LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Ekran Parlaklık Ayarlama Çubuğu Kaybolursa Ne Yaparız? - google-play

Kuzu kuzu yerinde duran parlaklık ayarlama çubuğu bir anda ortadan kaybolursa neden kaybolur ve çözüm olarak ne yapabiliriz? Android işletim sistemi olan cihazlarda sıkça görülen bir sorun olmasada nadiren teknik aksaklık diyebileceğimiz bir sebepten bildirim panelindeki bu pratik çubuk aniden kaybolabiliyor ve pilimiz %5 gibi bir değere inmediyse, ayarlar altından da kapatmadıysak geri getirmek için çıldırma noktasına yaklaşabiliyoruz. Peki ne yapacağız?

1.) İlk önce pil durumunuza bakın. Pil %15 altında ise parlaklık çubuğunun kaybolması normal, pili doldurduğunuzda geri gelecektir. Eğer pil %15 gibi değerlerin üzerindeyken çubuk kaybolduysa diğer seçeneğe geçin.

2.) Ayarlar altından bu özelliğin açık olup olmadığını kontrol edin. Ayarlar > (Cihazım) > Ekran > Bildirim Paneli altından Parlaklık ayarı seçeneğinde tik olup olmadığına bakacaksınız. (Tabi Android sürümüne bağlı olarak bu seçenek farklı bir yerde de olabilir. Örneğin custom Android 5.0 romlarında Ayarlar > Bildirim çekmecesi > Parlaklık kaydırıcısını göster)

3.) Seçenek aktif olduğu halde çubuk görünmüyorsa aşağıdaki uygulamayı telefonunuza kurun, start butonu ile çalıştırın ve parlaklık çubuğunun yerine gelip gelmediğine bakın. Çubuk yerindeyse şimdi uygulamayı stop yaparak tekrar bakın. Çubuk hala yerindeyse uygulamayı silebilirsiniz.

>> Night Mode İndir

4.) Yukarıdaki uygulamaya rağmen sorun çözülmediyse telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirin veya teknik beceriniz varsa odin ile orijinal stock rom paketinizi tekrar yükleyin.

Ekran Parlaklık Ayarlama Çubuğu Kaybolursa Ne Yaparız? - google-play

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 11 Mayıs 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  Eren 22 Mart 2016, 01:31

  Eyvallah kardeş çok saol

  Beyazenci 08 Nisan 2016, 18:41

  Çok teşekkür ederim. Çok sağolun.

  fazil 29 Ekim 2017, 20:46

  Ekran parlaklik sorun

  Birol 15 Nisan 2019, 22:24

  Basit bişeymiş ama insan bilmeyince bilmiyor.
  Eyvallah dostum sağol.

  Mehtap 10 Aralık 2019, 15:12

  Çok teşekkür ederim. Bir fotoğraf uygulaması yüzünden kaybolmuştu. Önerdiğiniz uygulama ile geri geldi.

  Lordiz 10 Aralık 2019, 18:11

  @Mehtap; Rica ederim, iyi günler.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019