabarak olduğundan faydalanacak isek dikkatli olmakta yarar var.