GTA San Andreas Mouse Sorunu ve Çözümü

GTA San Andreas Mouse Sorunu ve Çözümü

Saçma bir sorun ve basit bir çözümle daha karşınızdayım. Eğer daha önceleri severek oynadığınız GTA San Andreas’ı yeni Windows 7 veya 8 yüklü bilgisayarınızda oynarken mouse sorunu yaşıyorsanız hemen aşağıdaki basit çözümü uygulayın ve sinir eden o mouse çalışmama sorunundan kurtulun.

Sorunumuz nedir? Oyun menülerinde ve oyun içerisinde mouse çalışmıyor. Ayarlara bakıyorsunuz ancak orada da mouse aktif görünüyor.

Güncelleme // Şubat 2022: Aşağıdaki yöntemi denemeden önce şimdi bahsedeceğim şu yöntemi denemenizi öneriyorum. Bizzat Windows 11’de denediğim ve başarılı olan bu yöntem şöyle çalışıyor; Bu bağlantıdaki dll dosyasını indiriyorsunuz, indirdiğiniz dosyayı oyunun ana dizinine kopyalıyorsunuz. Ve artık mouse düzgün şekilde çalışmaya başlıyor. (Kopyaladığımız dll dosyası aynı şekilde Gta Vice City’de de mouse sorununu çözebiliyor. Eğer işinize yaramaz ise aşağıdaki yöntemden devam edebilirsiniz.)

Ne yapıyoruz? Hemen oyunun exe dosyasını (gta-sa.exe) bulup özelliklerden uyumluluk modunu Windows98/Me yapıyoruz ve mouse artık sorunsuz çalışmaya başlıyor.

GTA San Andreas Mouse Sorunu ve Çözümü

Yasal steam sürümünde exe dosyasını şu yolda bulabilirsiniz;

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto San Andreas

Yasal olmayan sürümler ve diğerlerinde;

C:\Program Files (x86)\Rockstargames\Grand Theft Auto San Andreas

>> Yeni Yöntem: GTA San Andreas’da Çözünürlük ve Mouse Sorunu