Epic Games’den Gönderilen E-Postalar (Mailler) Gelmiyor Mu? İşte Sebebi!

Epic Games'den Gönderilen E-Postalar (Mailler) Gelmiyor Mu? İşte Sebebi!

2018 senesinden beri, yani Epic Games Store açıldığından beri Epic Games hesabı kullanıyorum ve o zamandan beri hesabımda hiç bir değişiklik yapmadım, şifremi unutmadım, şifremi sıfırlamadım, yani bu nedenle olsa gerek bugüne kadar hiç dikkatimi çekmedi; Meğer Epic Games’den gönderilen mailleri alamıyormuşum! Bunu tam da dün şifre sıfırlamayı denediğimde fark ettim..

Önce aklıma Epic Games sunucularında erişim sorunu olduğu fikri geldi. Şuradan kontrol ettim, sorun yok..

Sonra e-posta servis sağlayıcımın Epic Games gönderilerini spam’a atıp atmadığı veya engellemiş olabileceği fikri geldi. Yine sorun yok.

Ama bir sorun olmalıydı!

Mevcut cihazlarımda tek tek Epic Games store’u kontrol ettim, bir tanesinde otomatik oturumun açık olduğunu görüp hızlıca hesabımda kayıtlı mail adresine baktım! Web sitemde iletişim için kullandığım; admin[at]lordiz.com

Benim için normal fakat Epic Games için normal değilmiş!

Hemen bu bağlantıdan Epic Games Store destek talebi başlatarak sorunu anlatıp sebebini öğrenmek istediğimi ilettim. (Bildiğiniz Türkçe yazdım, Türkçe cevap aldım. Yani sorununuz varsa İngilizce kasmanıza gerek yok.)

Yaklaşık 7-8 saat sonra aradığım cevabı buldum;

Merhabalar,

E-posta adresinizde ki ”admin” kelimesi e-posta almanızı engelliyor daha fazla bilgi için bu linke göz atabilirsiniz. Sorunun çözümü adına e-posta değişikli uygulayabiliriz.

E-posta değişikliğini istiyorsanız, lütfen bu bilete cevap vererek dilediğiniz e-posta adresini bizimle paylaşın.

Geri dönüşünü bekliyorum,
Senius

“admin” Epic Games için yasaklı kelimeymiş. Hatta sadece admin değil, aşağıdaki kelimelerde mail adreslerinde yasaklıymış.

Epic Games içerisinde; abuse, noc, security, postmaster, hostmaster, usenet, news, webmaster, www, uucp, ftp, administrator, admin, admins, all, customercare, dns, mailer-daemon, mdaemon, nofrigginspam, operations, postmaster, root, spam, spamabuse, spambox, spamcop, spamtrap, support, sverige, system_admin kelimeleri geçen mail adresleri görmek istemiyor. [Bknz]

Eğer Epic Games’e üye olurken yukarıdaki kelimelerin geçtiği bir mail adresi kullandıysanız, neden e-posta alamadığınızı şimdi öğrenmiş bulunuyorsunuz.

Sizde aynı durumu yaşıyorsanız, hemen Epic Games üstünden bir destek talebi başlatıyor, e-posta değişikliği rica ediyorsunuz.

Yok, sizin e-posta adresinizde bu kelimelerden biri olmadığı halde e-postaları alamıyorsanız, o zaman hesabınızda kayıtlı mail adresinin servis durumunu, servis sağlayıcısını, aktif posta alıp almadığını, postaların spam klasörüne gidip gitmediğini, @epicgames.com mail adresinin sizde engelli olup olmadığını araştırmaya başlıyorsunuz.