LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Windows 7'de Microsoft Oyunlarını Aktif Etme - windows-destek

Şuan itibariyle yeni bir şey daha öğrendim ve sizlerle paylaşıyorum.. Uzun zamandır Windows XP kullanan ben, bilgisayarları yenilememle birlikte Windows 7’nin avucunun içine düştüm ve birkaç gündür Windows 7’yi keşfetmeye çalışıyorum. Tabi bu arada yeni şeylerde öğreniyorum..

Windows’un ücretsiz orijinal oyunlarını iyi bilirsiniz. Kağıt oyunları, Mahjong vs. Bir bakıyorsunuz oyunlar yok. C:/Program Files/Microsoft Games klasörüne baktım burada da yoklar. Sonradan öğrendim ki istersek oyunları açıyor, istersek kapatabiliyormuşuz.

Eğer sizde Windows 7 kullanıcısıysanız, Windows oyunlarını severim diyorsanız Başlat menüsünde Oyunlar klasörüne göz atın, eğer klasör boş ise aşağıdaki yolu izleyerek Windows 7 oyunlarını aktif edin..

DİKKAT! Windows 8 ve Windows 10’da orijinal Microsoft oyunlarına Windows Mağazasından ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki yolu izlerseniz (Games) Oyunlar seçeneğini bulamazsınız.

>> Windows 7’nin Klasik Oyunlarını Windows 10’a Yüklemek

Başlat > Denetim Masası > Programlar > Windows Özelliklerini aç veya kapat

Windows 7'de Microsoft Oyunlarını Aktif Etme - windows-destek

Windows 7'de Microsoft Oyunlarını Aktif Etme - windows-destek

Bu yolu takip ettiğinizde karşınıza bir pencere açılacak kısa süre içinde Windows özellikleri listesi gelecek. Liste içerisinde en başta Oyunları yani Games yazısını göreceksiniz, solundaki tik alanında tik yok ise (muhtemelen olmayacak) soluna tik koyup tamam butonuna basın. Bir süre arkaplanda işlemler yapılacak ve Microsoft oyunları aktif olacak. İşlem tamamlandığında Başlat menüsünde Tüm Programlar içerisinde Oyunlar klasörüne bakarsanız, oyunların yüklendiğini göreceksiniz.

Windows 7'de Microsoft Oyunlarını Aktif Etme - windows-destek

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 26 Aralık 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


  Lordiz 13 Haziran 2019, 18:18

  @can; Rica ederim, iyi günler.

  denizada290 21 Ekim 2019, 16:49

  allah razı olsun bilgisayarım 2006 veya 2009 dan kalma ve hep bilgisayarın oyunlarını oynuyordum chess titans bilgisayarın diğer oyunları ve dün format atmıştım bugün açtım bilgisayarı oyunlar yok çok üzüldüm çare bulamadım taaki sizin sitenizi bulasıya kadar çok teşekkürler allah razı olsun :)

  Lordiz 21 Ekim 2019, 20:55

  @denizada290; Rica ederim. İyi eğlenceler.

  yusuf 25 Aralık 2019, 21:57

  bakmadım risk yoktur umarım :)

  aşıkoğulları 09 Ocak 2020, 13:59

  Uzun zamandır uğraştığım bir sorunu sayenizde çözdüm. Meğer ne kolaymış.
  TEŞEKKÜRLER….

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019