Yazıya Yorum Gönder!

Windows 7'de Microsoft Oyunlarını Aktif Etme

Şuan itibariyle yeni bir şey daha öğrendim ve sizlerle paylaşıyorum.. Uzun zamandır Windows XP kullanan ben, bilgisayarları yenilememle birlikte Windows 7’nin avucunun içine düştüm ve birkaç gündür Windows 7’yi keşfetmeye çalışıyorum. Tabi bu arada yeni şeylerde öğreniyorum..

Windows’un ücretsiz orijinal oyunlarını iyi bilirsiniz. Kağıt oyunları, Mahjong vs. Bir bakıyorsunuz oyunlar yok. C:/Program Files/Microsoft Games klasörüne baktım burada da yoklar. Sonradan öğrendim ki istersek oyunları açıyor, istersek kapatabiliyormuşuz.

Eğer sizde Windows 7 kullanıcısıysanız, Windows oyunlarını severim diyorsanız Başlat menüsünde Oyunlar klasörüne göz atın, eğer klasör boş ise aşağıdaki yolu izleyerek Windows 7 oyunlarını aktif edin..

DİKKAT! Windows 8 ve Windows 10’da orijinal Microsoft oyunlarına Windows Mağazasından ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki yolu izlerseniz (Games) Oyunlar seçeneğini bulamazsınız.

>> Windows 7’nin Klasik Oyunlarını Windows 10’a Yüklemek

Başlat > Denetim Masası > Programlar > Windows Özelliklerini aç veya kapat

Windows 7'de Microsoft Oyunlarını Aktif Etme

Windows 7'de Microsoft Oyunlarını Aktif Etme

Bu yolu takip ettiğinizde karşınıza bir pencere açılacak kısa süre içinde Windows özellikleri listesi gelecek. Liste içerisinde en başta Oyunları yani Games yazısını göreceksiniz, solundaki tik alanında tik yok ise (muhtemelen olmayacak) soluna tik koyup tamam butonuna basın. Bir süre arkaplanda işlemler yapılacak ve Microsoft oyunları aktif olacak. İşlem tamamlandığında Başlat menüsünde Tüm Programlar içerisinde Oyunlar klasörüne bakarsanız, oyunların yüklendiğini göreceksiniz.

Windows 7'de Microsoft Oyunlarını Aktif Etme

Yazıyı beğendiyseniz Facebook ve Twitter üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare


Bu yazı 26 Aralık 2010 tarihinde yayımlanmıştır.


  Kiraz 02 Ağustos 2017, 17:12

  Çok teşekkür. Aylardır çektiğim eziyet sona erdi.

  yunus emre 21 Ocak 2018, 14:30

  ya bende hata veriyor tümü değiştirilemedi diyor ve oyunlar gelmıyor acil yardım edermısınız ?_ :(((

  Lordiz 21 Ocak 2018, 16:25

  @yunus emre; .Net framework kaynaklı bir sorunda olabilir, yasal olmayan işletim sistemi kullanıyorsanız bu sebeple sorun çıkmış da olabilir. Yasal Windows kullanıcısıysanız .Net framework sürümlerini kontrol edin.

  yökan 15 Şubat 2018, 19:59

  abi çok sağol

  nurcan 13 Ekim 2018, 02:52

  ayyyyy supersin sağolasınnnn

  Hasan kaan 15 Kasım 2018, 20:45

  abi bende windows 10 var oyunları özledimde nasıl 10 a yükleyebilirim lütfen

  Lordiz 15 Kasım 2018, 21:41

  @Hasan kaan; Merhaba. Birebir aynı oyunları istiyorsanız yabancı forumlardan paket olarak indirip Windows 10’a yükleyebiliyorsunuz. Birebir aynı olmasa da olur derseniz Windows Store uygulamasında isim isim aratarak benzer oyunlar bulabilirsiniz. Mesela Microsoft Solitaire Collection çok güzeldir.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019