LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Gerçek Hayattan Bir Köpeğin Hikayesi "Hachiko" - sinemaGerçek Hayattan Bir Köpeğin Hikayesi "Hachiko" - sinema

Daha önce 1987 yılında Hachiko Monogatari isimli Japon filmine konu olan hikaye 2009 yılında Amerikalı yapımcılar tarafından yeniden yorumlanmış. Ama bu sefer filmin baş rolünde Richard Gere var.. Filmin konusu bir kolej profesörü ve tren istasyonunda bulduğu köpek etrafında dönüyor..

Güncelleme: Eğer Hachiko filmini sevdiyseniz ve bu tarz başka filmlerde izlemek isterseniz Red Dog (Kırmızı Köpek) filmini, Netflix’in Benji filmini ve W. Bruce Cameron’un kitabından sinemaya uyarlanan A Dog’s Way Home (Sadık Dostum) filmini araştırabilirsiniz.

Film Japonya’dan gönderilen Akita cinsi yavru köpeğin taşıma sırasında tren istasyonunda kaybedilmesi ve Parker’ın (Richard Gere) köpeği bulmasıyla başlıyor. Profesör ve ailesi İlk başta “sadece sahibini bulana kadar bizim evde kalacak” dese de köpeğin sahibi hiçbir zaman bulunamaz ve Parker ile ailesi köpeğe iyice bağlanırlar. Hachi, Parker hergün işe giderken yanında gidip onu uğurlar ve dönüşte karşılar. Fakat bir gün Hachi onunla gitmek istemez ve Parker’ın da gitmesini istemez işte o gün Parker kalp krizi geçirir ve hayatını kaybeder.

>> Bir Köpeğin Gerçek Hikayesi; Kırmızı Köpek

Profesörün hayatını kaybetmesinden sonra Hachi istasyona gider ve profesörün gelmesini bekler başkaları onu sahiplendiyse de yanlarında durmaz kaçarak istasyona döner, profesörün ölümünden itibaren tam 9 yıl istasyonda sahibini bekleyen Hachi en sonunda istasyonda hayata gözlerini kapar..

Şimdi asıl mevzuya gelelim, yukarıda anlatılan film aslında yaşanmış bir hikaye, olay Japonyada 1923-1935 yılları arasında yaşanmış, ve Hachinin sadakatinden ötürü Japonyadaki Shibuya İstasyonunun önüne onun bir heykeli dikilmiş.. Hachiko’nun yılmadan beklediği Japon profesörün adı ise Hidesaburō Ueno imiş..

Gerçek Hayattan Bir Köpeğin Hikayesi "Hachiko" - sinema

Aşağıdaki resimde eğer yalan değilse gerçek Hachiko’ya ait bir resimmiş.. Hayvanlar insanlardan daha hayırlıdır denir de bazıları inanmaz işte bu olay hayvanların ne kadar sadık olduğunu bazen insanlardan bile daha vefalı olduğunu gösteriyor..

Gerçek Hayattan Bir Köpeğin Hikayesi "Hachiko" - sinema

Filmin Japon yapımı olanını izleyemedim fakat 2009 Amerikan yapımını izledim. Amerikan versiyon çok güzel olmuş Richard Gere’in oyunculuğu çok iyi. Hachiko rolünde oynattıkları köpek çok tatlı.

Filmin sonunda gözyaşlarınızı tutamayabilirsiniz!

>> Wikipedia’da Hachiko

Gerçek Hayattan Bir Köpeğin Hikayesi "Hachiko" - sinema

Filmin Fragmanı:

>> Hachiko Filminden Duygusal Sahne

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 2 Şubat 2011 tarihinde yayımlanmıştır.


  Beliz Yalçın 02 Şubat 2017, 01:24

  Pardon Richard Gere

  Nihal 24 Şubat 2017, 00:39

  Merhaba çok duygulandıgım bir film tv kanalında yayınlanabilir mi?bilgilendirebilir misiniz teşekkür ederim

  Lordiz 24 Şubat 2017, 18:35

  @Nihal; Merhaba. Amerikan yapımı olan film 18 senelik felan. Çok kez televizyonlarda verdiler. Bu aralar televizyonda izlemek isterseniz tv kanallarına mail atmanızı öneririm. Birçok kanalda izleyici temsilcisi mail adresleri oluyor. Bunun haricinde filmin Dvd’sini, Bluray’ini alabilir veya internetten hd temin edebilirsiniz.

  erencan 03 Mart 2017, 15:44

  Çok üzüldüm nerdeyse ağlayacaktım kendimi zor tüstüme gelmesinden diye.

  nermin 17 Şubat 2019, 22:56

  ya boyle bir film yok goz yaslarimi tutamadim

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019