GTA: San Andreas “Cannot find 1536x864x32 video mode” Hatası

GTA: San Andreas "Cannot find 1536x864x32 video mode" Hatası

Ben bu hata mesajı ile GTA: San Andreas’da karşılaştım fakat başka oyunlarda bu hatayı verebiliyorlar. Bu sorunun sebebini tam olarak bilmesem de bir tahminim var ve geçerli bir çözüm ile karşınızdayım. En azından GTA: San Andreas’da işe yarıyor. Duruma göre konu altından yorum olarak geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Çözüm Yolu: 

Çözümü gayet basit. Ama önce sorunun kaynağına dair tahminimi belirteyim; iyi bir oyun bilgisayarına yada yüksek çözünürlüğü olan bir bilgisayara sahipseniz ve bu sisteme eski bir oyun yüklediyseniz, muhtemelen bilgisayarınız oyunu yada oyun ekran kartınızı yeniden ölçeklendirme yapmaya zorladığından bu tarz bir hata ile karşılaşıyorsunuz. Yani bir çakışma oluyor..

Çözüm olarak şunu deniyorsunuz; oyunun exe dosyasını bulun, özelliklerinden Uyumluluk sekmesine geçin. Burada uzunca bir metin olan şu seçeneği bulun;

Yüksek DPI ölçeklendirme davranışını geçersiz kıl. Ölçeklendirmeyi gerçekleştiren:

Yanına tik koyup, alt listeden Uygulama seçeneğini seçin yada seçili ise öyle bırakın.

GTA: San Andreas "Cannot find 1536x864x32 video mode" Hatası

Uygula > Tamam yaptıktan sonra oyuna girin. Artık oyunun sorunsuz açılması gerekiyor. Eğer sorun devam ediyorsa Steam üzerinden oyun dosyalarını doğrulatın, grafik kartınızın yazılımından çözünürlük ayarlarına bakın, sorunu GTA: SA’da yaşadıysanız Downgrade yazılımı ile oyunda sürüm düşürme yapın.

Steam sürümünde GTA: San Andreas konumu: 

C:\Program Files\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto San Andreas
D:\SteamLibrary\steamapps\common\Grand Theft Auto San Andreas