LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Dizüstünde Kullanılan Bilgisayarın Zararları - karma

Birçok bilgisayar üreticisi, artık kullanım kılavuzlarına dizüstülerin bacakların üzerinde uzun süre durmasıyla zarar verebileceği bilgisini ekliyor. Yapılan araştırmalara göre, bu aşırı sıcaklık, erkek kullanıcıların sperm üretimini azaltıp, kısırlığa bile yol açabiliyor. Uzmanlar ise, laptop bilgisayarların diz üzerine yerleştirilerek kullanıldığında “kızarmış deri sendromu” adlı durumun ortaya çıkabileceği uyarısını yapıyorlar.

Dizüstünde Kullanılan Bilgisayarın Zararları - karma

İsmi açıklanmayan 12 yaşındaki bu çocuğunda, günde bir kaç saat boyunca dizüstü bilgisayarını bacaklarının üzerine koyduğu, birkaç ay boyunca bu alışkanlığı devam ettirince de, dizlerinde renkli bölgeler oluştuğu söyleniyor.

Kullandığı bilgisayarın sol tarafı çok ısınsa da, bunu dikkate almadığı, bir süre sonra bacağının renginin değiştiği, hatta bu sıcaklığın cilt kanserine bile yol açma ihtimali olduğu söyleniyor. Resimdeki çocuğun bacaklarındaki bu renk değişimi zararsız fakat kalıcıymış. Ya peki biraz daha ihmal edilseydi, fark edilmeseydi?

Bu tarz durumlara karşı bilgisayarınızı bir sehpa üzerinde ve gerek varsa soğutucular ile kullanmanızda yarar var.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 4 Ekim 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


    bahar 11 Eylül 2012, 22:07

    bunları bildikten sonra hala dizinizin üstünde laptopunuzu kullanıyorsanız sizin aklınızdan şüphe ederim. ömür boyu sağlıklı yaşamlar dileğimle… sevgilerle bahar… site adı-bilgisayarın diz üstünde tutulmasının zararı

    asdasdads 16 Mart 2014, 19:59

    dizüstünde tutmayı bırakın bu son kullanmıcamda  >:(

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019