Güvenilir, Pratik ve Ücretsiz VPN Hizmeti “ZenMate”

Güvenilir, Pratik ve Ücretsiz VPN Hizmeti "ZenMate"

Bu bir VPN reklamı değil, ülkemizde olur olmadık sebeplerle, en çok kullandığımız web sitelerinin engellenmesi sebebi ile bir mecburiyet ve VPN, yasakçıların şimdilik tek müdahale edemedikleri şeydir. VPN uygulamasını bir kez kurarsınız, sonrasında gereksiz yere engellenen (Depositfiles.com, Pastebin.com gibi) ve sayısı 50 bine yaklaşan engelli web sitesine, engelsiz, konumunuz kabak gibi görünmeden erişmeye devam edersiniz.

>> Mobil Cihazlar için Ücretsiz VPN Uygulaması
>> Windows 10’da Dns Nasıl Değiştirilir?

ZenMate, (şimdilik) ücretsiz ve gelecekte de ücretsize ek premium özellikler sunarak varlığına devam edecek bir hizmet. Dünya genelinde 5 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor, Norton tarafından güvenilir olarak işaretlenmiş ve mağazasında her uygulamaya izin vermeyen Apple’ın Appstore’unda da yerini almışdurumda.

Zenmate’i kullanmaya başlamak için uygulamayı Chrome veya Opera web tarayıcınıza yada Android os, Apple ios kullanan akıllı cihazınıza kurmalı ve bir kereliğine ücretsiz üyelik açmalısınız. Eğer “ücretsiz üyelik için mail adresi vermek istemiyorum” derseniz sırf bu hizmet için ücretsiz hotmail hesabı açıp onu da kullanabilirsiniz. (Ben öyle yapıyorum)

Kimler kullanabilir?

Yukarıda bahsettiğim gibi uygulama şimdilik Chrome, Opera, Android ve Apple kullanıcıları için var. Yani İnternet explorer, Firefox kullanıyorsanız veya Windows phone işletim sistemi yüklü telefonunuz var ise uygulamadan faydalanamıyorsunuz.

Uygulamayı kullanmak için yaş sınırı vb koşullar yok. Fakat işin kötü yanı uygulamanın mobil sürümlerinde süre kısıtlaması bulunuyor. Eğer hizmetten memnun kalır ve kullandığınız süre size yetmez ise premium paketlere geçerek mobil kullanıma devam edebilirsiniz. Bunun haricinde uygulamayı istediğiniz zaman tarayıcınıza yada akıllı cihazınıza kurabilir ve istediğiniz zaman tamamen kaldırabilirsiniz.

İndirme bağlantıları;

Chrome tarayıcısı için;

https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate/...me

Firefox tarayıcısı için; (Linke Firefox üzerinden tıklayın)

https://addons.mozilla.org/firefox/addon/zenmate-vpn/

Opera tarayıcısı için;

https://addons.opera.com/en/extensions/details/zenmate-for-operatm/

Android’li cihazlar için;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zenmate.android

Apple ios’lu cihazlar için;

https://itunes.apple.com/us/app/zenmate-security-privacy-vpn/..mt=8

Üyelik ve kullanım;

İlk kurulum sırasında bir kereliğine ücretsiz üye olmamız ve bu üyeliğimize oturum açmamız gerekiyor.

Benim gibi sırf vpn’e özel mail adresi açmak isterseniz bu bağlantıdan bir outlook hesabı oluşturun veya kullandığınız mail hesaplarından biri ile uygulama üzerinden üyelik işlemini tamamlayın.

Uygulamayı tarayıcı yada akıllı cihaza kurduğunuzda bir form görürsünüz işte bu forma mail adresini girdiğinizde o mail adresine Zenmate oturum açma şifreniz gelir ve bu bilgiler ile uygulamada oturum açarak kurulumu tamamlarsınız.

(İlk kayıt formu. Get secured now dediğinizde karşınıza şifre oluşturma ekranı gelecek. Bu ekranda Got it! butonuna bastığınızda da mevcut şifre ile ZenMate aktif hale geçecek. Tarayıcı kullanıcıları sağ üst ZenMate ikonundan takip edebilirler.)

Güvenilir, Pratik ve Ücretsiz VPN Hizmeti "ZenMate"

(Eğer uygulamadan çıkış yaparsanız tekrar kullanmak istediğinizde oturum açma sayfası açılır. Şifrenizi unutmuş olursanız Forgot your password? bağlantısı üzerinden şifre sıfırlama yapabilir veya doğrudan bilgilerinizle Get secured now butonu ile tekrar ZenMate hesabına oturum açabilirsiniz.)

Güvenilir, Pratik ve Ücretsiz VPN Hizmeti "ZenMate"

Kayıt ve oturum açma tamam ise artık uygulamayı basit bir şekilde açıp kapatarak veya sunucular arasında gezinerek engellenen sitelerde dolaşmaya başlayabilirsiniz.

(Aşağıdaki resimde Chrome tarayıcısındaki kullanımı görüyorsunuz. Sağ köşede ZenMate ikonu üzerinden ON/OFF butonu ile uygulamayı aktif ve pasif edebiliyor, aktif sunucu logosuna “ingiltere bayrağına” tıklayarak da kullanabileceğimiz 5 sunucu seçeneğine ulaşabiliyoruz.)

Güvenilir, Pratik ve Ücretsiz VPN Hizmeti "ZenMate"

(Kullanabileceğimiz 5 güvenli sunucu İsviçre, Almanya, İngiltere, Amerika ve Çin’de yer alıyor. Bizlerde gezintilerimizde Türkiye değil bu ülkelerin sunucularını kullanarak internete çıkmış oluyoruz. Ve internete çıkış bilgileri uygulama sayesinde şifrelenerek sunuculara iletiliyor.)

Güvenilir, Pratik ve Ücretsiz VPN Hizmeti "ZenMate"

Sonuç olarak herşey basit ve VPN hizmetini sürekli kullanmanızda gerekmiyor. Ki ben burada şunu belirtmek istiyorum; Bankanızın online işlem sayfasına, sizin için özel hesaplara giriş yaparken VPN hizmetini kapalı tutmaya özen gösterin. Her ne kadar güvenli denilse de, hackerlara karşı korumalı olduklarını söyleselerde kendi güvenliğimizi tekrar tekrar garantilememiz gerektiği bir gerçek. Ne olur, ne olmaz.

Konuya dair sorularınız olursa yorum panelinden gönderebilir ve tüm sitede indirmeleri paylaştığım Depositfiles.com sitesi de erişime kapalı olduğu için o siteye erişim içinde ZenMate uygulamasını kullanabilirsiniz. Şimdilik benden bu kadar.