Epic Games’de Oyun İadesi Nasıl Yapılır? ve Param Ne Zaman Gelir?

Epic Games'de Oyun İadesi Nasıl Yapılır? ve Param Ne Zaman Gelir?

Steam’in ezeli rakibi Epic Games Store’un gelenekselleşen yeni yıl indirimleri başladı. Tabi bu indirimler, Steam’in dolar kuruna geçişinden sonra bizim için daha büyük önem arz etmeye başladı. Çünkü Epic Games şuan için uygun fiyatla oyun satın alabileceğimiz yasal son kalelerden birisi. Epic Games’in de 2024 itibari ile dolar kuruna geçmesi, bizler için korsan oyunculuğa dönüşün başlangıcı olabilir. Bu yüzden herkes ne alabilirse almaya çalışıyor. Tabi arada yanlış kararlar verip yanlış oyunlar veya Steam’de zaten sahip olduğumuz oyunları satın aldığımız olabiliyor. Peki böyle bir durumda oyun iadesini nasıl yapıyoruz?

>> Steam Store’da Oyun İadesi Yapmak!

Epic Games Store’dan Hızlıca Oyun İadesi!

Epic Games Store launcher’ın arayüzü gerçekten kötü olabilir fakat iade işlemlerinde gerçekten pratik ve güvenilirler. Öncelikle ilgili oyunu satın aldıktan sonra en az 2 saat oynamış olmanız gerekiyor ve oyunu satın almanızın üstünden en fazla 14 gün geçmiş olmalı. Yani oyunu satın alıp 2 saatten fazla oynadıysanız veya satın alım üstünden 15 gün geçtiyse oyunu iade edemiyorsunuz.

İlgili koşullarda sorun yoksa, hemen şunu yapıyorsunuz;

Epic Games Launcher‘da sağ üst tarafta profil simgesine tıklıyor, oradan da Hesap bağlantısına tıklıyorsunuz.

Doğrudan web tarayıcınızda şuu sayfa açılıyor;

https://www.epicgames.com/account/personal?lang=tr

Hesap ayarları sayfasında sol menüden İşlemler bağlantısına tıklıyorsunuz. Karşınıza son satım alımlarınız geliyor.

Son satım alımlardan iade etmek istediğiniz oyunu buluyor, oyunun adına tıklıyorsunuz. Hemen şöyle bir liste açılıyor ve eğer bu listede oyunun adının solunda tik koyabileceğiniz bir kutucuk görüyorsanız! evet bu oyunu iade edebiliyorsunuz.

Hangi tür ürünleri iade edebilirim?

Epic Games Store aracılığıyla satın aldığın oyun ve ürünler genellikle iade edilebilir. Bu ürünler “iade edilebilir” olarak işaretlenmiştir. Eğer bir oyun veya ürün “iade edilemez” olarak işaretlenmişse, o zaman o ürün iade için uygun değildir.

Sanal para birimi veya diğer kullanılabilir türden öğeler “iade edilemez” olarak işaretlenir ve iade için uygun değildir. Ayrıca, çoğu uygulama içi satın alımlar iade edilemez. Epic, Epic Games Store dışarısında yapılan satın alımlar için iade sağlayamaz.

“Kendi kendine iade edilebilir” olarak işaretlenen satın alımlar için öğeyi çevrimiçi olarak kendin iade edebilirsin.

Tabi ki oyunun adının yanındaki kutucuğu tikliyor, sağ tarafta yer alan İade Talep Et yazan bağlantıya tıklıyorsunuz.

Epic Games'de Oyun İadesi Nasıl Yapılır? ve Param Ne Zaman Gelir?

Sebebini soran bir onay ekranı geliyor, burada bir sebep seçip iade talebini onaylıyorsunuz.

Epic Games'de Oyun İadesi Nasıl Yapılır? ve Param Ne Zaman Gelir?

Bu işlemden sonra iade talebiniz için bir engel yoksa, satın alım sayfasında en üstte bir adet iade bildirimi beliriyor. Ayrıca iade işlemine ait bir mail alıyorsunuz.

Epic Games'de Oyun İadesi Nasıl Yapılır? ve Param Ne Zaman Gelir?

Yani bundan sonra oyunun iadesinin tamamlanmasını, paranızın ödeme yönteminizle aynı şekilde size yansıtılmasını bekliyorsunuz.

Diyelim Epic ödül bakiyesi ile ödeme yaptıysanız, paranız hemen bakiyenize ekleniyor.

Diyelim ki banka kartı ile ödeme yaptıysanız, paranız 1 hafta içerisinde ilgili banka kartınıza iade ediliyor.

Paranız 1 hafta geçmesine rağmen iade edilmediyse, önce ilgili banka ile iletişime geçiyorsunuz, bankanız sorunun onlardan kaynaklanmadığını söylüyorlarsa aşağıdaki bağlantıdan Epic Games destek ekibine Türkçe bir şekilde sorunu yazıyorsunuz.

https://www.epicgames.com/help/tr/contact-us