Süper Kahraman Krrish ve Sevgilisi Priya

Süper Kahraman Krrish ve Sevgilisi Priya

Bugüne kadar hiç bir süper kahraman yaratmayan Bollywood, Krrish ile Hollywood’un efsanevi Süpermen’ine rakip olmuştu. Film 2006 yılında çekilip yayınlanmış ve birçok Hint filmine göre epey ses getirmişti. Filmin konusu şöyle idi..

Krishna, gençken uzaylılar tarafından ziyaret edilen babasından miras aldığı süper güçlerle doğmuştur. Priya onun hayatına girdiğinde, hayatının anlamı olur. Priya onu Singapur’a çağırdığında o da kabul eder.Singapur’da Dr.Siddhant Arya, geleceği sonsuza kadar değiştirmenin eşiğinde olan megalomanyak bir bilim adamıdır. Onun yıkıcı hayalleri karşısında ayakta kalabilecek tek kişi vardır. Acımasız hırsı  engellemek için Krishna, KRRISH olmak zorundadır.Ve bundan sonrası malum Aksiyon, Macera ve Romantizm..

Film tamamen Hint yapımıydı. Yapımcısı Rakesh Roshan, filmin müziklerini ise kardeşi Rajesh Roshan, Suleman Merchant ve Salim Merchant yapmıştı.

Hint filmlerini bir zamanlar çok izlerdik şimdilerde Türk dizilerine (ağalar, mafyalar, aşk meşk) takılır olduk. Birde Kore dizileri var. TRT sayesinde onlarında bağımlıları türedi. Bir zamanlar Devdas adında bir Hint filmi vardı onuda çok sevmiştim, bu filmde o derece başarılı olmuş. Hint filmi sevenlere izlemelerini öneririm, sadece izlemekle kalmayın filmin müziklerine de bir göz atın..

Filmin başrol oyuncuları: Hrithik Roshan, Preity Zinta, Priyanka Chopra..

Krrish Filminden Klip Tadında Sahneler:

Krissh: Koi Tumsa Nahin

Hrithik Roshan – Pyaar Ki Ek Kahani