Geleceğe Dönüş Bilgisayar Oyunu ile Geri Döndü

Geleceğe Dönüş Bilgisayar Oyunu ile Geri Döndü

Bundan seneler önce (yıl 1985), o zamanlar henüz adı duyulmamış, şöhret yapmamış bir film çekiliyor.. Amerikan yapımı ve adı Back To The Future, yani bizim bildiğimiz Türkçe haliyle “Geleceğe Dönüş”.. O zamanın teknolojisi ile hepimizi büyüleyen ve aradan geçen senelere rağmen hala severek izlediğimiz film oyunu ile geri dönüyor..

>> “Geleceğe Dönüş” Benzeri Bilim Kurgu Dizisi “Timeless”

Geleceğe Dönüş filmi, bildiğiniz gibi üç seri olarak çekildi, son seri 1990 yılında çekildi ve bütçesinin 6 katı hasılat yaparak seri sonlandırıldı.

Aslında dördüncü filmin çekilmesi yönünde çalışmalar oldu ama yapımcılar buna pek yanaşmadılar. Bundan kısa süre önce konuyla ilgili bir yazı yazmıştım zaten.

>> Geleceğe Dönüş 4 Çekilecek Mi?

Biz filmin dördüncü serisini beklerken, Geleceğe Dönüş oyun olarak geri döndü.

Geleceğe Dönüş Bilgisayar Oyunu ile Geri Döndü

Oyun, grafikler açısından orta halli. Karakterler gerçek serideki oyunculara çok benzemiş. Oyunda karakterlerimiz filmi yaşarken bizlerde Marty karakterini yönetiyoruz. Oyunun adına baktığımızda Episode 1 yazmasından şunu anlıyoruz daha önce duyurulduğu gibi oyun seri halinde piyasaya sürülecek.

Muhtemelen benim gibi pek çok kişi oyunun görselliğini ve nasıl bir şey olduğunu merak ediyordur. Bu nedenle sizlere oyundan kaydedilmiş 15 dakikalık bir video paylaşıyorum. Aşağıdan videoyu izleyerek oyun hakkında epey bir aydınlanmış olacaksınız..

Güncelleme: Eğer oyunu oynamak isterseniz aşağıdaki bağlantılar sayesinde satın alabilir ve oynayabilirsiniz.

Steam: http://store.steampowered.com/app/31290/Back_to_the_Future_The_Game/ 
Amazon: https://www.amazon.com/Back-Future-The-Game-Nintendo-Wii/dp/B005N64U3Y 
TellTaleGames: https://telltale.com/series/back-to-the-future-the-game/ 
PlayStation: https://www.playstation.com/en-us/games/back-to-the-future-the-game-ps3/