Blogger’da (Blogspot) Js Dosyalarının Upload Sorunu

Blogger'da (Blogspot) Js Dosyalarının Upload Sorunu

Bende birçok arkadaşımız gibi zamanında blogspot yani blogger alt yapısından bloglar almıştım ve bloglara vaktim oldukça geliştirmeler ekleyerek güzelleştirmeye çalışıyordum. Fakat blogger’da 2 büyük problem var; birincisi tema grafik dosyalarının upload sorunu, ikincisi blogumuzda kullanacağımız ek özelliklerin js dosyalarının upload sorunu..

DİKKAT! Yazı, 25 Ocak 2010 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Grafiklerin upload sorununu grafikleri widgettan resim uploadu yapıp daha sonra kaydetmeden linklerini temaya ekleyerek atlatabiliyoruz. Ancak js dosyalarını illa bir yere yükleyeceğiz yada js dosyası içeriğini tema şablonuna ekleyeceğiz.

Nasıl Yapıyoruz?

Yöntemimiz basit js dosyasının tüm içeriğini tema şablonumuza ekliyoruz. Böylece js dosyası, şablonun içinde olduğundan dışarıdan bir yere upload etmemiz gerekmiyor.

Öncelikle js’yi şablona giydirmeyi anlatalım.. js dosyasını masa üstüne indirin, text editör ile açın ve tüm içeriğini kopyalayın. Ardından şablonunuzu açın <head> kodunun tam altına aşağıdaki şekle getirip kodları ekleyin..

(js içeriğini içerik yazan kısıma yapıştırın)

<script type='text/javascript'> //<![CDATA[ içerik //]]> </script>

Yukarıdaki içerik yazan yere js dosyasının tüm içeriğini ekleyip dediğim gibi şablonda <head> kodunun tam altına eklemeniz durumunda js dosyasını upload etmemiz, link vermemiz gerekmeyecek.

Her js dosyası için yukarıdaki yöntemi yapacaksınız hepsi bu..

Ben illaki js upload etmek istiyorum diyenler ise aşağıdaki siteye girip, js dosyasını upload edip, mail adreslerine gelen js linkini şablona ekleyecekler..

http://www.yourjavascript.com/

>> Web Tasarım ile Uğraşanlar için Faydalı Bağlantılar