Windows XP için Ücretsiz Temalar

Windows XP için Ücretsiz Temalar

Öncelikle temaların bilgisayarınızda çalışması için windows xp kullanıyor olmanız gerekiyor yani vistada, Windows 7’de çalışmazlar, ayrıca bazı bilgisayarlarda olan bazılarında olmayan UX-theme patcher sisteminizde yoksa temalar görünür ancak çalışmazlar. Bu sebeple bahsi geçen yamayı bulup sisteme kurmanız ve bilgisayarı yeniden başlatıp sonra temaları yüklemeniz gerekebilir.

Güncelleme: Ne yazık ki artık Windows XP için destek verilmiyor. Ben vermiyor değilim, Microsoft vermiyor. Bu sebeple temaların çalışmasında da belki sorunlar olabilir.

Kurulum Nasıl?

Sitedeki temalardan bakıyorsunuz, beğendiğinizi bilgisayara indirip zip’den çıkartıyorsunuz, bazılarında sadece klasör, bazılarında klasör artı theme dosyası çıkıyor…

Her iki duruma göre ayrı işlem yapıyorsunuz, sadece klasör var ise klasörü kopyalayıp Bilgisayarım > Yerel Disk C > Windows > Resources > Themes klasörü içine atıyorsunuz.. Eğer bir klasör ve bir theme dosyası varsa her ikisini de aynı Themes klasörüne attıktan sonra themes uzantılı dosyaya tıklıyorsunuz ve ardından masaüstü ayar penceresi gelince buradan görünüm sekmesine oradan pencereler ve düğmelere geçip temayı seçip uygula diyorsunuz..

>> Tema sitesine git

Sitede 29 dan fazla sayfa var, açılan sayfada en altta rakamlardan sayfaları gezip temalara bakabilirsiniz, temaları indirmek için 2 aşamalı bağlantı var, önce tema sayfasında önizleme altındaki download linkine basıyorsunuz, ardından açılan sayfadanda Click here to download linkine tıklayarak zipli dosyayı indiriyorsunuz.. Zipli dosyaları açmak için winrar programı sisteminizde kurulu olmalı, winrar olmayanlar googledan winrar aratarak bulabilirler..