Turkiye.gov.tr E-devlet Online İşlemler

Turkiye.gov.tr E-devlet Online İşlemler

Geçen yıl internet ortamına giren e-devlet kapısı projesi ile birlikte birçok resmi daire işlemleri internet ortamına taşındı. Sitede o kadar çok devlet kurumu ve bürokratik işleme yer veriliyor ki, burada anlatmaya sayfalar yetmez.. Askerlik, eğitim, doğum, iş kariyer, aile, sosyal güvenlik, engelli vatandaşlara özel bölüm, kültür sanat, trafik, yerli yabancı hakları, ve daha birçok konu, bölümlere ayrılmış. Böylece rahatlıkla tüm işlemlerinizi takip edebiliyor, bilgi alabiliyorsunuz..


Askerlik İşlemleri ve Sorgulama İnternette Nasıl Yapılır?

e-devlet projesi kapsamı alanına, tüketici ve askerlik işlemleri yapma imkanı da giriyor. Askeri birlik öğrenme, muayene tarihleri öğrenme, TC no ile askerlik hakkında sorgulama gibi bir çok işlemleri internet yardımıyla öğreneceksiniz.

Ancak ilk kural şu; E Devlet şifreniz olması gerekiyor. E-devlet şifresi hakkında bilgiye bu bağlantıdan ulaşabilir, sonrasında tüm işlemleriniz için aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Tc kimlik no ve e-devlet şifreniz ile giriş yaptıktan sonrada bölümler altından işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr

>> Askerlik Durum Belgesi Sorgulama (Turkiye.gov.tr)
>> Adli Sicil Kaydı Sorgulama (Turkiye.gov.tr)
>> E-devlet; İki Aşamalı Kimlik Doğrulama Nasıl Açılır?