“League of Legends: Wild Rift” Türkiye’de Erişime Açıldı!

"League of Legends: Wild Rift" Türkiye'de Erişime Açıldı!

Tencent, bildiğiniz üzere Çin merkezli bir oyun şirketi. Pubg mobil oyununu o geliştirdi. Yakın zamanda erişime açılan Call of Duty mobile oyununu geliştiriyor. Apex Legends Mobile oyununu geliştiriyor..  Ayrıca League of Legends’ı geliştiren Amerikalı oyun şirketi Riot Games’in de (2015 yılından beri tamamiyle) sahibi.. Ve birde Arena of Valor var.. Tencent Games’in 2016 yılında piyasaya sunduğu mobil MOBA oyunu!

2015 yılında Riot Games’e; “Gel şunun mobil sürümünü yapalım” dedikten sonra red edilince tek başına geliştirdiği mobil moba oyunu..

Sonrasında ne oldu? Riot Games’i satın aldı ve geçmişteki tecrübesine ve planlarına bakarak Lol mobil oyunu LOL: Wild Rift’i geliştirmeye başladı.

Wild Rift, birebir PC sürümüne benziyor. Başlangıçta 40 kahraman olacağı, sonradan diğer kahramanların ekleneceği, ayrıca oyunda PC sürümünde kullanılan Türkçe seslendirmelerin de yer alacağı söyleniyor.

Peki Lol Mobile Ne Zaman Çıkacak?

WİLD RİFT, 10 ARALIK 2020 Saat 13:00’DA ERİŞİME AÇILIYOR! 

Heyecanlı bekleyişte sona geliniyor: League of Legends: Wild Rift bölgesel açık betası başlıyor.

Tüm dünyada çok sevilen League of Legends (LoL) deneyiminin yeni platformlarda da oyunculara sunulabilmesi için pek çok yenilikle, özel olarak geliştirilen League of Legends: Wild Rift, bölgesel olarak sunulacak açık betasıyla oyuncularla buluşuyor.

Riot Games tarafından geliştirilen, mobil cihazlar ve konsollar için tasarlanan Wild Rift, bölgesel açık beta süreciyle 7 Aralık itibariyle Okyanusya, Tayvan ve Vietnam; 10 Aralık itibariyle Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ve Rusya ve CIS bölgelerini kapsayacak şekilde büyüyor.

Wild Rift önümüzdeki aylarda da yeni pazarlara açılmaya hazırlanıyor. Oyun aralık ayında Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa Bölgesi, Okyanusya, Vietnam ve Tayvan’a geliyor. Wild Rift, 2021 İlkbaharın’da da Amerika Kıtası’na açılmayı planlıyor.

Oyunun Türkiye’de erişime açılacağı tam tarih 10 Aralık 2020, saat 13:00. Oyun erişime açıldığında halen beta sürüm olacak fakat beta sürümdeyken bile doğrudan Türkçe seslendirme ile oynama şansımız olacak.

Oyuna Google Play’de bu bağlantıdan, Apple Store’da bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

>> League of Legends Mobile “League of Legends: Wild Rift”