E-devlet Üzerinden Elektrik, Su, Doğalgaz ve Gsm Aboneliği Başlatmak

edevlet turkiyegovtr - E-devlet Üzerinden Elektrik, Su, Doğalgaz ve Gsm Aboneliği Başlatmak

E-devlet, her geçen gün daha da büyüyor. Henüz e-devlet şifresi almadıysanız çok şey kaybediyorsunuz. Birçok hizmeti birkaç dakika içerisinde, sıra beklemeden, ücret ödemeden yapabileceğiniz e-devlet platformuna dahil olmak için PTT şubelerinden size özel şifrenizi bir kez almanız yeterli. Sonrasında tek şifreniz ile tüm e-devlet hizmetlerinden yararlanabiliyorsunuz.

Güncelleme: e-devlet üzerinden abonelik hizmetleri kademeli olarak aktif edilmiş durumda. Vatandaşlar turkiye.gov.tr üzerinden belgelerle, evraklarla uğraşmadan elektrik, doğalgaz, gsm aboneliği başlatıp, abonelik sonlandırabilecekler. Fakat su aboneliğiyle ilgili henüz bir duyuru yapılmış değil. Abonelik, borç sorgulama, fatura ödeme gibi işlemler için turkiye.gov.tr’de sağ üstte yer alan arama formuna abonelik yazarak arama sonuçları içinden ilgili kurumlara ulaşabilirsiniz.

Elektrik ve Su Aboneliği Başvuruları e-Devlette!

E-devlet hizmetlerine iki yeni hizmet daha ekleniyor. Henüz pilot aşamasında olan hizmetler; turkiye.gov.tr üzerinden yeni su aboneliği başvurusu yapmak ve yeni elektrik aboneliği başvurusu yapmak! Her iki hizmet 1 Ocak 2019 tarihi itibari ile genel erişime açılacak ve muhtemelen bu hizmetlerin peşinden diğer abonelik başvuruları da gelecek.

Şuan aktif bir bağlantı olmadığı için bir bağlantı paylaşamıyor ve başvuru formuna dair detay veremiyorum fakat 1 Ocak 2019’da hizmetlerin erişime açılması ile yazımda güncelleme yapacak, konuya dair detayları yine bu yazımdan sizlerle paylaşacağım.

https://www.turkiye.gov.tr/yeni-eklenen-hizmetler

– Reklamlar –

adbanner