LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme - web-master

En çok merak edilen ve internette hiçbir yerde resimli yada yazılı tam bir anlatımı olmayan konuyu buradan anlatmayı görev bildim. İnşallah işinize yarar… Örneğimizi Yandex ücretsiz kurumsal mail servisi üzerinden anlatacağım ve eğer başka bir servisten mail alıyorsanız ona göre düzenleme yapmanız gerekecek.

DİKKAT! Yazı, 9 Ağustos 2008 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Eğer Yandex Connect’den kaydınızı yaptırmadıysanız bu konuya bakarak önce kayıtlarınızı tamamlayın.. Yukarıdaki işlemleri yaptıysanız Direct Admin panele mx eklemeyi anlatmaya geçebiliriz..

1.) Yandex mail için gerekli mx adresini kenara not alın..

mx.yandex.net.

2.) Domain panelinde gelimiş dns yönetimi kullanmıyorsanız hostunuzun panelinden yani Direct Admin panelden MX kayıtlarına gidin.

Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme - web-master

3.) Karşınıza domaininiz için ekli yerel mx bilgisi olacak yada boş olabilir. Eğer mx kaydı varsa mevcut kaydı silin ve buraya Yandex mx‘ini ekleyin.

Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme - web-master

4.) Yandex mail panelinde mx kayıtlarının tekrar kontrol edilmesi için yenileme yapın. (Yandex bazen mx kayıtlarını geç görebiliyor. 1 -2 saat sabrederek arada bir tekrar deneyin. Sorun devam ederse domain yönetim panelinden gelişmiş dns ayarlarına gidip burada mx ve spf eklemesini deneyin.)

Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme - web-master

5.) Saatler geçmesine rağmen hala mx kaydı tamamlanmadıysa Direct Admin panelinde Dns yönetimi bölümüne gidip, buradaki mail ve mx kaydını silin, alt bölümden Yandex mx’ini ekleyin.

Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme - web-master

Konumu başka sitelerde alıntı yaparken lütfen kaynak gösterin. Ayrıca Hotmail’in ücretsiz mail hizmeti sona erdiğinden yazıyı tekrar güncellemek ve Yandex’e göre anlatmak gereği doğdu. Yanlışlar, sorunlar olursa lütfen yorum panelinden yazın.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 9 Ağustos 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  Emre 31 Aralık 2018, 21:31

  Merhaba Hocam, yandex connecte gecirdim sistemi yandex arayuzden mail atabiliyorum heryere fakat bana gmail, outlook gibi yerlerden gonderildiginde mail bana ulasmiyor ve gonderen tarafa hata olarak geri donus yapiyor acaba sorun ne olabilir?

  İleti teslim edilemedi
  Uzak sunucu hatalı şekilde yapılandırılmış olduğundan, iletiniz info@xxx.com adresine teslim edilemedi. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki teknik ayrıntıları inceleyin.
  Uzak sunucunun yanıtı şuydu:
  550 Please turn on SMTP Authentication in your mail client. mail-wm1-f46.google.com [209.85.128.46]:37370 is not permitted to relay through this server without authentication.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019