GamePlus Batmamak için Aylık Oyun Kotası Getiriyor!

GamePlus Batmamak için Aylık Oyun Kotası Getiriyor!

Nvidia Geforce Now’un resmi Türkiye servis sağlayıcısı olan Game Plus, son zamanlarda yaptığı zamlar yetmeyince mevcut abonelerin daha az oyun oynamalarını sağlayacak gizli bir zam sistemine geçiş yapmaya karar verdi. 28 Mart itibari ile hayata geçirilecek olan yeni sistem, tıpkı Türk Telekom’un bizi yıllardır akk ile sınırlaması gibi mevcut aboneleri aylık 200 saat ile sınırlandıracak.

Böylece Gameplus üstünden Geforce Now aboneliği alanlar 1 ay boyunca istedikleri kadar değil, her gün 6 saat oyun oynayabilecekler.

Aylık 200 saat oynama süresi aşıldığında ise muhtemelen aktif abonelik pasif hale getirilecek veya belli bir ücret karşılığında ek oyun saati satın alınabilecek.

Peki bu sistem hayata geçince ne olacak?

Belki 1 sene, belki daha kısa bir sürede çoğu oyun sever Geforce Now abonesi üyeliklerini iptal edecek ve bu alanda kazanç sağlayamayan GamePlus, servis sağlayıcılığı bırakarak Nvidia Geforce Now’un Türkiye’den çıkmasına sebep olacak.

GÜNCEL BİLGİ: Oyunculardan yoğun tepkiler alan GamePlus, yeni bir duyuru yayınlayarak kullanım kotası fikrinden vaz geçtiğini bildirdi. Fakat bu yazımdan birkaç ay sonra GamePlus paketlerine sağlam bir zam uygulandı. Güncel fiyatlara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Konuya dair resmi GamePlus duyurusunu hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Değerli Üyemiz,

NVIDIA GeForce NOW powered by GAME+ servisi belirli kapasiteye sahip sunucular üzerinde hizmet veren bir bulut oyun hizmetidir. Servisin kapasite yeterliliği; kullanıcı sayısı ve her bir kullanıcının servisi kullanım oranına göre değişkenlik göstermektedir.

Son dönemde GAMEPLUS’a kayıtlı bazı Premium hesapların oyun deneyimini ve servis kapasitesini kötü yönde etkileyen sonuçları olan; amacı dışında uygunsuz kullanımları olduğunu tespit ettik. Ne yazık ki; bu tür kullanımlar Premium kullanıcılarımızın oyun deneyimini negatif yönde etkilemektedir.

Bu tür amacı dışında kullanımların önüne geçmek, servisimizi her kullanıcımız tarafından eşit şekilde erişilebilir kılmak ve servis kalitemizi üst seviyede tutmak amacıyla 28 Mart 2023 tarihi itibarıyla 1 Aylık, 3 Aylık ve 6 Aylık Premium paketlerimiz aylık 200 saat oyun oynama süresi ile satışa sunulacaktır.
1 Aylık Premium üyeliğiniz boyunca ayda 200 saat toplam kullanıma kadar kesintisiz oyun deneyimine devam edebilirsiniz. 3 ve 6 Aylık Premium üyeliklerinizde her ay sonunda 200 saat kullanım hakkı yenilenecektir. Paketinize dair kullanım detaylarını gameplus.com.tr/profilim sayfasından takip edebilirsiniz.

28 Mart 2023’den itibaren 1 aylık, 3 Aylık ve 6 Aylık paketlerimiz aylık tekrarlanan 200 saatlik kullanım süreleri ile satışa sunulacaktır. 28 Mart 2023’den önce başlayan 1 Aylık ve 3 Aylık Premium üyelikler ise bir sonraki yenilene döneminden itibaren aylık 200 saat oynama süresi ile yenilenecektir.

GAME+ Ekibi