E-devlet Üstünden Tedavi Bilgisi, Ödeme Detayı ve İlaç Sorgulama

E-devlet Üstünden Tedavi Bilgisi, Ödeme Detayı ve İlaç Sorgulama
e-Devlet sitesi Turkiye.gov.tr üstünde birçok hizmet var fakat halkımızın çoğu bu hizmetleri bilmiyor yada bilse de doğru olarak yararlanamıyorlar. İşte tamda öyle birkaç hizmeti paylaşacağım bu yazımda sizlerle, dört hizmette sağlığımız ile ilgili.. Allah göstermesin bir gün hastaneye işiniz düşerse sonrasında tedavi detaylarınızı, ilaçlarınızı ve sizin adınıza yapılan ödemeleri görmek için harika bağlantılar!

 Detaylı Hastane Tedavi Bilgileri Sorgulama!

İlk yararlı hizmetin adı bu, tedavi bilgileri sorgulama! Bu hizmete, Turkiye.gov.tr’de aşağıdaki bağlantıdan e-devlet şifreniz ile giriş yaparak ulaşıyorsunuz ve karşınıza gelen sayfada geriye doğru tüm tedavi bilgilerinizi görebiliyorsunuz..

https://www.turkiye.gov.tr/sgk-tedavi-bilgileri-sorgulama

Önce karşınıza tarih seçim listesi geliyor.

E-devlet Üstünden Tedavi Bilgisi, Ödeme Detayı ve İlaç Sorgulama

30 gün aralığında istediğiniz bir zaman aralığını seçiyorsunuz, sorgu sonucunda karşınıza o aralıktaki tedavi bilgileriniz geliyor..

Hangi tarihte, hangi hastanede, hangi bölümde, hangi tedaviyi görmüşsünüz?.. Hangi ilaçlar kullanılmış, dokturunuz kimmiş? ve her işlem için devlet tarafından sizin yerinize ne kadarlık bir ödeme yapılmış?..

E-devlet Üstünden Tedavi Bilgisi, Ödeme Detayı ve İlaç Sorgulama

Beklemediğiniz kadar fazla detay var!

İlaç Raporu, Katılım Payı ve İlaç Kullanım Süresi Sorgulama!

Diğer faydalı hizmetler ise şunlar; İlaç raporu sorgulama, muayene katılım payı sorgulama ve ilaç kullanım süresi sorgulama! Bu üç hizmet üstünden (tabi ki e-devlet şifreniz ile kendi hesabınıza giriş yaparak) geçmişten bugüne yazılmış ilaç raporlarınızı, raporların bitiş tarihlerini, adınıza reçete edilmiş ilaçları, süresi dolan ve halen süresi olan ilaçlarınızı, o ilaçtan kaç doz, günde kaç adet kullanacağınızı, ilaçları reçete eden doktoru, ilaçları aldıysanız hangi eczaneden aldığınızı ve o ilaç için ne kadar katılım payı ödediğinizi yada maaşınızdan ne kadar kesinti olacağını sorgulayabilirsiniz.

Harika değil mi? Eczane benden para aldı ama ilaç ücretsizdi? yada Eczane benden para almadı ama alması gerekiyordu? İşte kafanızdaki soru işaretlerinin cevabı bu sayfalarda! Sorgulayın ve ilaçlar için ne kadar ödediğiniz, maaşınızdan ne kadar kesileceğini görün!

https://www.turkiye.gov.tr/saglik-e-imzali-ilac-kullanim-raporlari-sorgulama
https://www.turkiye.gov.tr/ilac-kullanim-suresi-sorgulama
https://www.turkiye.gov.tr/muayene-katilim-payi-sorgulama

Sistem e-devlet altında otomatik çalışıyor. Yukarıdaki bağlantıya tıklıyor, e-devlet şifreniz ile hesabınıza giriş yapıyorsunuz ve sorgulama sonuçları otomatik karşınıza geliyor. Diyelim kendi adınıza değil de, anne babanız adına sorgulama yapacaksınız?! o zaman onların e-devlet bilgileri ile oturum açıyorsunuz.

Onların hesabında oturum açtınız diye yasal hiçbir sorun çıkmayacak. Rahat olun.

Konuyla alakalı sorularınız olursa, yorum olarak yazabilirsiniz.