Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme

web tasarim - Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme

En çok merak edilen ve internette hiçbir yerde resimli yada yazılı tam bir anlatımı olmayan konuyu buradan anlatmayı görev bildim. İnşallah işinize yarar… Örneğimizi Yandex ücretsiz kurumsal mail servisi üzerinden anlatacağım ve eğer başka bir servisten mail alıyorsanız ona göre düzenleme yapmanız gerekecek.

DİKKAT! Yazı, 9 Ağustos 2008 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

Eğer Yandex360’dan kaydınızı yaptırmadıysanız bu konuya bakarak önce kayıtlarınızı tamamlayın.. Yukarıdaki işlemleri yaptıysanız Direct Admin panele mx eklemeyi anlatmaya geçebiliriz..

1.) Yandex mail için gerekli mx adresini kenara not alın..

mx.yandex.net.

2.) Domain panelinde gelimiş dns yönetimi kullanmıyorsanız hostunuzun panelinden yani Direct Admin panelden MX kayıtlarına gidin.

direct admin mx1 zpslyw6p4rf - Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme

3.) Karşınıza domaininiz için ekli yerel mx bilgisi olacak yada boş olabilir. Eğer mx kaydı varsa mevcut kaydı silin ve buraya Yandex mx‘ini ekleyin.

direct admin mx2 zps7puyyp06 - Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme

4.) Yandex mail panelinde mx kayıtlarının tekrar kontrol edilmesi için yenileme yapın. (Yandex bazen mx kayıtlarını geç görebiliyor. 1 -2 saat sabrederek arada bir tekrar deneyin. Sorun devam ederse domain yönetim panelinden gelişmiş dns ayarlarına gidip burada mx ve spf eklemesini deneyin.)

yandex mx zpsizbrmgog - Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme

5.) Saatler geçmesine rağmen hala mx kaydı tamamlanmadıysa Direct Admin panelinde Dns yönetimi bölümüne gidip, buradaki mail ve mx kaydını silin, alt bölümden Yandex mx’ini ekleyin.

direct admin mx3 zpseac17ba2 - Direct Admin Panele Yandex Mx Kaydı Ekleme

Konumu başka sitelerde alıntı yaparken bağlantı vererek lütfen kaynak gösterin.

– Reklamlar –

adbanner