Epic Games İki Aşamalı Kimlik Doğrulama Nasıl Aktif Edilir?

Epic Games İki Aşamalı Kimlik Doğrulama Nasıl Aktif Edilir?

Steam’in iddialı rakiplerinden Epic Games, hesaplarımızın güvenliğini arttırmak için bu aralar dağıtacağı ücretsiz oyunlar için iki aşamalı kimlik doğrulama isteyeceğini, iki aşamalı kimlik doğrulama aktif edilmemiş hesapların ise ücretsiz oyunları alamayacağını duyurdu.. Bu nedenle Epic Games hesabı olanların bir an önce hesaplarında iki aşamalı kimlik doğrulamayı aktif etmeleri şart oldu.

Peki İki Aşamalı Kimlik Doğrulamayı Nasıl Açıyoruz? 

Bilgisayarımızda Epic Games Launcher kurulu ise, sol menüden kullanıcı adımıza ve açılır menüden Hesap Yönetimi bağlantısına tıklıyoruz.

Bilgisayarımızda Epic Games Launcher kurulu değil ise, EpicGames.com adresine gidiyor, kullanıcı adımız ve şifremiz ile Epic Games hesabımıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst taraftan kullanıcı adımıza ve açılır menüden Hesap bağlantısına tıklıyoruz.

Her iki yöntemde de karşımıza Kişisel Bilgiler sayfası geliyor.

Kişisel Bilgiler sayfası karşımızda ise sol taraftan Şifre ve Güvenlik bağlantısına tıklıyoruz.

İlgili sayfada önce şifre değiştirme formunu göreceksiniz, sayfada biraz aşağı inince ise İki Aşamalı Kimlik Doğrulamayı göreceksiniz.

İki Aşamalı Kimlik Doğrulama, hesabınıza giriş yaparken sizden bir güvenlik kodu girmenizi ister ve böylece hesabınıza başkalarının izniniz olmadan erişmesini engeller.

İki Aşamalı Kimlik Doğrulama ekranında 3 seçenek mevcut; Doğrulayıcı Uygulaması, Sms Kimlik Doğrulaması ve E-Posta Doğrulaması.

Epic Games İki Aşamalı Kimlik Doğrulama Nasıl Aktif Edilir?

Bu üç seçenekten istediğiniz birini aktif ettiğinizde iki aşamalı kimlik doğrulamayı başarı ile aktif etmiş olacaksınız. Fakat hangisini seçeceğiniz size kalmış. Ben en güvenli seçenek olarak gördüğüm Sms Kimlik Doğrulamasını öneririm ama siz isterseniz diğer iki seçenekten birini de tercih edebilirsiniz.

Hangi seçeneği tercih ediyorsanız, o seçeneğin butonuna tıklıyor, gerekli kurulum aşamasını tamamlıyorsunuz.

Hepsi bu.

Bundan sonra hesabınızda iki aşamalı kimlik doğrulama olacak ve aktif ettiğiniz seçeneğe bağlı olarak hesabınıza giriş yaparken sizden kimliğinizi doğrulamanız için bir kod istenecek. Tıpkı Steam’de, Facebook’da, Twitter’da, Gmail ve birçok büyük web sitesinde olduğu gibi.

Eğer bir gün doğrulamayı iptal etmek isterseniz, aynı yolu izleyerek Şifre ve Güvenlik sayfasına gidecek, aktif ettiğiniz seçeneğin hemen altındaki Devre Dışı Bırak butonuna tıklayacaksınız.

Not: Doğrulayıcı Uygulaması seçeneğini aktif ederseniz telefonunuza Google Authenticator, LastPass Authenticator, Microsoft Authenticator, Authy uygulamalarından birini yüklemeniz gerekir. Sms Kimlik Doğrulama ve E-Posta Doğrulama seçeneklerinde ise ekstra bir uygulama kullanmanız gerekmez.

Konuyla alakalı sorularınızı yorum olarak yazabilirsiniz.