Facebook Beğen Kutusu, Sayfa Kartları ve Araçları

Facebook Beğen Kutusu, Sayfa Kartları ve Araçları

Facebook’da pek bilinmeyen ve kullanılmayan ama kullansanız seveceğiniz bileşenler nasıl? hangi bağlantıdan oluşturulur? gelin öğrenelim.. Eğer yardım isterseniz yazı altından yorum ile yazın cevaplamaya çalışırım..

Profil ve Sayfa Kartı:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/

Profil kartı profil veya sayfanızın avatarını kullanarak sitelerde, bloglarda tanıtım yapmanıza yarar. Bu kartı isterseniz dikey isterseniz yatay düzenleyebilir ve içeriğe mail adresiniz web siteniz profil resminiz vb bilgileride ekleyebilirsiniz.. Eğer sadece imaj olarak düzenlerseniz facebook hesabınıza link veren bir resim olarak kullanabilirsiniz..

Eğer Profil kartını blog sayfanızda veya web sitenizde kullanacaksanız blog için badget linkinden profil kartını oluşturun ve altta çıkan kodu sayfanıza ekleyin..

Sayfa Beğen Kutusu:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin

Sayfa beğen kutusu sayfanıza izleyici toplamaya ve sayfanızı sitenize, blogunuza gelenlere beğendirmeye yarar. Sayfanızın id numarasını alıp ekleyerek kendi beğen kutunuzu oluşturabilir ve sonra oluşturduğunuz kodu blog veya sitenizde html destekli bir yere ekleyebilirsiniz..

Sayfa Beğen & Gönder Butonu:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/like-button

Sayfa beğen ve gönder butonu, sayfa beğen kutusu gibi büyük değildir sadece bir butondan oluşur ve sayfanızı daha önce beğenenler değil yazınızı beğenenlerin profilleri görünür ve beğendikleri yazı profillerinde çıkar..

Sadece Gönder Butonu:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/send-button

Bir önce bahsettiğimiz aracın sadece gönder butonu olan versiyonudur, sayfanıza eklediğinizde içeriği facebook’daki arkadaş yada gruplarınıza göndermenizi sağlar.

Facebook Yorum Aracı:

https://developers.facebook.com/docs/plugins/comments

Sitenize entegre ettiğinizde facebook kullanıcılarının facebook hesapları ile oturum açıp sitenize yorum bırakmasını sağlar ancak yorumlar facebook üzerine kayıt edilir.