Bus Simulator 18 için İzmir Eshot Otobüs Modu

Bus Simulator 18 için İzmir Eshot Otobüs Modu

Bu aralar favori oyunum Bus Simulator 18.. Yakın zamanda satışa sunulan oyunun Unreal Engine grafik motoru ile geliştirilmiş olması ve oyun içi mod desteğinin bulunması en büyük artılarından ikisi. Düşünsenize, mod desteği sayesinde oyuna hiç güncelleme gelmese dahi oyunun fanları yeni haritalar, yeni otobüsler, otobüs kaplamaları ve çıkartmalar ekleyerek oyunu geliştirmeye devam edecekler. Yani oyunun geleceği parlak. 

>> Bus Simulator 18 için Ankara EGO Otobüs Modu
>> Bus Simulator 18 için Türkiye Plaka Modu

Ancak şöyle bir şey de var; Unreal Engine’in biraz karışık olması sebebi ile henüz çok fazla mod yok. Oyunun Steam atölyesine baktığınızda sizde göreceksiniz, şimdilik 1 adet otobüs modeli, 150 civarı otobüs kaplaması ve 150 civarı çıkartma mevcut. İnşallah 1-2 seneye kalmadan bu rakamın epey artacağını düşünerek asıl mevzuya geçiş yapıyorum..

Başlıktan anladığınız üzere, artık Bus Simulator 18’de İzmir Büyükşehir Belediyesi Eshot otobüslerini kullanabileceksiniz. Çünkü artık böyle bir modumuz var.

Mercedes Citaro üstünde geliştirdiğim mod, İveco CNG ve körüklü Citaro G’de dahil çoğu otobüste sorunsuz kullanılabiliyor. Evet, İveco’da ön Eshot amblemi kayboluyor ancak modun ilgi görmesi halinde biraz daha uğraşıp o sorunları da çözmeyi düşünüyorum.

Güncelleme: 7 Temmuz 2018 tarihinde Eshot modu için yeni bir güncelleme yayınladım ve o sürüm ile birkaç kusuru gidererek, çıkartma sayısını da 4’e arttırdım. Artık modumuzda istediğiniz kaplamada kullanabileceğiniz 4 adet çıkartma var; ATATÜRK imzası, Ay yıldız, Ay yıldızlı Türkiye haritası ve İzmir Büyükşehir Belediyesi amblemi.. Eğer moduma önceden abone olduysanız güncelleme otomatik olarak size ulaşacaktır.

Eshot Otobüs Modu Nasıl Yükleniyor? 

İlk olarak belirteyim, modum ücretsiz ve ufak boyutludur. Steam üzerinden Bus Simulator 18 atölyesine gidersiniz, arama bölümüne İBB yada İzmir yazarsınız, mod karşınıza çıkar. Sonrasında Abone Ol butonuna tıklayarak modu bilgisayarınıza indirmiş olursunuz.

Tabi modu kullanabilmek için önce Bus Simulator 18 oyununa sahip olmanızda gerekiyor. Hem oyunun hemde İzmir Eshot otobüs modumun bağlantılarını hemen aşağıda paylaşıyorum.

>> Steam’de Bus Simulator 18

>> İzmir Eshot Otobüs Modu

Yukarıdaki bağlantılardan işinizi hallettiyseniz gelelim detaya..

Eshot modunda bir adet Eshot otobüs kaplaması mevcut. Bunun yanında her otobüs modeline uyum sağlayabilmeleri için dört adet çıkartmada var. Bunlara erişebilmek için öncelikle modu, modlar altından aktif edeceksiniz. Bu işlem tamamsa..

Kaplamayı ve çıkartmaları otobüs özelleştirmelerinden bulup otobüslerinize uyarlayacak ve bu özelleştirmeyi de kaydedeceksiniz. Çıkartmalar standart olarak beyaz renk geldiğinden net görünmeleri için renk seçimini siyah olarak belirlerseniz daha güzel olur.

Türkiye haritası çıkartması iki renk destekler. Önce istediğiniz konuma yerleştirir, sonrasında harita rengini kırmızı, ay yıldız rengini de beyaz olarak ayarlayabilirsiniz. Bu sayede çıkartmayı tüm otobüs kaplamalarında renk sorunu yaşamadan kullanabilirsiniz.

Artık İzmir Eshot otobüsü ile durak durak turlamaya başlayabilirsiniz. Hatta tüm otobüslerinizi aynı şekilde kaplayarak kendinize bir İzmir ortamı yaratabilirsiniz.