Garfield Animasyon Filmi “The Garfield Movie” Mayıs 2024 Sinemalarda!

Garfield Animasyon Filmi "The Garfield Movie" Mayıs 2024 Sinemalarda!

Afacan sarman Garfield’ın bebekliğini, Jon ile nasıl tanıştığını ve bu yuvaya nasıl çöktüğünü hiç merak ettiniz mi? Columbia Pictures ve Alcon Entertainment imzalı animasyon film The Garfield Movie, 2024 yazında sinemalara geliyor! Film için yayınlanan ilk fragman ve filmin özet konusu ise hemen aşağıda!.

The Garfield Movie Fragmanı!

Paul A. Kaplan, Mark Torgove ve David Reynolds’un senaryosunu yazdığı, Mark Dindal’ın yönetmenliği üstlendiği The Garfield Movie’de Garfield’ı Chris Pratt seslendirirken, Garfield’ın birden çıkıp gelen babası Vic’i Samuel L. Jackson seslendiriliyor.

Ülkemizde ise Garfield’ı yine Okan Bayülgen’in seslendireceğine kesin gözüyle bakılırken, babası Vic’i kimin seslendireceği merak konusu!

Keşke sevgili Sezai Aydın halen aramızda olsaydı, muhtemelen Vic’i o seslendirirdi. Fakat kendisi 2021 senesinde aramızdan ayrıldı.

Filmin Konusu

Lazanyayı sever ev kedisi Garfield ile Jon ilk defa bir kafede karşılaşırlar. Garfield o zamanlar daha çok küçüktür ve sonrasında Jon’un evine yerleşir. Aradan zamanlar geçer ve Garfield, uzun süredir kayıp olan babası Vic ile beklenmedik bir buluşma yaşar. Bu buluşma, Garfield ve köpek arkadaşı Odie’yi, yüksek riskli bir soyguna katılmak zorunda bırakacaktır.

Film, 24 Mayıs 2024’de sinemalarda gösterime girecek.

Geçmiş Garfield Filmleri

2004 senesinde yayınlanan Garfield The Movie, yayınlanan ilk Garfield filmidir. Film 11 Haziran 2004’te gösterime girmiştir. Konusu Odie’yi hayvan şovundan kurtarmaktır. Garfield’ı filmde Bill Murray seslendirir. Türkiye’de ise Garfield Okan Bayülgen tarafından seslendirilir.

Garfield’ın 2. filmi olan Garfield: A Tail of Two Kitties, 2006 yılında yayınlamıştır ve 2004 senesinde yayınlanan filmin devam filmidir. Ne yazık ki bu filmde ilki gibi beğenilmemiş, izleyici ve eleştirmenlerden düşük puan almıştır.

Sonrasında ise sıra ile; 2007 senesinde Garfield’ın ilk animasyon filmi Garfield Gets Real, 2008 senesinde Garfield’s Fun Fest, 2009 senesinde ise Garfield’s Pet Force yayınlanmıştır.

Garfield Türkçe Seslendirme Kadrosu

Ülkemizde eski Garfield filmlerini kimlerin seslendirdiğine bakarsak yeni filmi de yine benzer isimlerin seslendireceğini söyleyebiliriz.

Jon (Garfield’ın sahibi): Orijinal seslendiren Breckin Meyer. Türkçe seslendiren Levent Sülün
Liz (Jon’un sevgilisi): Orijinal seslendiren Jennifer Love Hewitt. Türkçe seslendiren Zeynep Önen
Garfield: Orijinali Bill Murray, son film Chris Pratt. Türkçe seslendiren Okan Bayülgen
Arlene (Garfield’in sevgilisi): Orijinal seslendiren Debra Messing. Türkçe seslendiren Birtanem Coşkun Candaner
Odie: Sadece havladığı için seslendirme yapılmıyor-du. Yeni filmde eğer Odie dile gelirse, muhtemelen onu da birileri seslendirecek.
2023 senesinde yayınlanan Süper Mario Kardeşler animasyon filminde de Mario karakterini seslendiren Chris Pratt, bu filmde de Garfield’ı seslendiriyor ve şuan dünyanın her yerinde film severler Chris Pratt’ın yanlış seçim olduğunu dile getiriyorlar. Neyse ki bizler filmi Türkçe dublajlı izlediğimizden, bu konu bizi ilgilendirmiyor. Tabi Garfield’ın sesi Okan Bayülgen yerine olmadık bir sese teslim edilmez ise!..
Fiilme dair yeni bir haber, gelişme olursa yazımda güncelleme yapacağım.