“League of Legends: Wild Rift” Google Play’de İndirmelere Açıldı! (Mı?)

"League of Legends: Wild Rift" Google Play'de İndirmelere Açıldı! (Mı?)

Neredeyse 5-6 aydır bu oyunu bekliyoruz.. League of Legends’ın mobil versiyonu League of Legends: Wild Rift, ha geldi, ha gelecek.. “Ay oldu Mayıs, Legends of Runeterra yayınlandı ama Wild Rift halen ön kayıt aşamasında!” diyorduk ki, bugün bazı Wild Rift ön kayıt kullanıcılarına Google Play üzerinden şu bildirim gitti;

League of Legends: Wild Rift is available! You pre-registered for this app. Tap to install.

"League of Legends: Wild Rift" Google Play'de İndirmelere Açıldı! (Mı?)

Bildirimi alanlar heyecanla Google Play’de LOL Mobile: Wild Rift indirme sayfasına gittiler ve İnstall butonuna bastılar. Ama o da ne?

"League of Legends: Wild Rift" Google Play'de İndirmelere Açıldı! (Mı?)

Oyun inmiyor!

Konuyla alakalı Reddit üzerinde bir sürü başlık açıldı, konu detaylı tartışıldı ve anlaşıldı ki, aslında Riot Games ekibi Google Play üzerinde denemeler yapıyormuş ve bu bildirimlerde o ara yanlışlıkla gitmiş. Belki oyun birkaç güne yayınlanmış olacak ama şuan, “o an” değilmiş. Hatta konuyla alakalı Ben Forbes şu tweeti paylaşmış;

Ben Forbes bu tweetinde diyor ki;

“Oyunu ilerleyen dönemde yayınlamak için test hazırlıkları yapıyoruz, fakat şuan için indirilebilecek bir şey yok. Sabrınız için teşekkürler.”

Yani boşuna sevinmiş, heyecanlanmışız. League of Legends: Wild Rift henüz indirilip oynanamıyor..

GÜNCELLEME 2020! WİLD RİFT, ARALIK AYINDA TÜRKİYE’DE! 

Heyecanlı bekleyişte sona geliniyor: League of Legends: Wild Rift bölgesel açık betası başlıyor.

Tüm dünyada çok sevilen League of Legends (LoL) deneyiminin yeni platformlarda da oyunculara sunulabilmesi için pek çok yenilikle, özel olarak geliştirilen League of Legends: Wild Rift, bölgesel olarak sunulacak açık betasıyla oyuncularla buluşuyor.

Riot Games tarafından geliştirilen, mobil cihazlar ve konsollar için tasarlanan Wild Rift, bölgesel açık beta süreciyle 7 Aralık itibarıyla Okyanusya, Tayvan ve Vietnam; 10 Aralık itibarıyla Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ve Rusya ve CIS bölgelerini kapsayacak şekilde büyüyor.

Wild Rift önümüzdeki aylarda da yeni pazarlara açılmaya hazırlanıyor. Oyun aralık ayında Türkiye’nin de içinde bulunduğu Avrupa Bölgesi, Okyanusya, Vietnam ve Tayvan’a geliyor. Wild Rift, 2021 İlkbaharın’da da Amerika Kıtası’na açılmayı planlıyor.

Konuyla alakalı yeni bir gelişme olursa yada oyun erken erişime açılırsa hem burada, hem diğer yazımda güncelleme yapacağım. Takipte kalın!

>> League of Legends Mobile “League of Legends: Wild Rift”