Filbox Platformuna Yeni Kanallar Ekleniyor [Filbox Kapandı]

filbox dizi film belgesel - Filbox Platformuna Yeni Kanallar Ekleniyor [Filbox Kapandı]

Üç sene önce Filbox platformu için şurada detaylı bir yazı yayınlamıştım ve o zamandan beri Filbox’un aktif üyesiyim. Doğal olarak her gelişmeyi yakından takip etmeye ve sizlere aktarmaya çalışıyorum. Üyeliğimin 3., Filbox’un 4. senesindeyiz ve her sene yaptıkları gibi bu senede bazı değişiklikler, yenilikler yapıyorlar. Peki neler oluyor? 

>> Filbox ve Sinema TV’ler Satıldı Mı? Filbox Kapanacak Mı?

Güncelleme: Filbox kapanıyor! Filbox’un kapanacağı, Filbox müşteri hizmetlerinden gelen şu sms ile ilan edildi;

Filbox Uydu Platform hizmeti 27.11.2018 tarihi itibariyle sona erecektir.Filbox üyeliğiniz devam ediyorsa, tarafınızdan tahsil edilmiş olan içerik ücretinizin kullanmadığınız kısmı size iade edilecektir. Filbox cihazının mülkiyeti size ait olup iade alınmamaktadır. İçerik ücret iadesi için aşağıdaki formda istenen bilgileri doldurmanızı rica ederiz.

Öncelikle Dizi tv yayından kalkıyor. Yerine Sinema Komedi kanalı geliyor. Artık tüm komediler bu kanalda olacak.

Ayrıca RTL kanalınında platformdan çıkarılacağı söyleniyor. Yerine ise Sinema Yerli kanalı gelebilir. Sinema Yerli’de tahmin edeceğiniz gibi Türk filmleri yayınlayabilir. Ancak bu bilgi kesin değil.

Yeni kanallar, 24 Şubat 2018 itibari ile mevcut frekanslardan yayına başlayacaklar. Filbox dijital platform frekanslarını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

11775 Dikey/V 27500
11802 Dikey/V 17500

Peki Dizi tv’ye ne olacak?

Dizi tv’ye ne olacağını bilemiyorum. Yani kanalın isim hakkını sattılar mı? Satacaklar mı? Böyle bir isim feda edilemez ve illa ki bir planları vardır. Ancak bildiğim birşey var, Dizi tv’deki tutulan diziler Sinema kanallarına paylaştırılacak. Yani Sinema kanallarında artık Britannia benzeri daha fazla dizi olacak.

Yine belirteyim, değişimin iki tv kanalı ile sınırlı kalacağını düşünüyorum. Çünkü daha öncesinde de Filbox platformuna bu şekilde bir iki kanal eklenmiş, gelen kanalların yerine eski bir iki kanal platformdan çıkarılmıştı.

Örneğin Sinema Tv Aşk gitmiş, yerine Dizi Tv gelmişti.

Değişim, 14 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Yani ne olacaksa bu gece 00:00’dan sonra olacak. Sonrasında değişimin detaylarını bu yazımda paylaşacağım. Sonuçta her evde bir Filbox yok.

Filbox’la tanışmayanlar ve merak edenler eski yazılarıma göz atabilirler.

>> Filbox Dijital Platform İncelemesi ve Merak Edilenler
>> Filbox Hemen Nedir? Nasıldır? Para Vermeye Değer mi?

– Reklamlar –

adbanner