LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Blogger'da (Blogspot) Js Dosyalarının Upload Sorunu - web-master

Bende birçok arkadaşımız gibi zamanında blogspot yani blogger alt yapısından bloglar almıştım ve bloglara vaktim oldukça geliştirmeler ekleyerek güzelleştirmeye çalışıyordum. Fakat blogger’da 2 büyük problem var; birincisi tema grafik dosyalarının upload sorunu, ikincisi blogumuzda kullanacağımız ek özelliklerin js dosyalarının upload sorunu..

DİKKAT! Yazı, 25 Ocak 2010 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Grafiklerin upload sorununu grafikleri widgettan resim uploadu yapıp daha sonra kaydetmeden linklerini temaya ekleyerek atlatabiliyoruz. Ancak js dosyalarını illa bir yere yükleyeceğiz yada js dosyası içeriğini tema şablonuna ekleyeceğiz.

Nasıl Yapıyoruz?

Yöntemimiz basit js dosyasının tüm içeriğini tema şablonumuza ekliyoruz. Böylece js dosyası, şablonun içinde olduğundan dışarıdan bir yere upload etmemiz gerekmiyor.

Öncelikle js’yi şablona giydirmeyi anlatalım.. js dosyasını masa üstüne indirin, text editör ile açın ve tüm içeriğini kopyalayın. Ardından şablonunuzu açın <head> kodunun tam altına aşağıdaki şekle getirip kodları ekleyin..

(js içeriğini içerik yazan kısıma yapıştırın)

<script type='text/javascript'> //<![CDATA[ içerik //]]> </script>

Yukarıdaki içerik yazan yere js dosyasının tüm içeriğini ekleyip dediğim gibi şablonda <head> kodunun tam altına eklemeniz durumunda js dosyasını upload etmemiz, link vermemiz gerekmeyecek.

Her js dosyası için yukarıdaki yöntemi yapacaksınız hepsi bu..

Ben illaki js upload etmek istiyorum diyenler ise aşağıdaki siteye girip, js dosyasını upload edip, mail adreslerine gelen js linkini şablona ekleyecekler..

http://www.yourjavascript.com/

>> Web Tasarım ile Uğraşanlar için Faydalı Bağlantılar

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 25 Ocak 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


  fatih 26 Kasım 2010, 00:38

  teşekkürler kardeş

  Tolga 13 Şubat 2011, 15:11

  Teşekkürler!

  Melih 09 Mayıs 2011, 13:06

  Benim anlamdığım kısım şu ;

  // tamam bu şekilde ekledik..fakat görünmesini istediğim yer hakkında bir kod eklemedik onu nasıl yaparız?

  admin 09 Mayıs 2011, 13:57

  konuda js içeriğini blogger şablona eklemeyi anlattık, eklediğiniz js dosyasını nereden bulduysanız orada zaten js’yi çağırma yöntemi vardır aynı şekilde uygulayacaksınız.

  müjdat sayar 11 Aralık 2011, 01:39

  hocam süper anlatım olmuş saollasın

  Sude 15 Mart 2012, 22:37

  Merhaba sayın admin bu bahsettiğiniz şekilde java script dosyasını açtığımızda o eklediğimiz kodlardaki linkleri silecekmiyiz o kısmı anlamadım. Şu an blogumda hareketli son eklenen yazılar eklentisi var ve bu eklentide js dosyasını sites.google.com üzerinden çağırıyor. Bu şekilde açtığımda bu kodu silmelimiyim acaba ?

  admin 15 Mart 2012, 23:18

  @Sude; Merhaba ben şuan ne demek istediğinizi anlayamadım ancak anladığım kadarıyla bir cevap vereyim. Eğer sites.google.com’daki javascript dosyasını yazıda paylaştığım siteye upload edecek yada javascript dosyası içeriğini şablona eklicekseniz daha sonra sites.google.com js linkini silebilirsiniz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019