Google Chrome Yeni Sekme Sayfasını Değiştirme

Google Chrome Yeni Sekme Sayfasını Değiştirme

Sevgili Google amca, Chrome’un son sürümleri ile Google arama çubuklu yeni sekme (new tab) ekranını dayatma haline getirdi. Bir süre önce Chrome gelişmiş ayarlarından pasif ettiğimiz new tab ekranını artık hiç kapatamaz olmuştuk.

Ya eski Chrome sürümlerine geçecek yada buna katlanacaktık ki neyse ki bu dayatma için Google Chrome uygulama mağazasından harika bir çözüm geldi. “New Tab Redirect” isimli, hiçbir tehlikeli izin istemeyen uygulama, yeni sekmeye istediğimiz sayfayı atamamızı ve Google dayatmasından kurtulmamızı sağladı.

Orijinalde son sürüm Chrome tarayıcısında yeni bir sekme açarsanız bu ekran gelir. Tabi alttaki kutucuklarda da gezdiğiniz sitelerin küçük ön izlemeleri.

Google Chrome Yeni Sekme Sayfasını Değiştirme

Chrome ayarlarına girip yeni sekme için başka bir site ayarlasanız da yeni sekmede de Google New tab ekranı görünmeye devam eder.

Fakat New Tab Redirect uygulaması ile artık yeni sayfa yada yeni sekme açtığınızda sizin belirlediğiniz sayfa görünecek.

New Tab Redirect Kurulumu;

– Eğer uygulama hoşunuza gittiyse ve Chrome tarayıcınıza kurmak istiyorsanız; öncelikle Chrome tarayıcınızdan aşağıdaki sayfaya gidin ve uygulamayı tarayıcınıza yükleyin.

https://chrome.google.com/webstore/detail/new-tab-redirect/icpgjfneehieebagbmdbhnlpiopdcmna/related

– Uygulama kurulduktan hemen sonra karşınıza uygulamanın ayar ekranı gelecek. Bu ekranı kapatmadan Set Options başlığına tıklayın.

Google Chrome Yeni Sekme Sayfasını Değiştirme

– Ve açılan ekrandaki kutucuğa yeni sekmede açılmasını istediğiniz web sayfasının adresini yazıp Save butonuna basın.

Google Chrome Yeni Sekme Sayfasını Değiştirme

Ayarlar bu kadar. Artık bu sayfayı kapatıp Chrome tarayıcınızda yeni bir sekme açın ve yönlendirme gerçekleşecek mi kontrol edin..

İlk ayarlamadan sonra yeni bir sekme yada ikinci bir sekme açtığınızda Chrome tarayıcısının sağ köşesinde şu bildirimi göreceksiniz;

Google Chrome Yeni Sekme Sayfasını Değiştirme

Bu bildirim size, mevcut uygulama ile devam etmek isteyip istemediğinizi soruyor. Tabiki devam etmek istediğimiz için Değişiklikleri koru butonuna basıyoruz ve Chrome New tab ekranından kurtulmuş oluyoruz.

Konuyla ilgili sorularınız olursa yorum olarak gönderebilirsiniz.