Facebook Profil Adı, Sayfa İsmi, Profil Kullanıcı Adı ve Sayfa URL’sini Değiştirme

Facebook Profil Adı, Sayfa İsmi, Profil Kullanıcı Adı ve Sayfa URL'sini Değiştirme

Eskiden Facebook sayfalarında isim değiştirmek için sayfa beğeni sayısının 100 kişi altı olması gerekiyordu, yakın zamanda bu kural kaldırıldı ve artık sayfa beğeni sayısına bakılmaksızın sayfa ismi değiştirilebiliyor. Fakat sayfa ismi değişikliğini talep olarak iletiyoruz ve Facebook onayından sonra değişiklik gerçekleştiriliyor. Yani yeni sayfa adı, Facebook kurallarına uymuyorsa sayfa adınız eskisi gibi kalıyor, tekrardan kurallara uyan bir isim talep etmeniz gerekiyor.

Nasıl Yapıyoruz?

1.) Facebook profilimizde adımızı yada kullanıcı adımızı değiştirmek istiyorsak;

Facebook.com üzerinde hesabımıza giriş yapıyor, Ayarlar sayfasına gidiyor, Genel Hesap Ayarları sayfasından profil adımızı yada kullanıcı adımızı değiştiriyoruz.

https://www.facebook.com/settings

 

2.) Facebook sayfamızda sayfa adını yada sayfa url’sini değiştirmek istiyorsak;

Facebook.com üzerinde hesabımıza giriş yapıyor, sayfamıza gidiyor, sol menüden Sayfa Bilgilerini Düzenle bağlantısına tıklayıp, karşımıza açılan sayfa bilgileri sayfasından da sayfa ismi yada sayfa url’sini değiştiriyoruz.

https://www.facebook.com/pages/?category=your_pages&ref=bookmarks

 

Sayfa adınızı tamamen değiştirmiyorsanız yani konu değişikliği, yanıltma vb bir durum yoksa 1-2 dakika içerisinde sayfa adınız değiştiriliyor ve sizede bir bildirim mesajı geliyor.

Facebook Profil Adı, Sayfa İsmi, Profil Kullanıcı Adı ve Sayfa URL'sini Değiştirme

Denemelerimden birinde, tamamen farklı bir isim değişikliği sorunsuz gerçekleşmişti ancak bir diğerinde Facebook sorun çıkardı. Çünkü ilk denememdeki sayfanın eski adı kullanılan site url’si ile tamamen alakasızdı. Değişiklik ile sayfa adını url ile aynı yapmış olduk. İkinci denememde ise url ile alakalı sayfa adını farklı bir isme çevirmek istedim, talebim 3 kez red edildi ve en sonunda eski isme ekleme yaparak orta yolu bulduk.

Sorularınız olursa konu altından gönderebilirsiniz.