LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Turkiye.gov.tr E-devlet Online İşlemler - internet-siteleri

Geçen yıl internet ortamına giren e-devlet kapısı projesi ile birlikte birçok resmi daire işlemleri internet ortamına taşındı. Sitede o kadar çok devlet kurumu ve bürokratik işleme yer veriliyor ki, burada anlatmaya sayfalar yetmez.. Askerlik, eğitim, doğum, iş kariyer, aile, sosyal güvenlik, engelli vatandaşlara özel bölüm, kültür sanat, trafik, yerli yabancı hakları, ve daha birçok konu, bölümlere ayrılmış. Böylece rahatlıkla tüm işlemlerinizi takip edebiliyor, bilgi alabiliyorsunuz..


Askerlik İşlemleri ve Sorgulama İnternette Nasıl Yapılır?

e-devlet projesi kapsamı alanına, tüketici ve askerlik işlemleri yapma imkanı da giriyor. Askeri birlik öğrenme, muayene tarihleri öğrenme, TC no ile askerlik hakkında sorgulama gibi bir çok işlemleri internet yardımıyla öğreneceksiniz.

Ancak ilk kural şu; E Devlet şifreniz olması gerekiyor. E-devlet şifresi hakkında bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilir, sonrasında tüm işlemleriniz için aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Tc no ve e-devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonrada bölümler altından işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr

>> Askerlik Durum Belgesi Sorgulama (Turkiye.gov.tr)
>> Adli Sicil Kaydı Sorgulama (Turkiye.gov.tr)

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 20 Mart 2009 tarihinde yayımlanmıştır.


    nejat 25 Ağustos 2009, 23:34

    internetten askerlik durum belgesi nasıl alınıyor? heryerde yazmışlar internetten alınıyor diye ama öyle bir seçenek yok http://www.turkiye.gov.tr den giriyorum şifremle bakıyorum ama yok nerede bu bilen varmıdır :)

    admin 24 Mayıs 2017, 15:36

    @nejat; Yazının sonundaki bağlantıyı takip ederek ilgili yazımıza ulaşabilirsiniz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019