Can Atilla’dan Atatürk Özel Albümü “1919 Atatürk Aşkına”

Can Atilla'dan Atatürk Özel Albümü "1919 Atatürk Aşkına"

Türkiye’de New Age müziğin temsilcilerinden olan ve 2000’li yılların başından beri doğu müziği ile batı müziğini sentezlediği birçok eserini severek dinlediğimiz Can Atilla, yepyeni bir albüm ile geliyor. Bu albüm, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılına özel bir albüm. Ve bu özel albümün adı 1919 Atatürk Aşkına.

Albüm, 2019 sonbaharında yayımlanacak ve içerisinde 10 eser bulunacak. Bu eserlerin hepsi Atatürk’e özel. Yani onun sevdiği parçalar yada eski çalışmalar değil, tamamen orijinal Can Atilla çalışmaları olacak.

Albüm yayımlandığında ise Spotify, Apple İtunes gibi birçok platformdan dinlenebilecek, satın alınabilecek. Albümün tanıtımı için yayımlanan tekli eseri aşağıdan dinleyebilir ve albüme dair Can Atilla’nın özel paylaşımını yine hemen aşağıda bulabilirsiniz.

1919 Atatürk Aşkına albümü yıllardır can-ı gönülden yapmayı planladığım yeni albümümdür. Önceki tüm albümlerimde olduğu gibi bir anlamda Atatürk’ün hayatının bir müzikal portresidir. Doğumundan sonsuzluğuna kadar Atamızın hayatından kesitler ve döneme damgasını vurmuş önemli olayların müzikle anlatımı olacak albüm bu yıl sonbahar aylarında tamamlanmış ve yayınlanmış olacaktır.

Şu ana kadar ülkemizde Atatürk adına albümleştirilmiş çalışmalara baktığımızda onun sevdiği şarkılar, türküler ve yıllar önce yayınlanan Atatürk Oratoryosundan başka Atatürk başlığı ile ortaya konmuş orijinal bir albüm ne yazık ki yoktu. Bu tanımlanamaz eksiklik bu albümle, bu 100. yılda tamamlanacak ve 1919 Atatürk Aşkına albümü ile ülkemizde ve dünyada ilk kez Atamızın biyografisi müzikle anlatılacak, kalplere dokunacak.

Albümde yer alan 10 eserlerden bazılarının ismi: 1881 Selanik, 1919, Zübeyde hanımın umutları, Fikriye, Son sözler….

Albümün single’ı 1919 bu ay içinde tüm müzik uygulamalarında yer alacak.