Dünyaca Ünlü DJ’den Ücretsiz Video Oyun “Kavinsky”

Dünyaca Ünlü DJ'den Ücretsiz Video Oyun "Kavinsky"

1975 Paris doğumlu ünlü Dj Vincent Belorgey (nâm-ı diğer Kavinsky) ilk stüdyo albümü OutRun şerefine bir video oyun yayınlamış. Tabi pek çoğumuzun haberi olmayan olay çok yeni değil, bundan birkaç ay önce gerçekleşmiş. Albüm Şubat 2013’de yayınlanırken, video oyun Temmuz 2013’de internetteki yerini almış. Grafikleri, oynanırlığı ve Kavinsky imzalı müzikleri ile sizleri 1980’lere, atari salonlarına döndürecek oyunu oynadığınızda eminim sizde çok seveceksiniz.

Peki neden video oyun? Ve bu oyunda ne var?

Anladığım kadarıyla ünlü Dj Kavinsky’i çok sevmiş ve onu büyük bir marka yapmak istiyor bu amaçla da hem albüm de, hem video kliplerde, hemde video oyununda yarattığı karakter Kavinsky’i kullanmış.

Kişisel görüşüm, oyun gerçekten güzel olmuş ve en az bir kere oynamak gerekiyor daha sonra sıkılıp siler misiniz orası size kalmış. Oyundaki müzikleri severseniz Kavinsky’nin ilk stüdyo albümü OutRun’u Youtube’da bulabilir hatta Kavinsky’li video kliplerini de Youtube’dan izleyebilirsiniz.

Oyun Windows, Android ve Apple platformu için ücretsiz sunuluyor. Windows sürümünü indirdiğiniz de bilgisayara kurmanız dahi gerekmiyor doğrudan oynayabiliyorsunuz. Oyunun mobil sürümlerinde ise masaüstü sürümünden farklı olarak süpriz bölümler bulunuyor. Süpriz bölümleri cihazınızın kamerası yardımıyla oynayabiliyor yada bir sonraki bölüme atlayabiliyorsunuz.

Oyunun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilir, bir alttan platformlara göre indirme bağlantılarını bulabilirsiniz. Bakalım Kavinsky’i sevecek misiniz?.

Windows için İndir:

https://mega.nz/#!bo5hgS7J!fteBsCjdI6dQ_wvNqfVpm0Jys8LsTbvPVyqX8IssZ2s

Güncelleme: Her nedense oyunun mobil sürümleri Google Play ve Appstore’dan kaldırıldı.

Ünlü Dj’in ayrıca yapımcı olduğu da söyleniyor ve pek çok single ile soundtrack çalışması da bulunuyor. Fakat kendisinin sıkı bir hayranı olmadığımdan müzik çalışmaları ile ilgili detaylı bilgim bulunmuyor. Bu nedenle eğer yazımda bir eksik yada yanlış görüyorsanız lütfen yorum göndererek düzeltin.