Ücretli Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları “Nik Collection DxO”

nik logo zps2uc6axee - Ücretli Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları "Nik Collection DxO"

Google’un 4 sene evvel Snapseed uygulaması için satın aldığı Nik Software’in masaüstü uygulamaları Nik Collection, ani bir kararla tamamen ücretsiz hale getirildi. 2012 yılına kadar 500 dolara satılan, sonrasında Google tarafından 150 dolara satışına devam edilen fotoğraf düzenleme uygulamaları, Mart 2016 itibari ile herkes için bedava oldu. Peki nedir bu uygulamalar?

>> Ücretsiz Resim ve Fotoğraf Düzenleme Yazılımı “Paint.NET”

>> Linux ve Windows için Ücretsiz Photoshop Alternatifi “KRİTA”

Güncelleme: Ekim 2017 itibari ile Nik Collection, Google tarafından DxO şirketine satıldı. DxO, kamera testleriyle tanınan DxOMark’ın sahibi. Bu da şu demek oluyor, artık Nik Collection’ı ücretsiz olarak kullanamayacağız. Tahmin edeceğiniz gibi yazılım ücretsiz iken, ücretli hale geldi. Paket ücreti 69 Dolar. İlginizi çekiyorsa indirme sayfasına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

>> Ücretli Nik Collection

7 Eklentiden Oluşan Nik Collection

Birçok haber sitesinde ve blog’da Nik Collection’un ücretsiz olduğu duyuruluyor fakat 7 eklentiden ibaret olan bu koleksiyonun ne işe yaradığı, hangi yazılımlar ile çalıştığından bahsedilmiyor. Bu sebeple önemli olan noktayı aydınlatmak gerekiyor.

Bu 7 eklenti tek paket olarak Windows veya Mac os işletim sistemi olan bilgisayarlarınıza otomatik kuruluyor fakat onları kullanabilmek için aşağıdaki yazılımlardan birine sahip olmanız ve bilgisayarınızda kurulu olmaları gerekiyor.

Nik Collection ile gelen 7 eklenti şunlar; 

>> Analog Efex Pro: Klasik fotoğraf makinelerinin, filmlerin ve lenslerin görünümünü ve havasını keşfedin.

>> Color Efex Pro: Renk düzeltme, rötuş ve ilham verici efektler için kapsamlı bir filtre seti.

>> Silver Efex Pro: Karanlık odadan ilham alan denetimlerle usta işi siyah beyaz fotoğraflar oluşturun.

>> Viveza: Karmaşık maskeler veya seçimler kullanmanız gerekmeden fotoğraflarınızda bölgesel renk ve ton ayarları yapın.

>> HDR Efex Pro: Doğal görünümden sanatsal görünüme kadar, HDR fotoğrafçılığın tüm potansiyelini keşfedin.

>> Sharpener Pro: Profesyonellerin tercih ettiği görüntü keskinleştirme seçenekleriyle gizli kalan ayrıntıları tutarlı bir biçimde ortaya çıkarın.

>> Dfine: Kameranız için uyarlanmış gürültü azaltma özelliği sayesinde resimlerinizi geliştirin.

– Reklamlar –

adbanner