LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Facebook Sayfa İsmi Değiştirme - internet-siteleri

Eskiden Facebook sayfalarında isim değiştirmek için sayfa beğeni sayısının 100 kişi altı olması gerekiyordu, yakın zamanda bu kural kaldırıldı ve artık sayfa beğeni sayısına bakılmaksızın sayfa ismi değiştirilebiliyor. Fakat sayfa ismi değişikliğini talep olarak iletiyoruz ve Facebook onayından sonra değişiklik gerçekleştiriliyor. Yani yeni sayfa adı, Facebook kurallarına uymuyorsa sayfa adınız eskisi gibi kalıyor, tekrardan kurallara uyan bir isim talep etmeniz gerekiyor.

Nasıl Yapıyoruz?

1.) Facebook sayfamıza gidip Hakkında sekmesine geçiyoruz.

Facebook Sayfa İsmi Değiştirme - internet-siteleri

2.) Sayfa adının üzerine imleç ile geliyoruz ve sağ tarafta beliren Düzenle butonu ile değişim formunu açıyoruz. Eski adı ister silin, ister ekleme yapın, ardından değişiklikleri kaydet butonu ile talebi gönderin.

Facebook Sayfa İsmi Değiştirme - internet-siteleri

3.) Sayfa adınızı tamamen değiştirmiyorsanız yani konu değişikliği, yanıltma vb bir durum yoksa 1-2 dakika içerisinde sayfa adınız değiştiriliyor ve sizede bir bildirim mesajı geliyor.

Facebook Sayfa İsmi Değiştirme - internet-siteleri

Denemelerimden birinde, tamamen farklı bir isim değişikliği sorunsuz gerçekleşmişti ancak bir diğerinde Facebook sorun çıkardı. Çünkü ilk denememdeki sayfanın eski adı kullanılan site url’si ile tamamen alakasızdı. Değişiklik ile sayfa adını url ile aynı yapmış olduk. İkinci denememde ise url ile alakalı sayfa adını farklı bir isme çevirmek istedim, talebim 3 kez red edildi ve en sonunda eski isme ekleme yaparak orta yolu bulduk.

Sorularınız olursa konu altından gönderebilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 16 Ağustos 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


    murat 10 Haziran 2017, 09:05

    Ya sayfa ismi değiştirmek istiyorum sonra değişmedi diyor

    Lordiz 10 Haziran 2017, 14:05

    @Harun Çağıl; Sayfa düzenlemeye tam yetkili değilseniz sayfa adını değiştiremezsiniz. Bunun haricinde sayfada hakkımda kısmına gelince Düzenle butonuna basarak rahatlıkla isim değiştirebilirsiniz.

    @murat; Facebook’un kriterlerine, kurallarına uymayan bir isim seçerseniz değişim talebi red edilir.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019