Chrome Alternatifi Chromium Tabanlı Yeni Microsoft Edge!

Chrome Alternatifi Chromium Tabanlı Yeni Microsoft Edge!

Microsoft’un yıllardır bu işi beceremediğini hepimiz zaten biliyorduk. İnternet explorer hiçbir zaman başarılı olamadı. Bunu sonunda fark eden Microsoft, Windows 10 sonrasında İnternet Explorer’ı bir kenara attı ve en yeni web tarayıcısı olan Microsoft Edge’de Chromium alt yapısına yöneldi. Hali hazırda zaten Yandex, Opera gibi pek çok web tarayıcısı da Chromium altyapısını kullanıyorlardı, şimdi onların arasına Microsoft Edge’de dahil oldu. Ve Chromium tabanlı yeni Microsoft Edge’in final sürümü, tüm büyük platformlarda yayımlandı. Peki Microsoft Edge’i nereden indiriyoruz?

Yeni Microsoft EDGE İndir!

Chromium tabanlı Microsoft Edge’i, 4 büyük platform için, aşağıdaki bağlantıları izleyerek indirip, kısa sürede sistemimize kurabiliyoruz. Hatta kurulumla kalmıyor, daha önce kullandığımız varsayılan tarayıcımızdaki tüm yer imlerini, tüm eklentileri de hiç uğraşmadan Microsoft Edge’e aktarabiliyoruz. (Tabi bunun için önceki varsayılan tarayıcınızın Chromium tabanlı olması gerekiyor.)

İşte indirme linkleri!

Yeni Microsoft Edge’i Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarınıza kuracaksanız, aşağıdaki bağlantıya gidiyor, Windows sürümünüzü seçerek doğru sürüm için doğru setup paketini indiriyorsunuz.

Aynı şekilde Microsoft Edge’i Apple marka bilgisayarınıza kuracaksanız, aşağıdaki bağlantıya gidiyor ve açılır listeden MacOS seçeneğine tıklayarak Edge’in MacOS setup paketini bilgisayarınıza indiriyorsunuz.

>> Bilgisayar için Microsoft EDGE İndir

Yeni Microsoft Edge, setup paketi üzerinden sizi yormadan sisteminize kuruluyor ve sisteminizde uygun durumlar sağlanırsa varsayılan tarayıcınızdaki yer imleri ile tüm tarayıcı eklentilerini de bir tıklama ile kendi içerisine aktarıyor. Sonrasında hemen yeni tarayıcınızı kullanmaya başlıyorsunuz.

Benzer durum, mobil platformlar Android ve İOS içinde geçerli.

Mobil telefonunuz yada tablet bilgisayarınızın işletim sistemine uygun bağlantıyı seçiyor, mobil platformunuzun mobil uygulama mağazasından final sürüm Microsoft Edge’i cihazınıza indiriyorsunuz. Kısa bir ayarlama ve belki oturum açmadan sonra ise Chromium tabanlı Microsoft Edge tarayıcınızı kullanmaya başlıyorsunuz.

>> Android için Microsoft EDGE

>> Apple İos için Microsoft EDGE

Alt yapı Chromium tabanlı olabilir fakat güncellemeler ve yeni özellikler Microsoft tarafından geliştirilip sunulacağından Microsoft Edge’in diğer Chrome tabanlı tarayıcılardan daha iyi yada daha kötü bir performans sunma ihtimali var. Bu nedenle bilgisayar yada telefonumuzda Microsoft Edge’e bir şans verip denemekte yarar var.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yorum formundan yazabilirsiniz.

>> Nostaljik Oyun SkiFree Microsoft EDGE ile Geri Döndü!