Epic Games Store Kıyıda Köşede Kalmış Uygun Fiyatlı Oyunları!

Epic Games Store Kıyıda Köşede Kalmış Uygun Fiyatlı Oyunları!

Steam Store’un oyun fiyatlarını dolar kurundan satışa sunma kararı, Türk oyuncuların Epic Games Store’a yönelmesi ile sonuçlandı. Haklı olarak bir çok oyun sever, acaba Epic Games’de dolar fiyatlandırmasına geçer mi korkusu ile bulduğu her oyunu satın almaya çalışıyor. Fakat gördüğüm kadarıyla herkes hep aynı oyunları öneriyorlar. Oysa ki Epic Games Store’un derinliklerinde gözünüzden kaçmış olabilecek uygun fiyatlı güzel oyunlarda var! Hem de bunlarla bir sepet yaparsanız %33 indirim kuponundan da, Epic ödüllerinden de, Nays kart iadelerinden de yararlanabiliyorsunuz!

Epic Games Store’un Derinliklerinden Seçmece Oyunlar!

Epic Games Store, 2018 senesinde duyuruldu ve o günden beri oyun sayısı git gide artıyor.. 2022 senesinde 1500’den fazla oyun olduğu duyurulan mağazada 2023 sonu itibari ile, 3000’e yakın oyunun satışta olduğu tahmin ediliyor.

İşte bu kalabalık ve Epic Games Launcher’ın kullanışsızlığı bir araya gelince, bazı oyunları bulmak gerçekten eziyet olabiliyor. Merak etmeyin! Tüm kataloğu araştırmış biri olarak sizlere harika bir liste sunuyorum! Herkesin önerdiği oyunların dışında, pek bilinmeyen ve gözden kaçanlar!

The Uncertain: Kıyamet sonrası dünyada geçen hikâye odaklı bir macera oyunu. Yeryüzünden silinen insanların yerine robotlar geçti. Dışlanmış insanlardan biri olan Emily ile birlikte robotların hüküm sürdüğü bir dünyada hayatta kalman gerekiyor. Oyunun indirimli satış fiyatı 1,70 TL.

https://store.epicgames.com/tr/p/the-uncertain-light-at-the-end

The Uncertain – Last Quite Day: Kıyamet sonrası dünyada geçen hikâye odaklı bir macera oyunu. Bu dünyayı, uzun zaman önce yıkıcı savaşlarda nesli tükenen insan ırkı hakkında çok meraklı olan mühendislik robotu RT-217NP’nin bakış açısından göreceksin. Oyunun indirimli satış fiyatı 1,70 TL.

https://store.epicgames.com/tr/p/the-uncertain-last-quiet-day

Jurassic World Evolution: Muertes takımadalarının efsanevi adalarındaki operasyonda sorumluluğu üstlen ve dinozorların mucizesini, görkemini ve tehlikesini canlandır. Hayatın bir şekilde yolunu bulduğu belirsiz bir dünyada Bilim, Eğlence ya da Güvenlik çıkarlarına göre inşa et. Harika bir strateji oyunu ve indirimli satış fiyatı 34,20 TL.

https://store.epicgames.com/tr/p/jurassic-world-evolution

The Surge: Dünyayı kurtaran mega kuruluş CREO’ya hoş geldin! İşteki ilk gününde başına gelen felaket seni baygın bırakıyor… uyandığında kendini ağır bir egzoiskelet ile donatılmış hâlde, binanın yerle bir olmuş bir kısmında buluyorsun. Robotlar delirmiş, çılgın yapay iş arkadaşları ve sinsi Yapay Zekâ seni öldürmek istiyor.  Oyunun indirimli satış fiyatı 11,70 TL. Aynı oyunun devam oyunu The Surge 2 ise 33,80 TL.

https://store.epicgames.com/tr/p/the-surge
https://store.epicgames.com/tr/p/the-surge-2-e7df70

Overpass: Steam’de 15 dolar fiyatla satılan offroad oyunu. Tanınmış markalardan buggy ve quadların direksiyonunda teknik olarak son derece zor, ekstrem off-road parkurlarda moloz inişlere, dik yokuşlara ve türlü engellere meydan oku. En iyi yolu bulup, aracını ustaca kullanarak finiş çizgisine ulaşmaya çalış. Oyunun indirimli satış fiyatı 17,25 TL. Oyunun yeni versiyonu Overpass 2 ise ne yazık ki 544 TL.

https://store.epicgames.com/tr/p/overpass
https://store.epicgames.com/tr/p/overpass-2

Patron: Hayatta kalma ve şehir kurma öğelerini benzersiz sosyal dinamiklerle birleştirmiş bir oyun. Kaynakları toplayın ve üretin, yeni kurulmuş köyünüzü refaha ermiş bir şehir haline getirirken, karmaşık sosyal gerilimlerin üstesinden gelin. Oyunun Steam satış fiyatı 20 dolar, Epic Games satış fiyatı ise 8,25 TL. Ayrıca oyunda Türkçe metin desteği mevcut.

https://store.epicgames.com/tr/p/patron-4ab1c1

Werewolf: Öfkesine yenik düşüp kontrolünü kaybettikten sonra kendini sürgüne mahkum eden Cahal adında güçlü bir Garou olarak oynuyorsun. Her üç formunun getirdiği güç ve yetenekleri ustaca kullanarak Gaia’ya yönelen tehdide karşı savaş. Biraz Max Payne, biraz Devil May Cry. Gerektiğinde kurt adama dönüşebilen bir karakterle aksiyonu tavan yaptırıyoruz. Oyunun Steam fiyatı 15 dolar iken, Epic Games indirimli fiyatı 34,50 TL. (Oyunun geliştiricisinin Cyanide Studio olmasına dikkat edin!)

https://store.epicgames.com/tr/p/werewolf-the-apocalypse-earthblood

Soma: Amnesia’nın yaratıcısı Frictional Games’den bir bilim-kurgu korku oyunu: The Dark Descent. Kimlik, bilinç ve insan olmanın ne anlama geldiği ile ilgili rahatsız edici bir hikaye. Oyunun Steam satış fiyatı 30 dolar, Epic Games fiyatı 9,80 TL.

https://store.epicgames.com/tr/p/soma

İndustria: Soğuk Savaş’ın bitiminden kısa bir süre önce seni Doğu Berlin’den paralel bir gerçekliğe götüren birinci şahıs bir nişancı oyunu. Kayıp bir iş arkadaşını ararken gizemli bir paralel boyutta karanlık bir geçmişin sır perdesini aralıyorsun. Oyun ortamına bakarsanız Half Life’dan epeyce esinlenildiğini sizlerde fark edeceksiniz. Oyunun indirimli satış fiyatı ise 19,80 TL. Oynama süresi ise 4-5 saat civarı.

https://store.epicgames.com/tr/p/industria

Relicta: Chandra Üssü’nün sırlarını açığa çıkarmak için manyetizma ile yer çekimini yaratıcı bir şekilde bir araya getirmen gereken birinci şahıs, fizik temelli bir bulmaca oyunu. QUBE oyununu severek bitirdiyseniz bu oyunu da sevebilirsiniz. Oyunun indirimli satış fiyatı 3,10 TL.

https://store.epicgames.com/tr/p/relicta

Timothy vs the Aliens: Özgürce keşfedilebilecek büyük bir şehirde bulmacalar ve bolca aksiyonu bir araya getiren, değişik karakterler, hikayeler ve maceralarla dolu siyah beyaz bir açık dünya oyunu. Oyunun indirimli satış fiyatı 23 TL.

https://store.epicgames.com/tr/p/timothy-vs-the-aliens-2f5b36

Siege Survival: Gloria Victis: Bir orta çağ şehri kuşatma altında ve şehrin düşmesini engelleyen yegâne şey bir avuç sivil. Hayatta kalma, strateji ve kaynak yönetimini karıştırarak istilacılara karşı duran birlikleri desteklemek için kampını kur, ikmal üret ve işgal edilmiş şehri yağmala. Oyunun Türkçe metin desteği mevcut. Oyunun indirimli satış fiyatı 12 TL. Oyunda Türkçe metin desteği de mevcut.

https://store.epicgames.com/tr/p/siege-survival-gloria-victis

Sherlock Holmes – The Devil’s Daughter: Dahi bir detektif olarak, sizi çarpıcı gerçeğe götürecek entrika ağını çözerken Londra’nın ve insanoğlunun karanlık köşelerindeki kötülüğün izini sürün. Oyunun indirimli satış fiyatı 22,35 TL. Steam satış fiyatı ise 18 dolar.

https://store.epicgames.com/tr/p/sherlock-holmes-the-devils-daughter

Brothers A Tale of Two Sons: Başarılı İsveçli film yönetmeni Josef Fares ve üst düzey geliştirici Starbreeze Studios’un eseri olan destansı yolculukta iki kardeşe rehber ol. Bu yolculuğu hiç unutamayacaksın. Oyunun indirimli satış fiyatı 9,80 TL, oynama süresi 4 saat ve tek kişiyle oynanmaz diyorlar ama ben oynadım, oynanıyor.

https://store.epicgames.com/tr/p/brothers-a-tale-of-two-sons

Forklift 2024: Fiyatı biraz pahalı olsa da grafikleri ile gayet başarılı ve yeni bir oyun. Oyunun Steam üstünde henüz satışı yok. Eğer birkaç oyun daha ekleyip sepeti 200 TL’ye tamamlarsanız %33 indirim kuponundan yaralanabilirsiniz. Oyunun indirimsiz satış fiyatı 115 TL.

https://store.epicgames.com/tr/p/forklift-2024-the-simulation-eb32c5

Hepimizin bildiği fakat unutulan oyunlar! Yukarıdaki listeye eklemek istemediğim fakat yeni yıl indirimleri boyunca unutabileceğiniz bazı oyun isimleri ise; Star Wars serisi, Tomb Raider serisi, Battlefield serisi, Far Cry serisi, Crysis serisi, Dishonored serisi, BioShock serisi, Amnesia serisi, Quake serisi, Metro serisi, Assassin’s Creed serisi, Prince of Persia serisi ve WRC yarış serisi.. İlgili oyunları mağazada aratıp kütüphanenizde olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.