Gerçek Hayattan Bir Köpeğin Hikayesi “Hachiko”

stale2008 - Gerçek Hayattan Bir Köpeğin Hikayesi "Hachiko"hachikoadogsstory129293 - Gerçek Hayattan Bir Köpeğin Hikayesi "Hachiko"

Daha önce 1987 yılında Hachiko Monogatari isimli Japon filmine konu olan hikaye 2009 yılında Amerikalı yapımcılar tarafından yeniden yorumlanmış. Ama bu sefer filmin baş rolünde Richard Gere var.. Filmin konusu bir kolej profesörü ve tren istasyonunda bulduğu köpek etrafında dönüyor..

Güncelleme: Eğer Hachiko filmini sevdiyseniz ve bu tarz başka filmlerde izlemek isterseniz Red Dog (Kırmızı Köpek) filmini, Netflix’in Benji filmini ve W. Bruce Cameron’un kitabından sinemaya uyarlanan A Dog’s Way Home (Sadık Dostum) filmini araştırabilirsiniz.

Film Japonya’dan gönderilen Akita cinsi yavru köpeğin taşıma sırasında tren istasyonunda kaybedilmesi ve Parker’ın (Richard Gere) köpeği bulmasıyla başlıyor. Profesör ve ailesi İlk başta “sadece sahibini bulana kadar bizim evde kalacak” dese de köpeğin sahibi hiçbir zaman bulunamaz ve Parker ile ailesi köpeğe iyice bağlanırlar. Hachi, Parker hergün işe giderken yanında gidip onu uğurlar ve dönüşte karşılar. Fakat bir gün Hachi onunla gitmek istemez ve Parker’ın da gitmesini istemez işte o gün Parker kalp krizi geçirir ve hayatını kaybeder.

>> Bir Köpeğin Gerçek Hikayesi; Kırmızı Köpek

Profesörün hayatını kaybetmesinden sonra Hachi istasyona gider ve profesörün gelmesini bekler başkaları onu sahiplendiyse de yanlarında durmaz kaçarak istasyona döner, profesörün ölümünden itibaren tam 9 yıl istasyonda sahibini bekleyen Hachi en sonunda istasyonda hayata gözlerini kapar..

Şimdi asıl mevzuya gelelim, yukarıda anlatılan film aslında yaşanmış bir hikaye, olay Japonyada 1923-1935 yılları arasında yaşanmış, ve Hachinin sadakatinden ötürü Japonyadaki Shibuya İstasyonunun önüne onun bir heykeli dikilmiş.. Hachiko’nun yılmadan beklediği Japon profesörün adı ise Hidesaburō Ueno imiş..

hachikostatuethumb - Gerçek Hayattan Bir Köpeğin Hikayesi "Hachiko"

Aşağıdaki resimde eğer yalan değilse gerçek Hachiko’ya ait bir resimmiş.. Hayvanlar insanlardan daha hayırlıdır denir de bazıları inanmaz işte bu olay hayvanların ne kadar sadık olduğunu bazen insanlardan bile daha vefalı olduğunu gösteriyor..

220px Hachiko - Gerçek Hayattan Bir Köpeğin Hikayesi "Hachiko"

Filmin Japon yapımı olanını izleyemedim fakat 2009 Amerikan yapımını izledim. Amerikan versiyon çok güzel olmuş Richard Gere’in oyunculuğu çok iyi. Hachiko rolünde oynattıkları köpek çok tatlı.

Filmin sonunda gözyaşlarınızı tutamayabilirsiniz!

>> Wikipedia’da Hachiko

et0410main - Gerçek Hayattan Bir Köpeğin Hikayesi "Hachiko"

Filmin Fragmanı:

>> Hachiko Filminden Duygusal Sahne

– Reklamlar –