Yazıya Yorum Gönder!

Muhtemelen duymuşsunuzdur, bu ara herkes bu oyunu konuşuyor. Ücretsiz olması sebebiyle büyük bir ilgi var fakat bence aşırı abartılıyor. Çünkü diğer alternatifleri ile karşılaştırıldığında yakın zamanda sönecek bir BALON Apex Legends! Peki neden balon? Çünkü hızlı bir oynanışı var, oyunun tadını çıkaramadan ölmüş oluyorsunuz ve bu sebeple Pubg sevmeyen birine bile Pubg’yi mumla aratıyor.

Tamam grafikleri çok güzel, müziği çok güzel, harita göz alıcı, oyun ücretsiz. Fakat oynaması keyifli değil. Bakınız Call Of Duty serilerinde en az ilgi gören oyunlar gelecek temalı olanlarıydı. Çünkü nişancı oyunlarını oynayan kitlenin büyük bölümü vuruş hissiyatını yaşamak istiyor. Bu hissi en iyi veren hayatta kalma oyunlardan birisi Pubg idi, bir diğeri Ring of Elysium. Diğer tarafta İnsurgency, İnsurgency Sandstorm, Cod: Black Ops serisi, CS: Go gibi fps oyunları var.

Hem haritanın tadını çıkaramıyorsunuz acele acele oynuyorsunuz, hemde karakter öldürmenin keyfini yaşayamıyorsunuz. Peki nereye kadar böyle gidecek? Tabi ki bir süre sonra büyük bir çoğunluk Apex Legends’ı bırakmaya başlayacak. Bir kesim tekrar Pubg’ye, bir kesim Fortnite’a yada CS: Go Danger Zone’a dönecek. Bir diğer kesimde Call of Duty: Blackout ücretsiz olursa o tarafa yönelecek.

Apex Legends Oynamaya Değer Mi? 

Evet, bir şans verebilirsiniz. Oynayabilirsiniz. Fakat Pubg gibi bağımlısı olacağınızı sanmıyorum. Ayrıca oyunu Steam üzerinden değil Origin üzerinden çekiyorsunuz, önceden bir Origin hesabınız yoksa yeni üyelik açmakla, 20 gb’lık oyunu indirmekle uğraşmanız gerekiyor (Fortnite’de böyle yaptı). Sonrasında ise oyuna girip, 2-3 dakikada öldürülüyorsunuz.

Beceriksiz miyim ki 2-3 dakikada öleyim? 

Hayır! Yukarıda söylediğim gibi oyun çok hızlı oynanıyor, kahramanlar direkler üzerinden süzülerek uzun mesafeleri kısa sürede kat edebiliyor, yerde kayarak (sol CTRL) daha hızlı ilerleyebiliyorlar. Bu sayede siz oyunu çözene kadar, oyunun çakalı olmuş arkadaşlar tepenize biniyorlar. Belki arkadaşlarınızla 3 kişi girerseniz hayatta kalabilirsiniz fakat silahlarında güçleri bana orantısız geldi. Adamı vuruyorsunuz, vuruyorsunuz ölmüyor. Fakat o size 1 tane sıkıyor, ölmüşsünüz.

Tekrar belirtiyorum! Oyun ilginizi çekiyorsa bir şans verin, oynayın. Belki seversiniz. Fakat Pubg Lite, Pubg Mobile, Fortnite, Ring of Elysium, Creative Destruction, CS:Go Danger Zone, H1Z1, Rules of Survival, Realm Royale, Cuisine Royale, Extopia gibi oynaması keyifli ücretsiz seçenekler varken, bu oyunun çok şansı yok. En azından bu haliyle şansı yok. Sonradan oyuna güncellemeler ile farklı modlar ekleyerek oyunu ayakta tutabilirler, ancak bu haliyle herkes sıkılıp kenara çekilecek ve bu popülarite hızla sona erecek.

Aslında güzel düşünülmüş! 

Fakat laf olsun diye battle royale yapmamalıydılar. Apex Legends, çok güzel bir team deathmatch oyunu olabilirdi ve gayet keyifli olurdu. Ama bir hayatta kalma oyunu olarak rakiplerinin önüne geçmesi zor. Yinede oyunu denemek isteyenler için indirme bağlantısını hemen aşağıda paylaşıyorum.. Önce Origin indirip, kuracak ve üyeliğinizle giriş yapacaksınız. Sonrasında 20 GB’lık Apex Legends’ı kütüphanenize ekleyip indirme işlemini başlatacaksınız.

>>Origin İndir
>> Apex Legends İndir

(Oyuna başlarken önce eğitim aşamasını geçmeniz gerekiyor. Eğitimde size bazı görevler yaptırıyor. Eğer görevlerde takılırsanız yorum olarak yazın, ne yapmanız gerektiğini paylaşayım.)

Oyunun sistem gereksinimi şöyle; 

Minimum Sistem:

OS: 64-bit Windows 7
CPU: Intel Core i3-6300 3.8GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core Processor
RAM: 6GB
GPU: 1 GB NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7700
DİSK ALANI: Minimum 30 GB boş alan

Önerilen Sistem:

OS: 64-bit Windows 7
CPU: Intel i5 3570K veya üzeri
RAM: 8GB
GPU: 8 GB Nvidia GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290
DİSK ALANI: Minimum 30 GB boş alan

https://www.ea.com/games/apex-legends/about/pc-system-requirements

Alternatif hayatta kalma oyunları arıyorsanız yukarıda paylaştığım oyun isimlerini araştırabilir yada hemen aşağıdaki yazıma göz atabilirsiniz ve Apex Legends hakkında karşı yada destekleyici görüşleriniz varsa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

>> Ücretsiz Hayatta Kalma Oyunları 

Bu yazıyı beğendiyseniz ve bana destek olmak isterseniz yazımı Facebook ve Twitter'da paylaşabilir yada sayfamı sık kullanılanlarınıza ekleyebilirsiniz!

facebook share
twittershare


Teşekkür ederim!


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


Lordiz.com © 2008~2019