LÖSEV Onkoloji Kenti ve Hastanesi LÖSANTE

LÖSEV Onkoloji Kenti ve Hastanesi LÖSANTE

İçinde hastaneden otele, rehabilitasyon merkezlerinden okula kadar çocuklar için her şey düşünülen Lösev onkoloji kenti 10 Mayıs 2015 tarihinde Emre Altuğ konseri ile açılışını yaptı. Tuğla tuğla örülerek tüm Türkiye tarafından inşa edilen, hasta yakınları ve hastaların sokaklarda, hastane bahçelerinde yatmalarını önleyerek onlara insanca yaşam imkanı sunan kent, tamamı tek kişilik, refakatlı, hijyenik odalar, ameliyathaneler, acil ve yoğun bakım servisleri, olağanüstü donanımlı kemik iliği nakil servisi, kök hücre – kanser araştırma laboratuvarları, en donanımlı radyoloji ve radyoterapi üniteleri ile lösemi tedavisinde yüzde 100’lük bir başarı oranı hedefliyor.

Kanser tedavisinde tıbbi yöntemler kadar, moralinde önemli olduğunun altını çizen Lösev, kentinde kurduğu show ve tiyatro salonları, yüzme havuzu, fizik tedavi ve spa imkanları ile de kanser hastalarına hayattan soyutlanmadan tedavi imkanı sağlıyor.

Devlete ödenen 35 milyon TL vergi, ruhsat krizi ve 400 yatak yerine 100 yatak izni verilmesine rağmen tamamlanan hastane tamamen ücretsiz olarak hayırsever bağışları ile hizmet verecek.

Lösante’nin Yapısı

  • %50 Çocuk: Çocuk kardiyolojisinden yenidoğan izlemine, çocuk psikiyatrisinden alerjiye kadar tüm poliklinik ve servisler.
  • %50 Yetişkin: Kardiyovasküler cerrahiden, kadın doğuma, ortopedi’den, endokrine kadar tüm poliklinik ve servisler.
  • %50 Çocuk Onkoloji: Çocukların beyin tümörlerinden, lösemilere, böbrek tümöründen, lenfomalara kadar tüm tedaviler ve kemik iliği nakli servisleri.
  • %50 Yetişkin Onkoloji: Yetişkinlerin meme tümöründen, prostata, lenfomadan, kolon tümörüne kadar tüm ameliyatlar ve radyoterapi servisleri.

Türkiye’de bir senede yaklaşık 200 bin kişi lösemi ve kansere yakalanıyor. Ne yazık ki bu sayı giderek artıyor ve her sene bir şehrimiz haritadan siliniyor. Lösante, bugün kanser hastalıklarında ortalama %20’ler de olan tam tedavi başarısını %100’lere çıkarmayı hedefliyor ve tüm çalışmalar buna göre planlanıyor. Hastane açıldı, şimdi sıra daha büyük tuğlalar koymaya geldi.

Nasıl Bağış Yapabiliriz?

1.) İnternet sitesinden; www.losev.org.tr,
2.) Cep telefonundan; 3406’ya boş veya TUGLA yazılı sms ile 1 tuğla (10 tl),
3.) Bankalardan; Tüm bankalarda Bağış ekranı aracılığı ile Lösev hesabına, (ücret kesilmez)
4.) Yurtdışından Paypal ile; international@losev.org.tr mail adresine,
5.) Cihaz ve oda bağışı; Medikal ve diğer cihazları satın alarak,

Lösev Kent’e Nasıl Gidilir?

Adres: 23 Nisan Caddesi 2705 Sokak İncek / Çankaya / ANKARA

“Bu proje, LÖSEV ailesinin ortak rüyası ve gurur kaynağıdır. Bundan 16 yıl önce çocukların hemen hepsinin kaybedildiği, Türk filmlerinin amansız hastalığı, ailelerin kabusu olan lösemi bugün LÖSEV sayesinde yüzde 92’sinin tedavi edildiği, tüm Türkiye’nin kucakladığı, adeta ‘İyi ki lösemi olmuşum’ bile dedirten bir hastalık olmuştur. Bizim, tek derdimiz var. O da hayatları bizlere emanet edilmiş olan Lösemili ve kanserli çocuklarımızdır. Diliyoruz ki hiçbir çocuğumuz, yetişkinimiz hastalanmasın, ama gerek olursa bizim diyebileceğimiz bir hastanemiz var. Avrupa’nın ilk, Türkiye’nin en donanımlı ‘LÖSEV Onkoloji Kenti ve Hastanesi’ ülkemize hayırlı uğurlu olsun.” LÖSEV Başkanı DR. Üstün Ezer

Lütfen tuğla koymaya devam eder misiniz?

Lösev İletişim:

ADRES: Turgutlu Sokak No: 30
LÖSEV Aktif İletişim : +90 312 447 06 60 – +90 312 666 00 20
Whatsapp Hattı : +90 549 760 10 10
Faks : +90 312 447 68 33
E-Posta : losev@losev.org.tr