Dead by Daylight ile Stranger Things Dünyasına Yolculuk!

Dead by Daylight ile Stranger Things Dünyasına Yolculuk!

Netflix’in en çok izlenen bilim-kurgu korku dizilerinden Stranger Things sevenler için harika bir haberim var! Artık Stranger Things dünyasına sadece izleyici kalmayacak, artık o dünyada korku dolu anlar geçirebileceksiniz! Peki bu nasıl olacak? Tabi ki büyük bir oyuncu kitlesi olan Dead by Daylight oyunu sayesinde!

Dead By Daylight – Stranger Things!

Dead by Daylight, 2016 senesinde Steam üzerinden satışa sunulan ve güncelde 31 TL fiyat etiketine sahip bir korku temalı hayatta kalma oyunu. Oyunda bir adet katil ve ona yakalanmamaya çalışan karakterler var. Her seferinde katili gerçek bir oyuncu kontrol ederken, kurbanları yine başka gerçek oyuncular kontrol ediyor. Sanal dünyanın saklambaç oyunu gibi fakat biraz vahşet içeriyor..

Oyuna şimdiye kadar bir sürü DLC geldi ve bu dlc’ler ile Scream, Freddy Kruger, Ash Williams gibi birçok dizi-film karakteri oyuna dahil edildi. Şimdi ise sıra Stranger Things’e geldi. Eylül 2019 tarihinde satışa sunulacak dlc ile Dead by Daylight oyununa sahip olan herkes bu dlc’yi satın alıp, bir Demogorgon olarak yada Steven veya Nancy karakterleri ile Stranger Things’in korku dolu dünyasına adım atabilecekler.

Henüz dlc yayımlanmadığından satış fiyatını bilemiyoruz ve oynanış videosu da olmadığından oyunun geçeceği haritaya dair pek fazla bir şey bilmiyoruz ancak dlc’nin Steam sayfasındaki resimler ve kısa fragmandan gördüğüm kadarıyla bu dlc bir harika olacak.

Tabi korku oyunlarını sevenler için! Korkacaksanız aman yaklaşmayın.

Stranger Things dlc’si yayımlandığında aşağıdaki bağlantıdan satın alabileceksiniz. Fakat unutmayın, dlc’nin çalışması için önceden Dead by Daylight oyununu satın almış olmanız gerekecek. Ve eğer oyunu henüz satın almadıysanız, muhtemelen dlc ile birlikte 40-50 TL arası bir ödeme yapmanız gerekecek.

Güncelleme: Stranger Things DLC’si satışa sunuldu. DLC’nin tek başına satış fiyatı 20,50 TL. Oyun ile birlikte indirimli fiyatı ise 33,65 TL.

>> Dead by Daylight – Stranger Things DLC’si

Şimdilik dlc ile sadece Demogorgon, Steve ve Nancy karakterleri oyuna dahil olacak. Ancak duruma göre sonradan diğer karakterlerin oyuna eklenme ihtimalleri var. Bu iş lisanslı yapıldığından muhtemelen başlangıçta çok fazla para yatırmak istememiş olabilirler. Yada oyunun vahşet içermesinden ötürü karakterler için yaş sınırlaması getirmiş olabilirler.

Bekleyip göreceğiz.

Farklı bir Stranger Things oyunu arıyorsanız, daha önce tanıttığım Stranger Things mobil oyununa da göz atabilirsiniz.

>> Hem Türkçe, Hem Ücretsiz Stranger Things Oyunu